باید در برابر استراتژی غرب علیه انقلاب راهبرد ویژه اتخاذ کرد

‌مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما باید در برابر استراتژی کلان غرب در دشمنی با انقلاب اسلامی راهبرد و تاکتیک‌های ویژه خود را داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار مسعود جزایری مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در گفتگویی درباره دشمن شناسی و چرایی دشمنی‌هایی که با انقلاب اسلامی در طول ۴۱ سال گذشته صورت گرفته است، گفت: انقلاب اسلامی یک گفتمان جدیدی را مبتنی بر مردم سالاری دین مدار و بر اساس آموزه‌های اسلامی ایجاد کرد و به اعتراف اندیشمندان و نظریه پردازان مغرب زمین، انقلاب اسلامی یک پدیده نو است که مبتنی بر حکومت الله است، در عصری که شاهد حاکمیت لیبرال دموکراسی غرب هستیم.

وی افزود: نظریه پردازان غربی معتقدند، انقلاب اسلامی ماهیت تمدنی غرب را که بر اساس لیبرال دموکراسی ایجاد شده و به چالش کشیده است، لذا باید این انقلاب نابود شود و اجازه رشد پیدا نکند از این رو ما باید در برابر استراتژی کلان غرب در دشمنی با انقلاب اسلامی راهبرد و تاکتیک‌های ویژه خود را داشته باشیم.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی را مطرح می‌کند که مبتنی بر اسلام اصیل و انقلابی است، خاطر نشان کرد: این گفتمان دارای شاخص‌هایی است که دشمنان تلاش می‌کنند این شاخصه‌ها را مورد تهدید قرار دهند و یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های این گفتمان، توحید، خداپرستی و خدا محور بودن در زندگی فردی، اجتماعی سیاسی و خانوادگی است در حالی که در گفتمان لیبرال دموکراسی که بر جهان غرب حاکم است، خدا محوری وجود ندارد، بنابراین آنها می‌خواهند این شاخص‌ها کنار گذاشته شود تا این پدیده نتواند گسترده و تمدن ساز شود.

سردار جزایری با بیان اینکه دشمنان و در رأس آنها آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل از طرق مختلف و در سطوح گوناگون تلاش می‌کنند انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن یعنی جمهوری اسلامی را در عرصه‌های مختلف علمی، نظامی، سیاسی، فرهنگی و در سطوح مختلف جامعه تحت تأثیر قرار دهند، خاطرنشان کرد: ما با طیفی از دشمنی‌ها در برابر انقلاب اسلامی و نظام مواجه هستیم که به شکل یک شبکه پیچیده و کاملاً مدیریت شده و متکثر عمل و به صورت متمرکز تصمیم‌گیری می‌کند.

وی با بیان اینکه دشمنان سعی می‌کنند از طریق عملیات روانی، جنگ روانی و جنگ نرم اهداف خود را به پیش ببرند، تصریح کرد: در همین چارچوب یکی از مولفه‌هایی که بر روی آن تاکید می‌کنند این است که «شما نمی توانید» در حالی که دنیای غرب می‌تواند. آنها بر این موضوع تاکید دارند که کشورهای در حال توسعه نمی‌توانند گام‌های اساسی برای پیشرفت خود بردارند و باید هموار متکی به غرب باشد در واقع آنها تلاش می‌کنند به ملت‌هایی چون ملت ایران القای «نتوانستن» کنند.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: خوشبختانه انقلاب اسلامی در طول ۴۱ سال گذشته در برابری این هجمه و فشارها مقاومت کرده و به اعتراف دوست و دشمن نه تنها در برابر این فشارها پا پس نکشیده است بلکه مرتب گام‌هایی را با صلابت روبه جلو برداشته است.

جزایری تاکید کرد: ملت ایران در طول این ۴۱ سال گذشته نه تنها تحت تأثیر القا نتوانستن از سوی طرف مقابل قرار نگرفته، بلکه روحیه خودباوری و تکیه بر توانمندی‌های داخلی را در درون خود رشد داده است و در جهت تحکیم ساخت درونی قدرت در ابعاد مختلف حرکت کرده است، چنان که می‌بینیم زیرساخت‌های اقتصادی، فنی، علمی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و… کشور در عرصه‌های مختلف رو به رشد و استحکام است.

کد خبر 4844070

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha