انسان قدرت‌طلب هم برای خود و هم برای جامعه خطرناک است

همدان - امام جمعه همدان با بیان اینکه کسی که به هر قیمتی برای رسیدن به قدرت و ورود به مجلس تلاش می‌کند هم برای خود و هم برای جامعه خطرناک است، گفت: باید مواظب انسان‌های قدرت طلب بود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه همدان با دعوت خود و نمازگزاران و کاندیداهای مجلس شورای اسلامی به رعایت تقوای الهی گفت: طی یک هفته‌ای که در فضای تبلیغات قرار گرفته‌ایم مواظب تقوای الهی باشید چرا که این یک هفته تمام می‌شود و انتخابات نیز پایان می‌یابد و مواظب باشید خدای ناکرده پرونده‌های خود را آلوده نکنید.

وی هدف از تشکیل نظام اسلامی را تحقق توحیدی جامعه عنوان کرد و گفت: اگر به مواضع امام (ره) و صحبت‌های او در دوران انقلاب توجه کنیم تحقق آرمان‌های انبیا هدف از تشکیل نظام اسلامی بوده است.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه هدف امت ما در تشکیل نظام اسلامی آن بود که جامعه در مسیری قرار گیرد که مورد تأیید قرآن و اهل بیت باشد، گفت: امام (ره) در بهمن ۵۷ و در دیدار با همافران طی بیاناتی به آنان اعلام کرد که تاکنون در اطاعت طاغوت بودید و حالا به قرآن پیوسته و امیدواریم با شماها حکومت اسلامی را تشکیل دهیم.

امام (ره) برای تحقق آرمان‌های الهی در جامعه و احیای ارزش‌ها و هنجارهای قرآنی در جامعه قیام کرد امام جمعه همدان هدف این نظام را تحقق حاکمیت الهی در جامعه عنوان کرد و با بیان اینکه امام (ره) برای تحقق آرمان‌های الهی در جامعه و احیای ارزش‌ها و هنجارهای قرآنی در جامعه قیام کرد، گفت: مشکل مردم با شاه فقط انتخابات نبود که اگر شاه انتخابات را در کشور راه می‌انداخت انقلاب صورت نمی‌گرفت چرا که سلطنت مشروعه معنا ندارد.

وی با بیان اینکه انتخابات در تفکر شیعه زمانی درست است که حاکمیت؛ الهی و مردم سالاری؛ دینی باشد، گفت: اصل حکومت شاه باطل و غیر شرعی بود و مشکل ما نیز حکومتی سلطنتی و طاغوتی بود چراکه قرآن جامعه را از طاغوت منع می‌کند.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه مشروعیت دینی حکومت اسلامی مطرح بود و امروز هم مسئولان نظام اسلامی باید در این مسیر حرکت کنند، گفت: خدمت مردم و توجه به اقتصاد و معیشت مردم مهم است اما این موضوع تنها در توجه به معاش و اقتصاد خلاصه نمی‌شود چرا که اگر مسئولان نظام اسلامی در فکر ظهور نباشند و زمینه‌های لازم برای ظهور را فراهم نکنند حتی اگر به مردم خدمت کنند خیانت کرده‌اند و مسئولان نظام اسلامی باید مبانی توحیدی حکومت اسلامی را بدانند.

وی به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و با بیان اینکه یکی از شاخص‌های اساسی که باید در انتخاب افراد به آن توجه کنیم جامعیت آنان است، گفت: فرد باید جامع باشد و برنامه‌های عملیاتی داشته باشد و برای حل مشکلات مردم در عین تقوا و تدین برنامه‌های کاربردی ارائه دهد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه فراتر از این موارد فرد باید دغدغه دینی و فرهنگ الهی داشته باشد و حرکت به سمت تمدن اسلامی در رأس توجه وی باشد گفت: کاندیداها باید خصوصیت‌هایی داشته باشند که یکی از این خصوصیت‌ها شرح صدر است.

نماینده مجلس باید دغدغه مند باشد

آیت الله شعبانی با بیان اینکه مسئولیت دوندگی نیاز دارد و باید انتقادها را پذیرفت و نباید به منتقد توهین کرد، گفت: دغدغه مندی و کارامدی دو اصل دیگری است که باید یک نماینده مجلس داشته باشد.

وی با بیان اینکه امروز به نماینده‌ای نیاز داریم که درد مردم را درست متوجه شود، گفت: کاندیدای اصلح به دنبال منافع شخصی نیست و با مردم مرتبط است و پای حرف مردم می‌نشیند و موارد را در مجلس مطرح می‌کند.

وی با بیان اینکه کاندیدای اصلح علاوه بر نگاه استانی باید نگاه ملی و بین‌المللی داشته باشد، گفت: کسانی که در آینده قانون این کشور را می‌نویسند باید خود قانونمند باشند و کسی که خود قانون را نادیده می‌گیرد قانون نویس خوبی نخواهد بود و اگر قانونی هم نوشته شود به آن عمل نمی‌کند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه در فضای امروز جامعه دشمن‌شناسی مهم است، گفت: اینکه مصلحت‌های مردم و جامعه و اسلام را درست تشخیص دهیم موضوع مهمی است و امیدواریم کاندیداهای مجلس شورای اسلامی به این موارد توجه کنند و طبق اختیارات مجلس و ضوابط آن کارآمدی نیز داشته باشند.

بن بست برای حل مشکلات مردم معنا ندارد

آیت الله شعبانی با بیان اینکه امروز مسئولین با عرضه نیاز داریم تا مشکلات مردم را حل کنند، اظهار داشت: بن بست برای حل مشکلات مردم معنا ندارد و جامعه نیازمند مسئول جهادی و کارآمد است.

وی با بیان اینکه مسئول باید شهامت داشته و نترس باشد، گفت: کشوری که این همه جوانان مؤمن و انقلابی و ملتی استوار و مقاوم دارد که در ۲۲ بهمن آنچنان حضور چشمگیری داشتند و از ظرفیت‌های فراوانی بهره مند است بن بست برایش معنا ندارد.

امام جمعه همدان گفت: مسئول باید عرضه حل مشکلات را داشته و اهل عمل باشد نه اینکه تنها به حرف اکتفا کند.

وی خطاب به کاندیداها با بیان اینکه اگر کسی لیاقت و توانایی نماینده شدن دارد باید به این عرصه ورود کند، اظهار داشت: لطفاً یکدیگر را تخریب نکنید و تقوای الهی را مد نظر قرار دهید.

اگر کسی به دیگران توهین کرد و سیاه نمایی را در پیش گرفت و ۴۰ سال گذشته انقلاب را زیر سوال برد فرد خطرناکی برای مجلس خواهد بود آیت الله شعبانی با بیان اینکه اگر کسی به دیگران توهین کرد و سیاه نمایی را در پیش گرفت و ۴۰ سال گذشته انقلاب را زیر سوال برد فرد خطرناکی برای مجلس خواهد بود، گفت: کسی که به هر قیمتی برای رسیدن به قدرت تلاش می‌کند هم برای خود و هم برای جامعه خطرناک است و باید مواظب انسان‌های قدرت طلب باشیم.

وی با بیان اینکه انسان قدرت طلب هیچ گاه سیراب نخواهد شد خطاب به کاندیداها با تاکید بر اینکه یکدیگر را تخریب نکنید و قابلیت‌های خود را به مردم اعلام کنید چرا که مردم اهل بصیرت هستند و قدرت تشخیص دارند، گفت: در تبلیغات به لحاظ شرایط اقتصادی حاکم از اسراف دوری کنید و در نوشتن اعلامیه‌ها از کار بردن نام ائمه معصومین در برگه‌ها خودداری کنید چرا که زیر پا افتادن این برگه‌ها صحیح نیست.

امام جمعه همدان به روز زن نیز اشاره کرد و با بیان اینکه اسلام به زن شخصیت، کرامت و عزت بخشید، گفت: خداوند نمی‌پذیرد که احترام زنان در جامعه مورد هتک قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اسلام اجازه نمی‌دهد زن ابزاری در دست هواپرستان باشد، گفت: تمدن غربی بزرگترین ظلم را در حق زنان داشت و آنچه امروز جامعه غربی تحت عنوان حقوق زن و آزادی زنان عنوان می‌کند همان بردگی و جاهلیت مدرن است.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه اسلام برای زن شخصیت قائل است و زن را اهل کرامت می‌داند، گفت: حجاب برای حفظ احترام زنان واجب شد.

کد خبر 4852638

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =