توسعه خدمات شرکت مخابرات کردستان در مناطق مرزی در اولویت است

سنندج – مدیر مخابرات منطقه کردستان از توسعه خدمات این شرکت در مناطق مرزی استان به عنوان یک اولویت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان، آزاد حکمت با اشاره به اینکه توسعه زیر ساخت ها و ارتقاء خدمات و سرویس های مخابراتی درشهرستانهای مرزی استان یکی از استراتژیهای دارای اولویت در منطقه است، افزود: به همین منظور اقدامات مطلوبی برای توسعه زیرساخت ها در این دو شهرستان صورت گرفته است.

وی با بیان این مطلب که توسعه و بهبود خدمات مخابراتی در مناطق مرزی در جذب گردشگران داخلی و خارجی و توسعه اقتصادی استان نقش بسزایی دارد، گفت: مخابرات منطقه در همین راستا در دو شهرستان مریوان و سروآباد با سرمایه گذاری ۳۷ میلیارد و ۷۷۳ میلیون ریال فعالیت های چشمگیری انجام داده است.

وی ضمن اعلام تعداد ۱۴۲ هزار و ۸۳۵ مشترک همراه اول، در شهرستان های مریوان و سروآباد با ضریب نفوذ تجمیع شده ۷.۱۸۳ درصد، گفت: با هدف ارائه خدمات با کیفیت و در خور شهروندان در دو شهرستان یادشده تعداد ۷۱ سایت BTS نصب و راه اندازی شده است که تعداد ۸۴ سایت آن دارای تکنولوژی ۲G، ۳۹ سایت دارای تکنولوژی ۳G و تعداد ۵۶ سایت دیگر نیز مجهز به تکنولوژی ۴G هستند.

وی بهره مندی مشتریان از اینترنت پرسرعت در انجام کارهای ادارای به صورت غیر حضوری بر این بستر، ارتقاء سطح آگاهی عمومی وتوسعه همه جانبه در بخش های مختلف و … را تشریح کرد واظهار داشت: در راستای ایفای مسولیت های کاری وپاسخگویی به نیازهای ارتباطی و مخابراتی مشتریان ، زیرساخت های لازم در حوزه دیتا در شهرستانهای مریوان و سروآباد ارتقاء و توسعه یافته اند؛ که در پی این مهم شرایط ارائه سرویس هایADSL,VDSL وفن آوری FTTH برای شهروندان فراهم شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اینکه تعداد ۱۹ هزار و ۶۱۶ پورت ADSL منصوبه در شهرستان مریوان و تعداد چهار هزار و ۷۳۶ پورت ADSL منصوبه در شهرستان سروآباد ظرفیت سازی شده است، بیان کرد: تاکنون تعداد ۱۴ هزار و ۵۷۳ پورت آن به شهروندان مریوانی و سه هزار و ۴۸۲پو رت آن به مشتریان شهرستان سروآباد واگذار شده است.

حکمت افزود: ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت درشهرستان مریوان ۷/۲۵ درصد ودر شهرستان سروآباد ۴.۲۶ درصد می باشد.

وی در ادامه خدمات رسانی و ارائه سرویس های مخابراتی به مشتریان(کلانG ) را یادآور شد و عنوان کرد: ۱۶۳ مشترک G در مریوان و تعداد ۷۰ مشترک G در شهرستان سروآباد از مزایا و خدمات مخابراتی بهره می گیرند.

وی با بیان اینکه تعداد ۲۱۲ مشترکFTTH و ۳۱ مشترکVDSL در شهرستان مریوان از سرویس ها و فناوری های مخابرات استفاده می کنند، گفت: شرایط واگذاری این خدمات در شهرستان سروآباد نیز فراهم شده است.

وی گفت: مخابرات منطقه کردستان آمادگی خود را نسبت به واگذاری سرویس ها و فناوری های مخابراتی به متقاضیان جدید اعلام می دارد.

حکمت خدمات وسرویس های حوزه تلفن ثابت در شهرستان های سروآباد و مریوان را تشریح نمود و اظهار کرد: همزمان با رشد تکنولوژی وفناوریهای مخابراتی، تلفن ثابت به عنوان اولین محصول مخابراتی همواره مورد استقبال مردم قرار گرفته است که تعداد ۶۱ هزار و ۷۲۳ شماره منصوبه شهری و روستایی در شهرستان مریوان وجود دارد.

وی افزود: از تعداد شماره های منصوبه تعداد ۴۹ هزار و ۹۹۸ شماره آن به مشتریان شهری، روستایی SIP PHONEواگذار شده که با ضریب نفوذ ۷۴.۲۴ درصد مشغول بکار هستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۱۸ هزارو ۹۵۳ شماره تلفن ثابت در شهرستان سروآباد دایر شده است، گفت: تعداد دو هزار و ۷۳۶ شماره آن به مشتریان شهری و ۱۱ هزار و ۵۶۱ شماره دیگر به مشتریان ساکن در روستاها با ضریب نفوذ ۵۴.۳۲ درصد واگذار و فعال می باشند.

حکمت به تشریح توسعه و ارتقاء خدمات مخابراتی و زیرساخت های آن در روستاها پرداخت و یادآورشد: در حال حاضر تعداد ۷۳ روستا در شهرستان سروآباد و تعداد ۱۴۴ روستا در شهرستان مریوان دارای ارتباط مخابراتی هستند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان در پایان تعداد روستاهای دارای اینترنت پرسرعت مخابرات، در سروآباد را ۲۹ روستا و در شهرستان مریوان ۴۹ روستا اعلام نمود.

کد خبر 4853304

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =