۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۲۳:۳۷

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خبر داد:

مبارزه با زنگ زرد گندم در سطح ۳۰۰۰ هکتار از مزارع گندم بروجرد

مبارزه با زنگ زرد گندم در سطح ۳۰۰۰ هکتار از مزارع گندم بروجرد

بروجرد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: تاکنون عملیات مبارزه با آفت در بالغ بر ۳۰۰۰ هکتار از مزارع گندم بروجرد علیه بیماری‌های برگی به ویژه زنگ زرد گندم انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان به همراه معاون بهبود تولیدات دامی سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بروجرد از نزدیک وضعیت ظاهری مزارع غلات به ویژه گندم و کلزای شهرستان بروجرد را رصد و مورد پایش و بررسی قرار داد.

وی در جریان این بازدید ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و تلاش‌های مجموعه مدیریت جهاد کشاورزی بروجرد در مبارزه با عوامل خسارتزای گیاهی، بر مبارزه جدی تر با آفات و بیماری‌های مزارع گندم، به ویژه زنگ زرد تاکید کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بر آبیاری به موقع مزارع توسط کشاورزان تاکید کرد و خواستار توجه و اقدام فوری در راستای مبارزه بیماری زنگ زرد گندم در شهرستان بروجرد شد.

بازدار نسبت به استفاده بهینه و به موقع از سموم کشاورزی و توجه به توصیه‌های فنی کارشناسان توسط کشاورزان و حضور فعال و پویای تمامی کارشناسان پهنه در مزارع و رصد و پایش عوامل خسارتزای گیاه‌ای تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بروجرد دارای ۴۷۰۰ هکتار گندم آبی و ۹۰۰۰ هکتار گندم دیم است که تاکنون عملیات مبارزه با آفت در بالغ بر ۳۰۰۰ هکتار از مزارع گندم در این شهرستان علیه بیماری‌های برگی به ویژه زنگ زرد گندم، ۱۳۰۰۰ هکتار علیه علف‌های هرز مزارع گندم و ۱۲۶۰۰ هکتار علیه سن مادر مبارزه انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: پیش بینی می‌شود امسال از سطح ۱۳۷۰۰ هکتار مزارع گندم شهرستان بروجرد بالغ بر ۳۵ هزار تن گندم تولید و برداشت شود.

کد خبر 4924293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha