وعده اوحدی برای رسیدگی به مشکلات رزمندگان عملیات مرصاد

برخی از رزمندگان عملیات مرصاد برای احتساب مدت زمان حضور خود در جبهه دچار مشکل شده و بنیاد شهید حضور در این عملیات را جزو سابقه ایثارگری این افراد محاسبه نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، پنجم مرداد ماه ۶۷ بود که با حمله برنامه‌ریزی شده اعضای سازمان منافقین، عملیات مرصاد در حوالی غرب استان کرمانشاه آغاز شد. عملیاتی که ۶ روز پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت توسط ایران، آغاز شد و با شکست نیروهای منافقین نیز به پایان رسید.

در این عملیات که به فرماندهی شهید علی صیاد شیرازی برگزار شد، ۴ هزار و ۸۰۰ نفر از نیروهای مجاهدین خلق کشته و شمار زیادی از رزمندگان کشورمان نیز شهید یا مجروح شدند.

در حال حاضر نیز بسیاری از شهدا و جانبازان این عملیات شناسایی و تحت حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارند اما در این میان هنوز هم برخی از رزمندگان عملیات مرصاد، برای استفاده از خدمات بنیاد یا حتی محاسبه درصد جانبازی خود دچار مشکل هستند.

به طوری که بر اساس کسب اطلاع خبرنگار مهر و گزارشات مردمی، برخی از رزمندگان برای کسب درصد جانبازی، دریافت سابقه ایثارگری و سابقه حضور در جبهه با مراجعه به بنیاد شهید با درب بسته روبرو می‌شوند.

طی مدت اخیر نیز تعدادی از رزمندگان عملیات مرصاد، با وجود مراجعه به بنیاد شهید و ارائه درخواست برای احتساب سابقه حضور در جبهه یا بررسی میزان جانبازی، موفق به انجام امور خود نشده و درخواست آنها نیز پذیرفته نشده است.

بر اساس پاسخ اعلام شده از سوی بنیاد یا نهادهایی از جمله مراکز سپاه به این عزیزان، گفته شده که به دلیل اینکه عملیات مرصاد پس از تصویب قطعنامه سازمان ملل آغاز شده و بر اساس این قطعنامه نیز جنگ تحمیلی ایران و عراق در تاریخ ۲۹ تیر ۶۷ پایان یافته است، حضور در عملیات مرصاد شامل سابقه رزمندگی، ایثارگری و جانبازی محسوب نمی‌شود.

در حال حاضر نیز گزارشات مردمی حاکی از آن است که حتی برای اعطای سابقه ایثارگری به برخی از رزمندگان این عملیات موانعی وجود دارد و شروع عملیات مرصاد پس از تاریخ تصویب قطعنامه، دلیلی بر عدم پذیرش سابقه ایثارگری رزمندگان این جبهه شده است.

اوحدی: به تمامی مسائل رزمندگان عملیات مرصاد رسیدگی می‌کنیم

در همین خصوص نیز سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره پذیرش سابقه رزمندگی یا جانبازی رزمندگان عملیات مرصاد، گفت: هر یک از عزیزانی که در معرکه منافقین و در عملیات مرصاد حضور داشته یا به درجه جانبازی و شهادت رسیده‌اند، قطعاً به مسائل آنها رسیدگی خواهد شد و پرونده‌های آنها را در کمیسیون‌های بنیاد شهید بررسی خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: رسیدگی به مسائل رزمندگان، جانبازان و شهدای عملیات مرصاد جزو اولویت‌های بنیاد شهید است و قطعاً به زودی این موضوع را بررسی و نتایج آن را به مردم اعلام خواهیم کرد.

اوحدی درباره شهدای منا نیز تصریح کرد: با توجه به نزدیکی به سالگرد شهدای حادثه منا باید اعلام کنیم که عزیزانی که قربانی بی کفایتی آل سعود شدند همگی شهید محسوب شده و در حال حاضر تحت حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارند.

کد خبر 4983503

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =