ملت ایران با تهدید های آمریکا تسلیم نمی شود

شهرکرد- امام جمعه موقت شهرکرد گفت: ملت ایران با تهدید های آمریکا و اعمال تحریم های جدید تسلیم نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابوالحسن فاطمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد، ضمن تبریک روز مباهله، اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) در روز مباهله لحظه‌ای سخت و تاریخی را تجربه کرد در اصل این مواجهه با تاریخ بشر بود.

وی گفت: در چنین روزی پیامبر اکرم (ص) در مقامی قرار گرفتند که به دستور خداوند تعالی آزمون سخت را گذراندند و در مقابل مسیحیان بودند که اگر مسیحیان اسلام را به عنوان واقعیت قبول نمی‌کنند و اگر راست می‌گویند روی دین هستند برای مباهله اقدام کنند که این عمل ممکن بود نتیجه بدهد و کاری خطرناک و سرنوشت ساز بود.

امام جمعه موقت شهرکرد ادامه داد: مسیحیان پذیرفتند اما وقتی دیدند پیامبر با عزیزترین نزدیکان خود به میدان آمده متوجه شدند پیامبر کاملاً بر دین خود مصمم است و آنان واهمه کردند و گفتند این چهره‌ها که ما دیدیم اگر از خدا بخواهد کوه‌ها را برایشان جابجا کند این کار را می‌کند و در نتیجه مسیحیان از مباهله پرهیز کردند.

وی عنوان کرد: اما این داستان نشان داد جایگاه پیامبر اکرم (ص) با عزیزانش به میدان رفت و جایگاه آنان مشخص شد.

امام جمعه موقت شهرکرد در بخش دیگری از سخنان خود در مورد حیا گفت: از مهم‌ترین خصوصیاتی که خدای تعالی در وجود انسان‌ها قرار داده حیا است که مایع آن ایمان و عقل است و اگر انسان عقل خود را از دست داد دیگر حیا ندارد.

وی عنوان کرد: هر چه انسان به طرف بی‌حیایی رود به حیوانات نزدیک تر می‌شود.

وی افزود: علم به دنبال خود حلم و بردباری می‌آورد که این هم عامل رشد است و عفاف را به دنبال دارد که انسان عفیف خویشتن دار و صبور است و از آن حیا و از آن نیز وقار حاصل می‌شود و انسان باوقار به دنبال عمل خیر و دوری از شر است.

وی تاکید کرد: انسانی که مدام دست نیاز به سوی مردم دراز می‌کند حیا در وجودش از بین می‌رود.

امام جمعه موقت شهرکرد افزود: همچنین شراب خواری باعث از بین رفتن حیا می‌شود که خداوند شراب را حرام فرموده زیرا و عقل را از بین می‌برد.

وی تاکید کرد: در آستانه محرم قرار داریم که نهضت حسینی باعث پایداری در دین می‌شود و این ماه، ماه خدمت به اهل بیت است.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر رعایت نکات بهداشتی در ایام کرونا گفت: اما برخی مطالبی عنوان می‌کنند که مهم رعایت نکات بهداشتی بوده تا یک عزاداری خوب با رعایت با رعایت بهداشتی انجام شود.

امام جمعه موقت شهرکردعنوان کرد: آمریکا تلاش می‌کند تا از مهرماه تحریم‌ها را تمدید کند و دائم ادعای مذاکره دارد در حالی که می‌خواهد با جسارت، قلدری، بی ادبی و تهدید این کار را انجام دهد که با تهدید ملت ایران تسلیم نمی‌شود.

کد خبر 4998312

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =