آمریکا یکجانبه‌گرایی را کنار بگذارد/نبایدنگاه ما به بیگانگان باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا باید بداند که بهتر است سلطه‌گری و یکجانبه‌گرایی خود را کنار بگذارد.

ابراهیم عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به شکست آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، گفت: دوران یکجانبه‌گرایی در نظام بین‌الملل به پایان رسیده است و این اتفاق نشان داد که نظام‌های سلطه‌گر به ویژه آمریکا باید بدانند که بهتر است سلطه‌گری و یکجانبه‌گرایی خود را کنار بگذارند.

وی بیان کرد: همه کشورهای دنیا باید بر مبنای نظام چندجانبه‌گرایی رفتار کنند و رویکرد جمهوری اسلامی ایران هم باید با نگاه به افق آینده انقلاب اسلامی و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به هیچ وجه نباید نگاه ما به بیگانگان باشد بلکه باید بر اساس راهبردهای نظام جمهوری اسلامی و اندیشه‌های ناب انقلاب اسلامی مسیر خود را پیش ببریم.

عزیزی گفت: شکست آمریکا در شورای امنیت نشان داد ما می‌توانیم با یک راهبرد بلندمدت و ارتباط با کشورهای همسو و دوستان خود، امور را پیش ببریم و همچنین لازم است که به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خودمان و منطقه توجه کنیم و به هیچ وجه نباید این ظرفیت‌ها نادیده گرفته شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورهای غربی همواره نشان داده‌اند که بر اساس منافع خودشان عمل می‌کنند و در این شرایط ما باید تمرکز خود را روی ارتباط با کشورهای همسو و همسایه بگذاریم و همچنین بر توانمندی‌های داخلی خودمان تکیه کنیم تا از این طریق پاسخ محکمی به نظام سلطه دهیم.

کد خبر 5000185

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =