سند آمایش معلولان خراسان شمالی تهیه شود

بجنورد- استاندار خراسان شمالی خواستار انجام طرح آمایش از جامعه معلولان استان به تفکیک شهر و روستا شد و گفت: اجرای این سند اطلاعات دقیقی از میزان تناسب امکانات و تعداد معلولان ارائه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی شجاعی ظهر امروز در شورای مشورتی افراد دارای معلولیت خراسان شمالی که با محوریت بررسی مسائل مربوط به حوزه اشتغال معلولان در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برای حل مشکلات معلولان استان از این پس هر ۱۵ روز کمیسیون زیر مجموعه شورای فوق تشکیل و ماهی یک بار نیز این شورا با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی متولی باید شکل گیرد.

استاندار خراسان شمالی پیشنهاد تشکیل چهار کمیسیون در زیر مجموعه این شورا را داد و تصریح کرد: هدف اصلی از تشکیل کمیسیون‌ها توانمندسازی است که پیشنهاد می‌شود کمیسیون اقتصادی و حقوقی، سیاسی، اجتماعی، عمران و شهرسازی و بهداشت شکل گیرد.

وی افزود: کمیسیون عمران و شهری برای معلولان حائز اهمیت است زیرا می‌توانیم از ساخت و سازهای جدیدی که مباحث مناسب سازی معلولان را رعایت نمی‌کنند جلوگیری کنیم.

شجاعی بیان داشت: بخشی از مشکلات جامعه معلولان به استان مرتبط است که طبق قوانین و با تشخیص شورای معلولان می‌بایست حل می‌شود و بخشی که مرتبط با سطح ملی است را مورد پیگیری قرار خواهیم داد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه باید بپذیریم که حل مشکلات معلولان تنها مرتبط با حوزه بهزیستی نیست، گفت: باید تمام مدیران استان پای کار باشند تا این قشر در سطح جامعه کمتر دچار مشکل شوند.

وی افزود: تشکیل تعاونی در راستای تقویت هم افزایی می‌تواند کمک شایانی به جامعه معلولان داشته باشد لذا به جز سهمیه بهزیستی ما نیز اعتبارات لازم برای تعاونی معلولان را تزریق می‌کنیم.

شجاعی خواستار انجام طرح آمایش از جامعه معلولان استان به تفکیک شهر و روستا شد و گفت: با انجام این طرح مشخص می‌شود که امکانات بهزیستی با جمعیت شهری و روستایی معلولان همخوانی دارد یا نه تا در این صورت تصمیمات دقیق‌تری اتخاذ کنیم.

استاندار خراسان شمالی در انتها اظهار داشت: کلیه قوانین کشوری که در حوزه معلولان تاکنون اجرایی نشده در استان را اجرا می‌کنیم؛ همچنین تفاهم نامه‌هایی که بهزیستی با سایر ارگان‌ها منعقد کرده و انجام نشده را هم مورد پیگیری قرار می‌دهیم.

کد خبر 5049191

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =