فعالیت ستاد عملیات «فصل بندگی» در سازمان تبلیغات اسلامی آغاز شد

توجه به شاخص معنویت به عنوان مهمترین نیاز اجتماعی در محتوای برنامه‌ها و اجرای منسجم و هم‌افزای آنها از مهم‌ترین نکات مورد توافق در نشست مشترک سازمان تبلیغات و سازمان دارالقرآن بود.

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد عملیات فصل بندگی با محوریت ماه‌های رجب، شعبان و رمضان در سازمان تبلیغات اسلامی راه اندازی شد.

در نشست مشترک حجت الاسلام و المسلمین عزت زمانی معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین اخوان صباغ رئیس سازمان دارالقرآن الکریم تشکیل ستاد عملیات فصل بندگی مورد تصویب قرار گرفت.

در این جلسه مقرر شد ستاد عملیات فصل بندگی با هدف طراحی و اجرای برنامه‌های مناسبتی در ماه‌های رجب، شعبان و رمضان تشکیل گردد. در این ستاد علاوه بر کارگروه‌های مختلف با مسئولیت بخش‌های ستادی سازمان تبلیغات اسلامی و مجموعه‌های وابسته به آن، از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها و نهادهای دینی و فرهنگی برای اجرای برنامه‌های فراگیر در سطوح مختلف ملی منطقه استانی و شهرستانی استفاده خواهد شد.

از مهمترین تصمیمات اتخاذ شده می‌توان به استقرار دبیرخانه ستاد عملیات فصل بندگی در سازمان دارالقرآن الکریم و محوریت این سازمان در طراحی و رصد ویژه برنامه‌های ماه‌های رجب، شعبان و رمضان اشاره کرد.

توجه به شاخص معنویت به عنوان مهمترین نیاز اجتماعی به ویژه در شرایط کنونی در محتوای برنامه‌ها و اجرای منسجم و هم افزای آنها از مهم‌ترین نکات مورد توافق در این جلسه بود.

در این جلسه که مدیران مرتبط از هر دو مجموعه نیز حضور داشتند مسئول دبیرخانه ستاد عملیات‌های ویژه سازمان تبلیغات اسلامی و معاون برنامه‌ریزی سازمان دارالقرآن الکریم مأموریت یافتند که نسبت به برگزاری جلسات کارشناسی و طراحی ویژه برنامه‌های فصل بندگی اقدام نمایند.

خاطر نشان می‌سازد سازمان تبلیغات اسلامی از سال گذشته تاکنون با راه‌اندازی ستاد عملیات‌های ویژه اقدام به طراحی و اجرای منسجم و فراگیر برنامه‌های مختلف با تشکیل کارگروه‌های تخصصی می‌نمایند که می‌توان به عملیات رمضان، عملیات محرم و صفر و عملیات بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد.

مسئولیت کارگروه قرآن ستاد عملیات‌های ویژه در مناسبت‌های مختلف برعهده سازمان دارالقرآن الکریم بوده است.

با توجه به جایگاه محوری قرآن کریم در مناسبت‌های رجب، شعبان و رمضان سازمان دارالقرآن الکریم به عنوان محور ویژه برنامه‌های بزرگداشت این ماه‌های معنوی تعیین شده و دیگر بخش‌های سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان کارگروه‌های معین در این زمینه فعالیت و همکاری همه جانبه خواهند داشت.

کد خبر 5134423

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =