راه حل مشکلات و نارسایی‌ها، میدان دادن به جوانان است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نقص‌ها و نارسایی‌ها ربطی به انقلاب اسلامی ندارد بلکه به نارسایی‌های مدیریتی مربوط است و راه حل آن این است که باید فرصت را به جوانان بدهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در دومین شب سفر خود به روسیه با حضور در سفارت ایران در مراسم روز ملی جمهوری اسلامی ایران شرکت کرد.

وی ضمن تبریک دهه فجر و فرستادن درود و سلام به بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهیدان، گفت: امام خمینی (ره) جز برای خدا سخن نمی‌گفت و جز برای خدا قدمی برنمی داشت. امام خمینی (ره) با روحیه مردم باوری و مقدم شمردن مردم به صورت واقعی مردم را درگیر مسائل می‌کرد؛ امامی که بارها تاکید کرد که بر مردم باور دارد و این امام به راه و اندیشه خود ایمان داشت به همین دلیل توانست باعث عزت مسلمانان و افتخار ایران شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تمجید از روحیه امام خمینی (ره) در استفاده از ظرفیت‌های مردمی، تصریح کرد: بدون شک در قرن حاضر امام باعث احیای مجدد اسلام در این مقطع از زمان شد.

قالیباف در ادامه اظهاراتش با اشاره به اینکه امروز نارسایی‌هایی در کشور داریم که آنها زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده است، خاطرنشان کرد: برخی مواقع این مشکلات ما را از عظمت و دستاوردهای انقلاب غافل کرده که باید برای آن فکری کنیم؛ مردم در این زمینه گلایه‌هایی دارند که گلایه‌های آنها به حق است که ما به عنوان مسئول باید برای رفع آنها بکوشیم.

وی ادامه داد: امروز در کشور نارسایی‌هایی وجود دارد که ما نیز آنها را می‌بینیم اما همه ما به عنوان مسئول باید دقت داشته باشیم که این مشکلات ربطی به انقلاب اسلامی ندارد بلکه محصول عملکرد مسئولان است، در واقع وقتی مشکلات اثر گذاشت که ما از انقلاب فاصله گرفتیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جاهایی که در تصمیمات سیاست گذاران باور به سنت الهی کم شد آسیب دیدیم، گفت: در انقلاب اسلامی ایران باور به سنت الهی در سطح بالایی بود که از همین رو بسیاری از مشکلات حل می‌شد.

قالیباف با اشاره به اینکه با توجه به شرایط کشور در زمان پیروزی انقلاب اسلامی باور امام خمینی (ره) این بود که اگر این مسیر حق است، دنبال کردن اهداف آن حمایت الهی را در پی دارد، خاطرنشان کرد: در واقع به قول امروزی‌ها خدا گارانتی داده که اگر مسیر حق را طی کنیم مسئله‌ای پیش نمی‌آید.

وی با اشاره به جنگ ۳۳ و ۲۲ روزه، تصریح کرد: در این جنگ‌ها در جنوب لبنان و غزه‌ای که محاصره کامل بود و مردم نمی‌توانستند حتی برای بازسازی خانه سیمان به منازلشان ببرند، اسرائیل با تمام قوا حمله کرد و حتی یک متر هم نتوانست بگیرد؛ در این جنگ‌ها ارتش لبنان در دفاع نقشی نداشت و در واقع ایستادن مردم بود که باعث نجات لبنان شد و این همان مردم باوری است که ما می‌گوئیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر کجا شما دیدید اشکالی به وجود آمده مطمئن باشید در باورها و ارزش‌ها دچار اشکال شدیم، گفت: در واقع هرجا باورمان به خدا کم شد دچار مشکل شدیم و همین به ما آسیب زد.

قالیباف با بیان اینکه حوادثی که بعد از پیروزی انقلاب در کشورمان رخ داد می‌توانست دولت‌ها را دچار مشکل کند، تصریح کرد: این حوادث و چالش‌ها به تنهایی کافی بود تا هر دولتی را در دنیا نابود کند؛ البته ما با همه این سختی‌ها پیش آمدیم اما همه باید بدانند که ما با کسی دشمنی نمی‌کنیم بلکه با توجه به سنت الهی و اسلامی می‌توانیم عزت و استقلال را از دست بدهیم.

وی با انتقاد از نبود شایسته سالاری در برخی سطوح مدیریتی، تصریح کرد: البته این نقص‌ها و نارسایی‌ها ربطی به انقلاب اسلامی ندارد و اینها به نارسایی‌های مدیریتی مربوط است و راه حل آن این است که باید فرصت را به جوانان بدهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر سه عامل خداباوری، مردم باوری و خود باوری (ما می‌توانیم) را سرلوحه کار قرار دهیم قطعاً می‌توانیم به موفقیت برسیم. یعنی خداوند در این صورت موفقیت در استفاده از فرصت‌های پر ریسک را تضمین کرده است.

قالیباف در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه همه باید خود را در خدمت اهداف انقلاب قرار دهیم، اظهار داشت: ما چاکر انقلاب هستیم چون به ما هویت داد. ما مدیون شهدا هستیم چون عزت ما را حفظ کردند. امام و شهدا و خانواده شهدا به ایران عزیز ما عزت دادند.

وی با یادآوری برخی شعارهای هنجارشکنانه پس از انتخابات سال ۸۸، گفت: حتماً یادتان است برخی از این شعارها، شعار نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران سر دادند. همان موقع گفتم این غلط ترین و دروغ ترین شعار ممکن بود. چون اگر کسی جانش را فدای ایران می‌دانست باید مانند شهید سلیمانی پیش می‌رفت که با کمترین هزینه بیشترین آورده را اورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: مشکلات اقتصادی را با همین شرایط تحریم و کرونا می‌توانیم در یک برنامه ۵ ساله به گونه‌ای حل کنیم که کشور به یک ثبات اقتصادی و منطقی برسد و به وضعیتی بهتر از وضعیتی اکنون برسیم.

کد خبر 5142780

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 5 + 12 =

  نظرات

  • بی‌کار TR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
   0 0
   داداش شما حل کن ما ۱۰ سال وقت میدیم مرگ بر usa