ایران با وجود رهبری حکیم، قوای بازدارنده بزرگی ایجاد کرده است

یکی از اعضای اهل سنت مجمع علمای مسلمین لبنان اعلام کرد که ایران با وجود رهبری حکیم و ملتی پایدار توانسته است قوای بازدارنده بزرگی در برابر توطئه‌ها علیه خود ایجاد کند.

خبرگزاری مهر - گروه بین الملل: امروز انقلاب اسلامی ایران چهل و دومین سالگرد پیروزی خود را در حالی جشن می‌گیرد که منطقه غرب آسیا و جهان در شرایط متفاوت و حساس اما با همان ویژگی سناریوهای تکراری به سر می‌برد.

همواره این پرسش مطرح می‌شود که چرا غربی‌ها که تجربه چندین انقلاب در اروپا، روسیه و آمریکا را داشته‌اند باید نگران انقلاب در ایران باشند؟ اساساً کدام ویژگی انقلاب ایران است که آنها را نگران کرده است؟ بی تردید پاسخ اصلی در ویژگی اسلامی بودن، ایدئولوژیک و فرامرزی بودن این انقلاب است. انقلابی که اگر چه خواسته‌های سیاسی و اقتصادی را مطالبه می‌کرد اما اساس شکل‌گیری آن بر تفکری استوار بود که راه چاره رهایی ملت‌های منطقه و جهان را در رهایی از اردوگاه استعماری غرب و اسرائیل می‌دانست.

تمرکز بر این اصل به خودی خود شکوفایی اقتصادی و سیاسی ملت‌های منطقه و همان منافع ملی را تأمین می‌کرد. به عبارتی موضوع مقابله با اردوگاه غرب بیشتر به نظریه منافع ملی تاکید داشت و این دیدگاه را تقویت می‌کرد که انقلاب ایران منافع ملی و اسلامی را در راستای تقویت دو مفهوم می‌داند و نه دو مفهوم متضاد. ایران در حال حاضر در تمامی سطوح و زمینه‌ها توانمند است به طوری که اکنون این کشور توانسته است میان خود و کشورهایی که امنیت و منافعش را تهدید می‌کنند، توازن ایجاد کند

در همین راستا خضر الکبش یکی از اعضای اهل سنت مجمع علمای مسلمین لبنان و رئیس انجمن دوستی و همکاری اسلامی در خصوص انقلاب اسلامی ایران به خبرنگار مهر گفت: سقوط رژیم شاهنشاهی در ایران مقدمه‌ای برای سقوط پروژه آمریکایی- صهیونیستی در منطقه بود. نخستین پیام امام خمینی (ره) به کشورهای استکبار جهانی این بود که امروز ایران شاهد انقلاب اسلامی و سقوط رژیم شاه بود و فردا نوبت آزادی فلسطین است. از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی این بود که سفارت فلسطین در تهران تاسیس شد آن هم در زمانی که چنین موضوعی در کشورهای عربی مطرح نبود و فلسطین در میان اعراب جایی نداشت.

وی خاطرنشان کرد که جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۲ سال گذشته با چالش‌های مختلفی مواجه بود و در معرض جنگ‌ها و محاصره قرار گرفت اما از هر زمان دیگری قوی‌تر است و ایران در حال حاضر در تمامی سطوح و زمینه‌ها توانمند است به طوری که اکنون این کشور توانسته است میان خود و کشورهایی که امنیت و منافعش را تهدید می‌کنند، توازن ایجاد کند.

شیخ خضر الکبش در ادامه افزود: تاریخ همواره به یاد خواهد داشت که جمهوری اسلامی ایران پس از خدای باری‌تعالی، پشتیبان و حامی مقاومت در لبنان، فلسطین، سوریه و هر جایی که شاهد ظلم و ستم است، خواهد بود. بله ایران تمام قد از فلسطین دفاع کرده است و تمامی امکانات لازم از جمله سلاح را در اختیار آن قرار داده است.

وی در خصوص دلیل نگرانی کشورهای غربی از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و توطئه چینی و محاصره و تحریم ایران اظهار داشت: دلیل هجمه غرب علیه ایران، اولویت‌ها و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران است. آزادی فلسطین، نابودی اسرائیل و مقابله با استبداد و سیطره آمریکا بر منطقه یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران است و این همان چیزی است که کشورهای غربی را نگران کرده است به ویژه اینکه علیرغم تمامی فشارها و اعمال ظالمانه ترین تحریم‌ها علیه ایران، این کشور از اصول و اهداف خود چشم پوشی نکرده است. ایران با وجود رهبری حکیم و نیروی نظامی قدرتمند و پایداری ملت خود و همراهی مردم با رهبر معظم انقلاب توانسته است قوای بازدارنده بزرگی ایجاد و تمامی توطئه‌های ضد ایرانی را خنثی کند. توطئه‌هایی که هدفشان نابودی ایران و سیطره دوباره بر این کشور است.

کد خبر 5144513

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =