قبول شرط و شروط در FATF را نمی‌پذیریم

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی درباره FATF، گفت: نمایندگان به مباحث مطرح شده در بیانیه امروز باور دارند و قبول شرط و شروط را نمی‌پذیریم.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی طاهری در نشست علنی مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی با اشاره به بودجه سازمان برنامه و بودجه، گفت: کارآمدی بودجه هر کشور منوط به شفافیت بودجه است و از پیامدهای نبود این شفافیت، فقدان تعادل آن و افزایش احتمال کسری بودجه، افزایش نقدینگی و تورم افسارگسیخته است.

وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار رقم درآمدی بودجه از یک میلیون میلیارد دلار گذشت، تصریح کرد: این رقم بسیار بزرگ است و موجب افزایش نقدینگی می‌شود.

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی قسمت های بودجه غیرشفاف است، بیان کرد: در تبصره (۱۴) یک رقم ۳۳۰ هزار میلیارد تومانی داریم که در جداول بودجه نیامده و در تبصره (۲) هم دو رقم ۱۵۰ هزار میلیارد تومان و ۳۰ هزار میلیارد تومان آمده که آن هم در جداول بودجه نیست.

وی ادامه داد: همچنین در تبصره (۱) هم دو رقم ۹۰ هزار میلیارد تومانی برای قیر رایگان و ۴۰ هزار میلیارد تومانی وجود دارد که جمع آن ۶۴۰ هزار میلیارد تومان می‌شود و عملاً در تبصره‌ها آمده اما در جداول نیست.

طاهری ادامه داد: همچنین ارقام ریز دیگری وجود دارد که ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به این رقم اضافه می‌کند. به این معنا که نزدیک ۸۰۰ هزار میلیارد تومان غیرشفافیت در بودجه داریم که میزان درآمد آن را به ۱.۸ میلیون میلیارد دلار رسانده است و موجب تورم افسارگسیخته می‌شود.

وی همچنین درخصوص بیانیه نمایندگان مجلس درباره FATF، گفت: نمایندگان به مباحث مطرح شده در بیانیه امروز باور دارند و قبول شرط و شروط را نمی‌پذیریم. چنانچه درعهدنامه وین هم آمده، هر شرطی بگذاریم عملاً فریب خودمان است و در معاهدات بین المللی چنین چیزی مرسوم نیست.

کد خبر 5160402

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =