حمایت بنیادملی نخبگان از تیم‌های برگزیده هکاتون بازی‌های جدی ۱۴۰۰

هکاتون بنیاد به عنوان یک رویداد رقابتی مسئله‌محور در قالب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان به رسمیت شناخته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هکاتون بنیاد به عنوان یک رویداد رقابتی مسئله‌محور در قالب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان به رسمیت شناخته شد.

جایزه بازی‌های جدی بعد از گذشت ۴ سال از سابقه برگزاری‌اش حالا دیگر برای همه فعالان بازی‌سازی کشور که نگاه آموزشی و پژوهشی به این صنعت جذاب دارند، رویدادی کاملا شناخته شده و معتبر است. رویدادی که چند سالی است به همت و ابتکار معاونت پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سه بخش اصلی جشنواره، هکاتون و سمپوزیوم برگزار می‌شود.

در دوره پنجم، جایزه بازی‌های جدی ۱۴۰۰ نیز مانند سال‌های گذشته در بخش هکاتون شاهد رقابت سه‌روزه در سه شهر تهران، تبریز و اصفهان خواهد بود و در تازه‌ترین گام در برگزاری این بخش رویداد، طی تعامل‌های انجام شده علاوه بر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به عنوان طراح اصلی مسئله هکاتون بازی‌های جدی با موضوع «ارزیابی و استعدادیابی با رویکرد شناختی»، بنیاد ملی نخبگان نیز در قالب طرح «شهید بابایی» خود از تیم‌های برگزیده این بخش با تعیین شرایطی خاص حمایت می‌کند.

براین اساس از آنجایی که رویدادهای رقابتی مدنظر در طرح شهید بابایی، شامل آن دسته از مسابقات علمی است که میان تیم‌های دانشجویی برگزار می‌شود و تیم‌ها در مدتی معین، برای ارائۀ خط‌مشی و راه‌حل یک مسئله، به رقابت با یکدیگر پرداخته و در نهایت، برگزیدگان به راه‌حل مسئله دست ‌می‌یابند، هکاتون بازی‌های جدی ۱۴۰۰ نیز به عنوان یکی از رویدادهای رقابتی مسئله‌محور در طرح شهید بابایی مورد تأیید قرار گرفت.

بر این اساس، تیم‌های برگزیده هکاتون علاوه بر دریافت جوایز نقدی، امسال می‌توانند مشروط بر طی کردن مسیر تعیین شده برای هکاتون، امتیاز فعالیت نخبگانی دریافت کنند.

اتفاق ویژه دیگر در برگزاری هکاتون بازی‌های جدی ۱۴۰۰ اینکه برای اولین مرتبه پیش از برگزاری هکاتون، یک دوره آموزشی توانمندسازی با موضوع تولید بازی‌های جدی شناختی برگزار خواهد شد که پیش‌شرط حضور در بخش هکاتون است.

گفتنی است رویداد جامع جایزه بازی‌های جدی ۱۴۰۰ (SeGaP۲۰۲۱) پاییز امسال و در پنجمین دوره به میزبانی دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار می‌شود. تاریخ‌های دقیق ارسال آثار، ثبت‌‎نام، برگزاری و لینک‌های ثبت‌نام در هر یک از سه بخش رویداد نیز در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

کد خبر 5234630

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =