تسهیل صدور شناسه ملی اشخاص حقوقی با حذف فرآیندهای سنتی

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امسال تمامی فرآیندهای صدور شناسه ملی اشخاص حقوقی با حذف فرآیندهای سنتی و توسعه خدمات الکترونیکی به طور کاملاً الکترونیکی انجام گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در چهل و پنجمین نشست هیأت ماده ۹ آئین نامه پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی که با حضور نمایندگان ۵ دستگاه شامل سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان اداری و استخدامی، وزارت کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت دادگستری برگزار شد، گزارش اقدامات و تحولات ساختاری و فرآیندی اداره کل پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی سازمان ثبت ارائه شد.

مهدی اقبال معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این نشست گفت: در سال جاری تمامی فرآیندهای صدور شناسه ملی اشخاص حقوقی بدون تشکیل پرونده فیزیکی و به طور کاملاً الکترونیکی انجام گرفته است.

اقبال با بیان اقدامات صورت گرفته جهت تسهیل روند تخصیص شناسه ملی به اشخاص حقوقی اظهار داشت: سازمان ثبت با نگاهی ویژه به مأموریت‌های پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی، ضمن ارائه وب سرویس‌های مختلف به دستگاه‌های اجرایی و ارتقا خدمات الکترونیکی، گام‌های مؤثری جهت توسعه این خدمات برداشته است و به زودی با بارگذاری خدمات حوزه اشخاص حقوقی در پورتال سازمان ثبت، تمامی خدمات این حوزه از این طریق ارائه خواهد شد.

اعضای هیأت ماده ۹ پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی نیز در این نشست با بیان اهمیت مأموریت‌های این پایگاه جهت شفاف سازی و مقابله با فساد که منشأ بسیاری از تحولات دیگر همچون به روز شدن اطلاعات ساختاری دستگاه‌های اجرایی کشور خواهد شد، همچنین از نگاه نهادینه و اقدامات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بویژه در تشکیل اداره کل پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی تشکر و قدردانی کردند.

کد خبر 5236310

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =