تخلفی در انتخابات شورای شهر کرمانشاه ثبت نشده است

کرمانشاه- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: تخلفی در انتخابات شورای اسلامی شهر کرمانشاه ثبت نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرامی کرمی بعد از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه در سالن جلسات دادسرای کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: دادسرای این استان به طور میانگین چهار هزار و ۸۰۰ پرونده در ماه و در مجموع ۶۰ هزار پرونده در سال را مورد رسیدگی قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ورودی حجم پرونده‌ها به دادسرای کرمانشاه طی سال ۱۳۹۹ حدود ۲۰ درصد افزایش یافت، افزود: طی مدت مذکور تعداد پرونده‌های ورودی به دادسرا ۵۸ هزار و تعداد پرونده‌های خروجی ۵۹ هزار و ۵۰۰ پرونده بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با تاکید بر به حداقل رساندن زمان اطاله دادرسی گفت: در حال حاضر مانده پرونده‌های معوق در شعب دادسرای کرمانشاه هفت هزار و ۲۰۰ پرونده است.

کرمی با بیان اینکه تاکنون ۶۲ درصد از پرونده‌های معوق در دادسرای استان کرمانشاه تعیین تکلیف شده است، بیان کرد: طی سال ۱۳۹۹ حدود ۲ هزار پرونده انباشته شده در شعب اجرای احکام کیفری مورد رسیدگی قرار گرفت و مختومه شد.

‏وی با اشاره به الکترونیکی شدن فرایند ثبت دفاتر و رسیدگی قضائی به پرونده‌ها، افزود: میانگین رتبه استان در کشور از رتبه ۲۷ در سال ۹۸ به رتبه ۵ در سال ۹۹ ارتقا یافت.

به گفته کرمی، هم اکنون ۹۷ درصد از ابلاغ‌ها در این استان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و ۳ درصد باقیمانده به دلایلی از جمله عدم دسترسی به متهم امکان صدور ابلاغ به صورت الکترونیکی وجود ندارد.

وی به شیوع بیماری کرونا اشاره و تصریح کرد: حدود پنج هزار زندانی در زندان کرمانشاه وجود داشت که نگهداری و حفاظت از آنها در مقابل این بیماری به سختی صورت می‌گرفت و بر این اساس تعداد زیادی از این زندانیان با جرایم غیر مهمه و خطرناک به مرخصی فرستاده شدند.

مدعی‌العموم کرمانشاه به طرح پایش زندانیان نیز اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح، پرونده همه زندانیان در این استان مورد بررسی قرار گرفت و توانستیم حدود یک هزار از آنها با جرایم غیر مهمه را آزاد کنیم که دادسرای کرمانشاه در این زمینه رتبه دوم کشوری را کسب کرد.

کرمی با بیان اینکه کرمانشاه نهمین شهر پرجمعیت کشور است، تصریح کرد: با این وجود آمار وقوع برخی از جرایم نسبت به میانگین کشوری پایین است، به طوری که در بحث نزاع کرمانشاه در رده پانزدهم کشوری قرار دارد.

وی به موضوع تملک بانک‌ها بر واحدهای تولیدی نیز اشاره کرد و گفت: تملک بانک‌ها بر طبق قانون صورت می‌گیرد اما نباید در این پروسه تولید متوقف و واحد تولیدی در حالت رکود قرار بگیرد.

کرمی به پرونده‌های کثیرالشاکی در این استان اشاره کرد و گفت: تاکنون برای ۲ پرونده آرکا خودرو و گلیم و گبه کرمانشاهان در دادسرای کرمانشاه پرونده تشکیل شده که مطالبات یک هزار مالباخته پرونده آرپا خودرو پرداخت و این پرونده مختومه شد.

وی ادامه داد: اما در خصوص رسیدگی به پرونده گلیم و گبه کرمانشاهان که طی چهار سال و نیم اموال حدود ۱۳ هزار شاکی برگرداننده شد و تنها اموال ۲۰۰ نفر به مبلغ حدود ۱۷ میلیارد تومان باقی مانده است و امیدواریم تا پایان تابستان سال جاری این پرونده مختومه شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه به انتخابات ششمین دوره شورهای اسلامی شهر و روستا در این استان اشاره کرد و گفت: ممکن است تخلفاتی در زمینه خرید و فروش رأی رخ داده باشد اما هیچ مدرک و مستندی دال بر اینکه از طرف کاندیداها این تخلفات صورت گرفته وجود ندارد.

کرمی با بیان اینکه تا کنون چند پرونده برای طرفداران کاندیداها تشکیل شده و در دست بررسی است، تاکید کرد: تاکنون هیچ نهاد رسمی و یا گزارش مستندی مبنی بر وقوع تخلفات در انتخابات شورای اسلامی شهر کرمانشاه به دادستانی گزارش نشده است.

کد خبر 5241860

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =