شرکت‌های تعاون روستایی کرمانشاه زیر ذره بین حسابرسی

کرمانشاه- مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه مطرح کرد: شرکت‌های تعاون روستایی کرمانشاه زیر ذره بین حسابرسی هستند.

ایرج صفایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به قوانین سال‌های گذشته تشکیل شرکت‌های تعاونی روستایی اظهار کرد: تمامی امور نظارت و انجام حسابرسی بر عهده بخش دولتی بوده و اکنون بر اساس سیاست‌های واگذاری تصدی گری دولتی به بخش خصوصی صد درصد حسابرسی‌های سازمان تعاون روستایی به بخش غیردولتی واگذار شده است.

با بیان اینکه حسابرسی شرکت‌ها و تشکل‌ها از بعد نظارتی یکی از مهم‌ترین عوامل تصدی گری سازمان تعاون روستایی است، افزود: این سازمان امسال در حسابرسی از شرکت‌های تعاونی روستایی، تولید، کشاورزی، سهامی زراعی، زنان و اتحادیه‌ها رتبه برتر کشوری را کسب کرده است.

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه گفت: در راستای جلب مشارکت اعضای سازمان برای شفاف سازی در معامله‌های اقتصادی، تعاونی‌های زیر پوشش از سامانه مالی یکپارچه با عنوان «سیترا» استفاده کرده تا تاکنون صد درصد تشکل‌های زیر پوشش این سازمان مجهز به این نرم افزار مالی شدند.

وی تصریح کرد: بررسی تمام وجوه مالی، نظارت و بررسی بر نحوه تهیه و تنظیم ترازنامه، صورت حساب‌های مالی، بودجه سالانه شرکت‌ها، اتحادیه‌ها و تشکل‌های زیر پوشش و بررسی روش‌های مالی و حسابداری در آنها از جمله موارد حسابرسی است.

صفایی افزود: بیش از ۲۰۰ هزار بهره بردار عضو تشکل‌های بخش تعاونی روستایی هستند که هدایت، حمایت و نظارت بر فعالیت‌های این تشکل‌ها از مهم‌ترین وظایف اداره کل تعاون روستایی استان کرمانشاه است.

به گفته مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه ۲۸۰ تشکل و اتحادیه در حوزه تعاون روستایی، کشاورزی، دامداری، زنان روستایی، تعاونی‌های تولید، سهامی زراعی، نظام‌های صنفی و خبرگان بخش کشاورزی زیر پوشش این اداره کل هستند.

کد خبر 5250011

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =