دشمنان به ایران چشم طمع دارند

کرج - رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دشمنان به این آب و خاک چشم طمع دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی بعدازظهر پنجشنبه در مراسم متمرکز میهمانی لاله‌ها، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا که در گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) کرج برگزار شد، اظهار کرد: پدران، مادران، فرزندان و همسران شهدا بزرگ مردان و بزرگ زنانی هستند که امروز ایران قدرتمند و باعظمت به خاطر ایثار و فداکاری و درک درست زمان و مکان توسط این عزیزان بوده است.

وی با بیان اینکه امام راحل (ره) می‌فرمودند؛ ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد، تصریح کرد: ما در منطقه‌ای حاضر هستیم که طمع جهان خواران جهان را از دیرباز تحریک کرده و هر جهان خواری که ادعای آقایی و سروری جهان را داشته باشد، حتماً باید به منطقه ما هجوم می آورده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: ما به طور تاریخی در سرزمینی قرار داریم که جهان خواران عالم نمی‌توانند از آن بگذرند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه امام راحل (ره) که آمدند یک ایدئولوژی جدید جهانی را به اضافه کردند، خاطرنشان کرد: یک فریاد توحید که تمام عالم را تنها به بندگی خدا دعوت می‌کرد و این امر وضعیت غیر قابل تحملی برای شیاطین عالم به وجود آورد.

وی گفت: اگر می بینید ۴۰ سال است که دشمنی ها پایان پیدا نمی کند و هرچه در امکان دارند که این نهضت را خفه کنند از منظر گفتمان این عالی جهانی است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: دشمنان می بینند، اگر این فریاد به گوش همه عالمیان برسد و باور کنند و از آن پیروی کنند دیگر نمی توانند به این توسعه طلبی خودشان ادامه دهند.

وی با بیان اینکه انگلستان به یک جزیره سرد با امکانات کم مشهور است، اظهار کرد: انگلیسی ها پس از تصرف هندوستان نزدیک به ۳۰۰ سال غارت اموال هندیها و به کارگیری نیروی انسانی قدرتی شدند که شرق و غرب عالم را گرفت.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: ثروت، منابع و نیروی انسانی ظرفیت های گسترده ای است که توسعه طلبان عالم را برای اینکه برتری خود را ثابت کنند وادار می کند، کشورهای دیگر را تصرف کنند.

قاضی زاده هاشمی اظهار کرد: شهدا و جانبازان ما هر کدام یک قله اند که اگر به درستی به تصویر کشیده شوند، جامعه عاشق آنان می‌شود، اما در این امر کم کاری کردیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم در گام دوم انقلاب تعالی خدماتی به حوزه‌هایی که کمتر توجه شده داشته باشیم و رشد دهیم، تصریح کرد: حوزه خدمات و فرهنگ هر دو حوزه‌های بین بخشی است و علاوه بر بنیاد شهید، مجموعه‌های عظیم کشور و دستگاه‌های مختلف باید در این امر کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: براین اساس ما هم نقش برنامه ریزی، مطالبه گری، هدایت گری، سامان دهی و تأمین منابع مالی در این حوزه‌ها داشته باشیم تا با رشد بیشتری اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه قله فرهنگ ایثار و شهادت امام حسین (ع) است، متذکر شد: بنیاد شهید و امور ایثارگران از ۴ وظیفه‌ای که بر او ذکر شده سه وظیفه فرهنگی دارد و یک وظیفه خدماتی دارد که امیدواریم در این زمینه پیشرفت داشته باشیم.

کد خبر 5311934

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =