ماجراهای یک هتل صخره‌ای/ جریمه کمیسیون ماده ۱۰۰ برای پروژه

خرم‌آباد- تکمیل هتل صخره‌ای خرم‌آباد با گذشت نزدیک به ۲۴ سال همچنان اندر خم وعده‌ها قرار دارد و حالا مسئولان از جریمه طبقه هفتم این پروژه از سوی کمیسیون ماده ۱۰۰ خبر می‌دهند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: هتل صخره‌ای خرم آباد نزدیک به ۲۴ سال است عملیات اجرایی آن نیمه کاره مانده و تاکنون بارها از سوی مسئولان از روند اجرای این پروژه انتقاد شده است.

این در حالیست که طی سال‌های اخیر با توقف عملیات اجرایی این پروژه انتقادات از آن دوچندان شده به گونه‌ای که مردم لرستان از این پروژه به عنوان پروژه‌ای تاریخی یاد می‌کنند.

ماجراهای یک هتل صخره‌ای

هتل صخره‌ای خرم‌آباد که حالا بیست و چهارسالگی خود را پشت سر می‌گذارد هر بار با حاشیه‌ای جدید به صدر اخبار برمی‌گردد، پس از سال‌ها رکود این پروژه، حالا زمزمه‌هایی از فعالیت‌های جدید سرمایه‌گذار به گوش می‌رسد.

پیش از این مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در رابطه با آخرین وضعیت این پروژه به مهر گفته بود: پرونده مربوط به این پروژه چهار ماه است که در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری «گیر» کرده است.

معطلی هتل «صخره‌ای» در کمیسیون ماده ۱۰۰

وی عنوان کرد: چون این پروژه اضافه ساخت دارد، بنا بوده که در کمیسیون ماده ۱۰۰ تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه پروژه و بخش خصوصی که به طور مثال ۱۰۰ میلیارد تومان پول به این شهر می‌آورد را نباید معطل نگه داشت گفت: در این راستا کار هتل «صخره ای» از نظر ما حل شده، «گیرهای» اصلی آن را ما رفع کرده‌ایم، ماده ۱۰۰ شهرداری مانده که قول داده‌اند به زودی انجام شود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ادامه کار دیگر با سرمایه گذار است.

جریمه کمیسیون ماده ۱۰۰ برای طبقه هفتم هتل

حالا مجید دریکوند عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز (یکشنبه) جلسه ماده ۱۰۰ در رابطه با این پروژه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه پرونده هتل صخره‌ای در کمیسیون ماده ۱۰۰ بررسی خواهد شد ادامه داد: امروز پرونده تعیین تکلیف شده و از شهرداری خارج می‌شود.

این عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد با تاکید بر اینکه بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، طبقه هفتم این هتل غیر مجاز است، بیان داشت: در این راستا بر اساس ضوابط این یک طبقه جریمه می‌شود و دیگر از نظر ما هتل صخره‌ای مشکلی نخواهد داشت و به لحاظ اضافه ساخت و موضوعات دیگر که مربوط به ضوابط شهرداری است، مشکلی نخواهد داشت.

معطلی هتل «صخره‌ای» در کمیسیون ماده ۱۰۰

دریکوند تصریح کرد: اگر اینها اعتراضی نکنند، می‌توانند مبلغ جریمه را واریز کنند و ادامه کارشان را انجام دهند.

وی با بیان اینکه هیچ محدودیتی از جانب شهرداری برای ادامه کار این هتل وجود نخواهد داشت تصریح کرد: امروز جلسه کمیسیون ماده ۱۰۰ برگزار خواهد شد، پرونده هتل صخره‌ای جمع بندی می‌شود و به شهرداری منطقه اعلام خواهد شد.

جریمه بر اساس قانون و ضوابط است

این عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد با تاکید بر اینکه دیگر دست خود دوستان مدیریت هتل صخره‌ای است که کارشان را انجام دهند افزود: همچنین باید این مطالبه گری از مدیریت هتل صخره‌ای صورت گیرد، علاوه بر بعضی از مشکلات و ضوابط قانونی، برنامه زمانبندی شأن در رابطه با این پروژه چیست؟ من به شما یقین می‌دهم که امروز این پرونده از کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری خارج می‌شود.

دریکوند با اشاره به اینکه ادامه کار به عهده خود این دوستان است، کسی که می‌خواهد کار را انجام دهد باید آورده و سرمایه خوبی داشته باشد و در کوتاه‌ترین زمان این کار را انجام دهد افزود: مبلغ جریمه نیز بر اساس ضوابط است، شامل قانون می‌شود، هر چه که برای مردم لحاظ می‌شود برای این کاربری هم تعریف می‌شود.

معطلی هتل «صخره‌ای» در کمیسیون ماده ۱۰۰

وی ادامه داد: این امر بر اساس لایحه تجمیع عوارض، قانون و ضوابط شهرداری اجرا می‌شود، نه یک ریال کمتر و نه یک ریال بیشتر، ما «کیسه ای برای ایشان ندوخته ایم»، از طرف دیگر از حقوق مردم هم نمی‌توانیم کوتاه بیاییم، شهرداری متولی مدیریت شهر است و اگر هزار تومان تخفیف غیر قانونی بدهد بعداً گرفتار می‌شود و اصلاً این امر تأیید نمی‌شود، چرا که نماینده دستگاه قضائی و استانداری در کمیسیون ماده ۱۰۰ هستند و تنها شهرداری متولی ماده ۱۰۰ نیست و دبیر این کمیسیون است، نماینده شورای شهر در این کمیسیون عضو است.

امروز پروژه از کمیسیون ماده ۱۰۰ خارج می‌شود

این عضو شورای اسلامی شهر خرم آباد با تاکید بر اینکه این امر با تفاهم سه نفر صورت می‌گیرد و شهرداری در این ماجرا همه کاره نیست عنوان کرد: محور کار، قانون است، بدیهی است که شهرداری نمی‌تواند از قانون تخطی کند.

دریکوند بیان داشت: البته می‌توان این جریمه را تقسیط کرد، از این بابت مدیریت هتل را کمک می‌کنیم و تمایل ما بر انجام کار است چرا که این هتل به رونق شهر کمک می‌کند، در تقسیط جریمه و سایر مشکلات کمک می‌کنیم، حتی کار پیش بینی نشده‌ای را بر عهده ما بگذارند ما کمک می‌کنیم، اما چون ضوابط، مقررات و ریال به ریال این جریمه معلوم است، دستگاه‌های نظارتی در این رابطه نظارت دارند، نمی‌توان کار غیر قانونی را انجام داد.

وی تاکید کرد: با این وجود، امروز این پروژه از شهرداری خارج می‌شود و ادامه ماجرا بر عهده مدیریت هتل صخره‌ای است.

کد خبر 5329590

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =