افزایش خدمات شهری در سطح پایتخت، عامل کاهش آسیب های اجتماعی

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از راهکارهای بیرون راندن آسیب های اجتماعی بالابردن خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی در سطح محلات تهران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا نادعلی نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، در پنجمین نشست مجمع محلات تهران با عنوان «محله هرندی میزان مشارکت و جهاد فرهنگی و اجتماعی چه باید کرد؟»، پس از استماع دغدغه و مشکلات اهالی، گفت: امنیت مسئله مهمی است و همه ما در چتر امنیت است که می‌توانیم فعالیت داشته باشیم. اگر نیروی انتظامی بتواند درجه و کیفیت امنیت را در محله هرندی و محله‌های آسیب دیده مشابه افزایش دهد، شاید از هر جایی و از هر کاری مهم تر باشد.

سخنگوی شورای شهر تاکید کرد: کار نیروی انتظامی ایجاد امنیت نیست بلکه حفظ امنیت ماموریت ویژه نیروی انتظامی است. همواره دو تفکر درباره وظیفه شهرداری وجود داشته است که تفکر اول شهرداری را نهادی خدماتی می‌داند که وظیفه ذاتی او نظافت، مسائل شهرسازی و معماری و… است.

وی ادامه داد: تفکر دیگر معتقد است که مسائل پیش فرض شهرداری که خدماتی است، وظیفه ذاتی اوست اما وظیفه اجتماعی و فرهنگی نیز بر عهده شهرداری است.

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر با بیان اینکه شورای ششم اعتقاد کامل دارد وظایف اجتماعی و فرهنگی نیز بر عهده شهرداری است، گفت: اما اینکه شهرداری به تنهایی این وظیفه را برعهده بگیرد تفکر اشتباهی است زیرا شهرداری به تنهایی توان رفع مشکلات را ندارد و در این باره باید همه ارگان‌ها پای کار بیایند تا در جهت رفع مسائل اجتماعی شهر تلاش شود.

نادعلی با تاکید بر اینکه برای رفع مسائل و مشکلات اجتماعی شهر تهران به تشکیل یک قرارگاه نیاز است، افزود: با تشکیل این قرارگاه، می‌توان هماهنگی سازی و بسیج همه ارگان‌های ذیربط در تهران صورت گیرد و یکی از فواید آن این است که باعث از بین بردن آثار دستگاه‌های دیگر نمی‌شود.

وی تصریح کرد: ما معتقدیم که همان قدری که نیروی انتظامی در باب امنیت وظیفه دارد، شهرداری هم با امکانات بیشتر و گستردگی در نواحی شهر می تواند به عنوان یک میان دار عمل کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه شهردار تهران به رفع آسیب‌ها و مشکلات جنوب شهر تهران اعتقاد دارد و آن را اولویت می‌داند، گفت: البته آسیب فقط به جنوب شهر مربوط نمی‌شود و هر کجا که نظارت درستی انجام نشود آنجا دچار آسیب خواهد شد.

نادعلی خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای بیرون راندن آسیب های اجتماعی بالا بردن خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی در سطح محلات تهران است.

کد خبر 5361930

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =