با توسعه همکاری‌ها فشار دشمنان علیه ملت‌های مقاوم راخنثی کنیم

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: باید با توسعه همکاری‌ها تحریم و فشار دشمنان را خنثی و توطئه آنان علیه ملت‌های مقاوم را بی‌اثر کنیم که البته تاکنون نیز اینچنین بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، محسن رضایی در جریان سفر به کشور نیکاراگوئه در دیدار با «میگل دیاز کانل» رئیس‌جمهور کوبا با اشاره به سابقه دوستی و روابط دو کشور، تلاش در راستای توسعه، تحکیم و تقویت مناسبات فی مابین در بخش‌های مختلف به ویژه علمی و فناوری و تجاری را حائز اهمیت عنوان کرد.

وی با اشاره به ضرورت توسعه همکاری‌ها و مناسبات تهران- هاوانا در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، تجاری، بهداشتی، علمی و همکاری‌های فناورانه، بر تلاش مسئولان دو کشور برای ارتقای سطح روابط و مبادلات فی مابین تأکید کرد.

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اشاره به همکاری‌های خوب و مؤثر دو کشور در زمینه فناوری‌های جدید و مقابله با بیماری کرونا و ساخت واکسن مشترک، اظهار کرد: باید با توسعه همکاری‌ها تحریم و فشار دشمنان را خنثی و توطئه آنان علیه ملت‌های مقاوم را بی‌اثر کنیم که البته تاکنون نیز اینچنین بوده است.

رضایی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه و گسترش همه‌جانبه مناسبات و همکاری‌ها با کشور دوست خود کوبا است، گفت: می‌توانیم برای تسهیل و افزایش سطح مبادلات تجاری ایران با کشورهای آمریکای لاتین به ویژه کوبا، یک اتحادیه تجاری مشترک ایجاد کنیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران برای دولت و ملت کوبا و مقاومت آن‌ها در برابر زیاده‌خواهی زورگویان احترام خاصی قائل است و نسبت به تحکیم روابط و دوستی‌ها با این کشور اهتمام داشته و مصمم است.

«میگل دیاز کانل» رئیس‌جمهور کوبا نیز در این دیدار با تجلیل از آرمان انقلاب اسلامی و مقاومت دولت و ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی قدرت‌های زورگوی جهان به ویژه آمریکا، گفت: دولت و ملت کوبا برای فرهنگ غنی و ملت عزیز ایران ارزش و احترام خاصی قائل هستند.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های ایران و کوبا در همه بخش‌ها به ویژه در زمینه‌های تجاری و علمی و فناوری، افزود: همکاری مشترک ایران و کوبا در زمینه مقابله با بیماری کرونا و ساخت واکسن موفقیت بسیار خوبی در مبارزه با تحریم‌ها و توطئه دشمن مشترک دو ملت به شمار می‌آید.

رئیس‌جمهور کوبا همچنین با بیان اینکه از حق ایران برای استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای حمایت می‌کنیم، بر تلاش مسئولان دو کشور برای توسعه روابط بانکی و تجاری فی مابین تأکید کرد.

کد خبر 5397594

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =