اجرای طرح‌های فاضلاب در دزفول اندرخم تأمین اعتبار

دزفول- مدیر آبفای منطقه دزفول گفت: پروژه‌های زیادی در زمینه ساماندهی و رفع مشکلات فاضلاب در دزفول وجود دارد که ۹۰ درصد این طرح‌ها نیازمند اعتبار هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی اسماعیل سالم صبح امروز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل آبفای منطقه دزفول برگزار شد، اظهار کرد: در تابستان ۱۳۹۹ با ادغام آبفا روستایی و شهری تعداد ۸۸ روستا به ما تحویل داده شد که بسیاری از این روستاها دچار مشکلاتی در زمینه تأسیسات و شبکه بودند.

وی با اشاره به افت فشار آب در کوی آزادگان افزود: برخی مخازن این منطقه با تانکر آبرسانی می‌شد که این مشکل در بسیاری از نقاط برطرف شد؛ همچنین طرح رفع انسداد خط ۸۰۰ م. م انتقال فاضلاب کوی آزادگان نیز اجرا شد.

مدیر آبفای منطقه دزفول از رفع مشکل افت فشار آب در مناطق ۸۶ هکتار، فرهنگ شهر، کوی پیام و کوی احسان خبر داد.

وی مرتفع کردن افت فشار آب در جنوب دزفول شامل منازل پیرامون مصلی امام علی و روستای بندبال و شهرک محمد بن جعفر، مرتفع کردن افت فشار کوی بهمن و روستای قلعه سید، تعویض و نوسازی الکتروپمپ های دو حلقه چاه تأمین آب شهر امام و تعویض الکتروپمپ های چاه‌های آب شماره یک و دو شهر صفی آباد را از جمله اقدامات انجام شده توسط آبفای منطقه دزفول عنوان کرد.

اسماعیل سالم همچنین تجهیز و نوسازی چاه تأمین آب پایگاه چهارم شکاری، حفر چاه در تأسیسات جنوب و تعویض الکتروپمپ و لوله‌های داخل چاه آب شهر منتظران را از دیگر طرح‌های اجرا شده توسط آبفای منطقه دزفول برشمرد.

وی با اشاره به قدیمی و بی کیفیت بودن پمپ‌های آب در شهر صفی آباد و دز آب و میانرود گفت: دو پمپ در شهر صفی آباد تعویض و چاه‌های آب این شهر اورهال شد ضمن اینکه علاوه بر توسعه و ارتقای شبکه آب صفی آباد رفع افت فشار آب در این شهر نیز در دستور کار است و این اقدامات در شهر امام نیز انجام شده و رفع مشکلات آب شهر میانرود نیز در دستور کار است.

اسماعیل سالم با بیان اینکه ارتقای الکتروپمپ های شناور منطقه شهیون در راستای افزایش برداشت از رودخانه دز در حال اجرا است، ادامه داد: ساکنان بخش شهیون و مرغداری‌های این منطقه تا سال گذشته مشکلات زیادی داشتند اما اکنون نه تنها مشکلات این منطقه از جمله افت فشار آب برطرف شده بلکه آب شرب سالم و در چارچوب شبکه برای اولین بار به برخی روستاهای شهیون نیز رسید.

برخورداری ساکنان سرسرباز از آب شرب بهداشتی

مدیر آبفا منطقه دزفول عنوان کرد: ساکنان منطقه محروم سرسرباز سیاه منصور به صورت غیرمجاز از شبکه آب به صورت رشته‌ای انشعاب کشیده بودند به طوری که لوله‌های آب از فاضلاب عبور می‌کرد که ۹۰ درصد طرح ساماندهی و رفع مشکلات آب این منطقه برطرف و مابقی طرح نیز در ماه جاری اجرا می‌شود تا با اجرای شبکه توزیع آب و نوسازی ۸۵۰ انشعاب خانگی همه ساکنان سرسرباز سیاه منصور از آب شرب بهداشتی بهره مند شوند.

اسماعیل سالم در ادامه یک هزار و ۴۰۰ متر توسعه شبکه آب برای انجام پروژه مسکن ملی، توسعه شبکه آب در روستای سنجر، حفر دو حلقه چاه در تصفیه خانه جنوب دزفول و تجهیز کارگاه جهت تست پمپاژ و راه اندازی، حفر یک حلقه چاه در روستای کهنک و اجرای ۹ کیلومتری خط انتقال آب مربوطه، اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب تیپ ۲۹۲ جهت جلوگیری از سرریز به رودخانه دز و احداث ساختمان اداری مجهز آبفا شهر حمزه را از جمله پروژه‌های در حال اجرای آبفای منطقه دزفول در حوزه شهری و روستایی برشمرد.

وی با اشاره به تنش آبی در شهرک صنعتی شماره دو و روستاهای سیاه منصور و مهاجرین و حسین کلولی گفت: یک حلقه چاه وارد مدار و مشکل افت فشار و کمبود آب در این مناطق برطرف شد؛ بنابراین در حال حاضر مناطق شرق دزفول با مشکل خاصی مواجه نیستند و صرفاً یک خط ۲.۵ کیلومتری مانده که بزودی اجرا می‌شود.

اسماعیل سالم یادآور شد: شمال دزفول از نظر آب مشکل چندانی ندارد اما در نظر داریم دو چاه وارد مدار شود که مجری این طرح سازمان آب و برق است؛ بنابراین ما پیگیری و مکاتبه‌های لازم را انجام خواهیم داد تا مشکلات کوی زیبا شهر برطرف شود.

۹۰ درصد طرح‌های فاضلاب دزفول اعتبار ندارند

وی در ادامه با اشاره به اجرای حدود ۴۰ درصد از طرح جامع فاضلاب شهری دزفول گفت: تا سال گذشته صرفاً یک پمپ در تصفیه خانه فاضلاب در مدار بود اما اکنون ۲۲ پمپ در مدار قرار گرفته‌اند. انتهای تصفیه خانه نیز نیازمند کلرزنی بود که یک دستگاه کلرزنی تعبیه شد.

مدیر آبفا منطقه دزفول از تعمیرات اساسی الکتروپمپ های ایستگاه پمپاژ فاضلاب شرق دزفول و اجرای ۴۰۰ متر خط جمع‌آوری فاضلاب در کوی آزادگان خبر داد و بیان کرد: پروژه‌های بسیار زیادی در حوزه فاضلاب در دزفول وجود دارد که ۹۰ درصد این طرح‌ها برای اجرا نیازمند اعتبار هستند که خواستار مساعدت مسئولان ارشد شهر و استان در راستای مساعدت مالی برای اجرای این طرح‌ها هستیم.

اسماعیل سالم یادآور شد: مشکلات آب و فاضلاب در شهرهای اقماری دزفول زیاد است اما اکیپ‌های آبفا به صورت شبانه روزی در حال خدمات رسانی، رصد و برطرف کردن مشکلات هستند تا مشکل کم آبی و بی آبی شهروندان حتی به یک روز نیز نرسد.

کد خبر 5404698

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =