آزادسازی مسیل چشمه قصابان در دستور کار

همدان- معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه ای همدان گفت: هم اکنون آزادسازی مسیل چشمه قصابان به طول ۱.۵ کیلومتر در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری مهر، داود شاهسوند در خصوص آزاد سازی بستر و حریم رودخانه‌ها در سطح استان همدان عنوان کرد: در این زمینه، سیاست وزارت نیرو اجرای عملیات آزادسازی به صورت سراسری برای رودخانه‌ها بوده و با پیگیری و جذب اعتبار مناسب و حمایت‌های صورت گرفته، در استان همدان نیز گام‌های مناسبی در این عرصه برداشته شد.

وی در تشریح این اقدامات گفت: در شهریورماه سالجاری بالغ بر ۲ کیلومتر از رودخانه آبشینه آزادسازی شد.

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای همدان ادامه داد: ضمن این اقدام حدود ۴.۵ هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه نیز رفع تصرف شد.

شاهسوند با بیان اینکه هم اکنون آزادسازی مسیل چشمه قصابان به طول ۱.۵ کیلومتر در حال انجام است، تصریح کرد: علاوه بر این برنامه ریزی لازم برای لایروبی حدود ۱۰ کیلومتر از رودخانه‌های دارای اولویت استان در دست اقدام بوده و قرارداد با پیمانکار نیز منعقد شده است.

وی با بیان موضوع خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود در این راستا، مساحتی بالغ بر ۹ هکتار از متصرفات رودخانه‌ها آزاد شود.

شاهسوند با بیان اینکه با توجه به بازدید و بررسی‌های میدانی صورت گرفته، حدود ۴۳ کیلومتر از رودخانه‌های استان با اولویت خاص نیازمند لایروبی و بازگشایی مسیر هستند، گفت: انجام این موضوع به اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان نیاز دارد.

معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آب شرکت آب منطقه‌ای همدان در پایان تصریح کرد: لازم به ذکر است علاوه بر آزادسازی سراسری، شرکت آب منطقه‌ای نسبت به رفع تصرف موردی حریم و بستر رودخانه‌ها نیز اقدام می‌کند.

کد خبر 5440753

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha