«حزب‌الله» لبنان پروژه تأسیس «اسرائیلِ بزرگ» را ناکام گذاشت

تحلیلگر لبنانی معتقد است: یکی از مهمترین و بزرگترین دستاوردهای پیروزی سال ۲۰۰۰ در لبنان این بود که مقاومت توانست پروژه تأسیس «اسرائیلِ بزرگ» را ناکام بگذارد.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل - حسین علی حسنی حمیه: پیروزی که مقاومت لبنان در سال ۲۰۰۰ در نبرد با رژیم صهیونیستی محقق کرد یک پیروزی عادی و معمولی نبود. آنچه که اتفاق افتاد یک پیروزی سیاسی و نظایم فراگیر بود. پس از پیروزی سال ۲۰۰۰ مجموعه ای از افکار و ایدئولوژی هایی که رژیم جعلی صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ بر مبنای آنها شکل گرفت، در هم شکست. اولین ایدئولوژی صهیونیست ها این بود که آنها دارای یک ارتش شکست ناپذیر هستند.

مقاومت لبنان در سال ۲۰۰۰ این واقعیت را به اثبات رساند که ارتش رژیم صهیونیستی یک ارتش شکست ناپذیر نیست. این درحالی است که پیش از آن، صهیونیستها این گونه تبلیغ می کردند که حتی قدرتمندترین ارتش ها در سطح جهان عرب هم قادر به تحمیل شکست به تل آویو نیستند. مقاومت همچنین ثابت کرد که چگونه با برخورداری از امکانات ناچیز می تواند دستاوردهای بزرگ را خلق کند.مقاومت لبنان در سال ۲۰۰۰ ثابت کرد که چگونه با برخورداری از امکانات ناچیز می تواند دستاوردهای بزرگ را خلق کند.

آنچه که مقاومت لبنان علیه رژیم صهیونیستی محقق ساخت موجب شد تا برخی رهبران جهان عرب در برابر شهروندان و ملت های خود در تنگنا قرار گیرند. مقاومت لبنان، شکست خوردگانِ عرب را در برابر ملت هایشان رسوا کرد.

در همین حال، باید گفت که مقاومت لبنان با پیروزی خود بر رژیم صهیونیستی پروژه تأسیس «اسرائیل بزرگ» را با ناکامی مواجه ساخت. این رؤیایی بود که صهیونیستها در سر می پروراندند. با این حال، با هوشیاری و اقدام به موقع مقاومت لبنان، پروژه بن گورین و گلدا مئیر با شکست مواجه شد. در سال ۲۰۰۰ این پیام مهم به صهیونیستها مخابره شد که آنها نمی توانند در سرزمینی که متعلق به خودشان نیست امنیت داشته باشند.

بر اساس تمامی آنچه که گفته شد، نمی توان پیروزی مقاومت لبنان در برابر رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۰ را یک پیروزی معمولی دانست و روز ۲۵ مِی را یک روز عادی تلقی کرد. این پیروزی یک زخمِ همیشگی را در صفوف صهیونیستها برجای گذاشت. پیروزی مقاومت در برابر صهیونیستها در سال ۲۰۰۶ نیز موجب افزایش حجم دستاوردهای مقاومت در برابر رژیم موقت صهیونیستی شد.

حزب الله پروژه تأسیس «اسرائیل بزرگ» را به شکست کشاند و اجازه تحقق آن را نداددر سال ۲۰۰۶ مقاومت لبنان یک بار دیگر توانست بینی صهیونیستها را به خاک بمالد و طعم تلخ شکست و ذلت را به آنها بچشاند. این درحالی است که رژیم صهیونیستی چه در نبرد سال ۲۰۰۰ و چه در نبرد سال ۲۰۰۶ از حمایت های بین المللی گسترده برخوردار بود. اکنون می توان گفت که تعبیر «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در خصوص رژیم صهیونیستی تعبیر بسیار درست و بجایی بوده است. وی گفته بود که صهیونیستها سست تر از خانه عنکبوت هستند.

در روز ۲۵ ماه مِی سال ۲۰۰۰ همگان در سراسر جهان دریافتند که محور مقاومت از تهران تا دمشق و بیروت، یک محور یکپارچه، منسجم و صادق است. همگان دریافتند که محور مقاومت به هیچ وجه زیر بار زورگویی های دشمن مستکبر نمی رود. از همین روی، می توان روز ۲۵ ماه مِی سال ۲۰۰۰ را یک نقطه عطف تلقی کرد؛ نقطه عطف پایان دادن به دوران زورگویی و قلدرمآبی. پس از سال ۲۰۰۰ زمان تحقق پیروزی ها در برابر رژیم موقت صهیونیستی آغاز گردید.

کد خبر 5500188

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha