پایتخت با انباشتگی مشکلات مواجه است/توجه به ایمنی شهر

شهردار تهران با عنوان این مطلب که تهران با انباشتگی مشکلات مواجه است و موضوع ایمنی آن تک بعدی نیست، گفت: ایمنی شهر تهران و اثرات آن مانند یک دومینو در سایر قسمت‌ها تسری پیدا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین جلسه هیأت امنای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، روز پنج شنبه نهم تیرماه ۱۴۰۱ به ریاست علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار شد.

شهردار پایتخت در این جلسه با اشاره به اینکه برخی از موضوعات نیازمند اشراف است، گفت: اگر از گذشته اقدام‌هایی انجام شده است، ناظر به اجرای برنامه‌ها و اگر هنوز در بخش‌هایی اقدامی انجام نشده باید برای برنامه ریزی آن بحث شود.

وی با تاکید بر اینکه تهران با انباشتگی مشکلات مواجه است و موضوع ایمنی آن تک بعدی نیست، افزود: باید برای برنامه‌های آینده هیأت امنا کمیسیون ویژه با حضور نمایندگان تشکیل شود و ناظر به وضع موجود و بررسی آنکه چه چیزی در گذشته تحویل گرفته شد و شهر در چه شرایطی است، اسناد بالادستی و سایر تکالیف موجود جدول بندی شفاف داشته باشیم.

زاکانی ادامه داد: ایمنی شهر تهران و اثرات آن مانند یک دومینو در سایر قسمت‌ها تسری پیدا می‌کند و ما بیش از همه چیز باید به آن دقت کنیم.

در این جلسه احکام اعضای هیأت امنای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از سوی شهردار تهران (رئیس هیأت امنا) به غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور به عنوان عضو حقیقی هیأت امنا، حمیدرضا خانکه عضو حقیقی هیأت امنا سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، احمد صادقی عضو شورای اسلامی شهر تهران در هیأت امنا سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ابلاغ شد.

چالش‌های حوزه «بهسازی لرزه‌ای و مقاوم سازی» و تقسیم وظایف سازمانی در این بخش، سازوکار زمان برگزاری فصلی جلسه هیأت امنا (هر ۳ ماه یک جلسه) و تشکیل کمیسیون ویژه برای پیگیری امور و «گزارش عملکرد و برنامه‌های آتی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران» از دیگر موضوعاتی بود که در دستور اولین جلسه هیأت امنای سازمان مدیریت بحران شهر تهران قرار گرفت.

تدوین طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران (بررسی RFP)، ارتقا ساختار سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و ارتباطات پایدار (از ۱۹ به ۳۲ دکل) از دیگر بخش‌های گزارش عملکرد سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بود.

کد خبر 5527551

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha