ضرورت خنثی سازی برنامه های فرقه‌های منحرف در ایام اربعین

سرپرست حوزه‌های علمیه خواهران گفت: اربعین باید تبدیل به یک نظام واره در دین شود وفعالیت های مهم مبلغان باید خنثی سازی برنامه های فرقه‌های منحرف باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، مینو اصلانی، رئیس کمیته بانوان ستاد فرهنگی اربعین با حضور در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با حجت الاسلام مجتبی فاضل، سرپرست این نهاد حوزوی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که حجت الاسلام محدر، معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران نیز حضور داشت، درباره مساعدت حوزه‌های علمیه خواهران به ستاد فرهنگی اربعین و فعالیت خواهران مبلغه در ایام اربعین حسینی بحث و تبادل نظر شد.

در ابتدای این دیدار اصلانی با بیان این که اربعین دانش تمام عیاری است که باید تبدیل به سبک زندگی اسلامی شده و ذیل آن مجموعه رفتارهایی شکل بگیرد، اظهار داشت: تلاش داریم بتوانیم این دانش را ترویج کنیم.

وی با اشاره به ضرورت فعالیت مبلغان خواهر در موکب‌های بانوان مستقر در مسیر پیاده روی اربعین حسینی، گفت: در نظر داریم این فعالیت را با شعار «هر موکب یک مبلغ» محقق سازیم و در این راستا ساز و کارهایی مورد توجه قرار گرفته و امیدواریم با ریل گذاری‌هایی که صورت می‌گیرد و با مساعدت حوزه‌های علمیه خواهران بتوانیم فعالیت مبلغان در موکب ها را تقویت کنیم.

رئیس کمیته بانوان ستاد فرهنگی اربعین خواستار یاری حوزه‌های علمیه خواهران در تأمین مبلغان خواهر توانمند جهت فعالیت در ایام اربعین حسین شد و افزود: این همکاری ما را در انجام صحیح و کامل برنامه‌ها و فعالیت‌ها کمک خواهد کرد.

فعالیت مهم مبلغان خنثی سازی برنامه‌های فرقه‌های منحرف است

در بخش بعدی دیدار حجت الاسلام فاضل با بیان این که ما نسبت به اربعین مأمور به احیای شعائر الهی هستیم، خاطرنشان کرد: این مهم فقط مختص به حوزه‌های علمیه خواهران نیست و همه در این مسیر مأموریت دارند. اربعین تبدیل به یک نظام واره در دین شود.

وی اربعین را ظرفیتی بسیار مهم جهت ایجاد وحدت با محوریت حضرت سیدالشهدا (ع) دانست و افزود: اربعین باید تبدیل به یک نظام واره در دین شود تا تأثیرات مثبت و شگرف در دل‌ها ایجاد کند به نحوی که این آثار هیچ وقت از ذهن و مجموعه رفتارهای افراد پاک نشود.

سرپرست حوزه‌های علمیه خواهران با تأکید بر این که اربعین می‌تواند اهداف مهم و متعددی برای جمهوری اسلامی ایران رقم زده و محقق کند، گفت: یکی از این موارد تقویت مراوده، اتحاد و برادری دو کشور و ملت ایران و عراق است.

وی با اشاره به ظرفیت خوب و تأثیرگذار رادیو اربعین در جهت تحقق شعائر الهی، بیان داشت: خوب است از این ظرفیت به نحو احسن و بیش از پیش استفاده شود تا آثار و برکات اربعین حسینی بر همگان روشن سود.

حجت الاسلام فاضل ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت ایجاد شده در ایام اربعین به خوبی بهره ببریم و در این راستا حوزه‌های علمیه خواهران خود را خادم امام حسین (ع) و خادمان و زائران حضرت می‌داند و توفیقی است که بتوانیم کمکی در جهت ترویج فرهنگ اربعین داشته باشیم.

وی با اشاره به ضرورت همکاری مبلغان خواهر با ستاد فرهنگی اربعین حسینی، افزود: یکی از فعالیت‌های مهم مبلغان باید خنثی سازی برنامه‌های فرقه‌ها و نحله‌های منحرف و مختلف در ایام اربعین باشد، چون اربعین دارای ظرفیتی است که می‌تواند سبک زندگی اسلامی را احیا کند.

در بخش پایانی دیدار نیز حجت الاسلام محدر، معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران اظهار داشت: با تمام توان در خدمت خادمان و زائران اربعین حسینی هستیم و از ظرفیت طلاب خواهر و مدارس علمیه خواهران در این عرصه استفاده خواهیم کرد.

کد خبر 5529210

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha