آغاز فعالیت های فرهنگی و هنری در هشت محله هدف شهر سنندج

سنندج- رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از آغاز فعالیت های فرهنگی و هنری در هشت محله شهر سنندج در راستای اجرای طرح توانمندسازی فرهنگی محلات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، امین مرادی اظهار کرد: از سال گذشته اجرای طرح توانمندسازی فرهنگی در محلات هدف در دستور کار حوزه هنری کردستان قرار گرفته و در گام نخست این طرح در دو محله «ننله» و «نایسر» انجام شد.

وی با اشاره به عملکرد موفق حوزه هنری کردستان در راستای انجام فعالیت‌های هنری در این دو محله در شهر سنندج، یادآور شد: در سال جاری تعداد محلات هدف در سنندج به هشت محله افزایش پیدا کرده است و به همین دلیل قرار است همزمان با ادامه فعالیت‌های ما در «ننله» و «نایسر»، در محلات فرجه، عباس آباد، گلشن، «تقتقان»، شهدا و «گردی گرول» سنندج فعالیت‌های هنری انجام شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: در قالب اجرایی کردن این طرح، ابتدا مهمترین ظرفیت‌های هر محله با استفاده از نظرات کارشناسان و افراد صاحب نظر و همچنین تحقیق میدانی شناسایی شده و سپس متناسب با وضعیت موجود فعالیت‌های فرهنگی و هنری دنبال می‌شود.

وی با اشاره به همکاری نزدیک حوزه هنری با سایر ادارات و سازمان‌های دولتی مسئول در این بخش، بیان کرد: نگاه حوزه هنری به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در محلات بر پایه بازشناسی از هویت هر محله و ساکنان آن است.

مرادی با بیان اینکه حضور حوزه هنری انقلاب اسلامی در محلات هدف کوتاه مدت و موقت نیست، یادآور شد: ما تلاش می‌کنیم تا با برنامه ریزی مناسب خود اهالی محل درگیر فعالیت شده و در ادامه نیز با استفاده از ظرفیت‌های مردمی این فعالیت‌های فرهنگی و هنری ادامه داشته باشد.

وی به فعالیت‌های پیش بینی شده برای اجرا در محلات اشاره کرد و افزود: ما در گام نخست برای هر محله هدف یک گزارش تصویری بر پایه عکس تهیه کرده و تمامی ظرفیت‌ها و استعدادهای محله و همچنین مشکلات و کاستی‌های آن در این گزارش‌های تصویری به نمایش در می‌آید.

وی ادامه داد: در گام بعدی و همزمان با این مهم، زمینه برای شناسایی و ثبت نام از علاقمندان به تئاتر و سرود فراهم شده و ضمن برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان با استفاده از ظرفیت اساتید برجسته هنر نمایش و سرود فراهم شده و این دوره آموزشی در نهایت منجر به تولید اثر و اجرای آن می‌شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اظهار کرد: در گام بعدی ضمن شناسایی استعدادهای محله مستند و کتاب هر محله نیز تولید و عرضه می‌شود که در قالب این دو اثر بیشتر ظرفیت‌ها و استعدادهای محله و الگوهای موفق آن مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به همکاری و مشارکت خوب دفاتر تسهیلگری در راستای انجام فعالیت‌های هنری در محلات هدف سنندج، بیان کرد: هدف اصلی ما تلاش در راستای توزیع عادلانه ظرفیت‌ها و استعدادهای هنری در تمامی محلات سطح شهر بوده و به همین دلیل از تمامی ظرفیت‌های در اختیار در این راستا بهره مند خواهیم شد.

مرادی در پایان با اشاره به روند فعلی فعالیت‌های هنری در محلات هدف شهر سنندج، افزود: در حال حاضر ضمن تعیین اساتید، کار ثبت نام از علاقمندان برای گروه‌های تئاتر و سرود در دفاتر تسهیلگری آغاز شده و همزمان با این مهم نیز کار عقد قرارداد با هنرمندان فیلمساز و نویسنده برای تولید اثر در این دو بخش نیز آغاز شده است.

کد خبر 5559963

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha