صدور ۶ هزار پروانه ساخت در بافت فرسوده تا پایان سال

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: پیش بینی ما این است در بستر مشوق های موجود ۶ هزار پروانه تا پایان سال در بافت فرسوده صادر شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در آئین آغاز ساخت بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی که صبح امروز در مجموعه جنگ افزارسازی برگزار شد با اشاره به قرارگاه مسکن گفت: این قرارگاه با ۴ هدف در تهران راه اندازی شد و قرار بر این شد تا در بستر این قرارگاه فرایند صدور پروانه کاهش یابد، بافت فرسوده نوسازی شود و مسکن ساخته شود.

وی ادامه داد: به لطف خداوند تمامی اهداف قرارگاه جهادی مسکن محقق شده است و حدود ۲۲۰ هزار تفاهم نامه با بخش‌های مختلف به امضا رسیده است.

صارمی با اشاره به کلنگ زنی امروز گفت: با کلنگ زنی امروز تعداد واحدهای در دست ساخت به ۲۱ هزار واحد می‌رسد و با استفاده از برنامه‌های تدوین شده نقاط ضعف و قوت پروژه مسکن ۳ مدل ساخت پیش می‌رود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اظهار داشت: در اولین مدل پروانه از شهرداری و ساخت از شریک است، در مدل دوم زمین و ساخت از شریک است و شهرداری کمک می‌کند.

وی گفت: نوع مواجه ما این است که بخش رکود را نجات دهیم در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ متراژ صدور پروانه افزایش داشته است و با لطف خداوند عملکرد در حوزه صدور پروانه حدود ۴۶ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

صارمی با اشاره به پروژه جنگ افزارسازی گفت: ۱۱ هکتار به کاربری منطقه افزوده می‌شود و در این پروژه سرانه فضای سبز و سایر سرانه‌ها نیز پیش بینی شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران تصریح کرد: حدود ۲۰۰ هزار پلاک فرسوده در تهران وجود دارد که می‌توان در این پلاک‌ها مسکن ساخت سیاست تولید مسکن در محیط شهری و در بستر تمامی زیرساخت‌ها است.

وی گفت: پیش بینی ما این است در بستر مشوق‌های موجود ۶ هزار پروانه تا پایان سال در بافت فرسوده صادر شود در دولت سابق ۱۸ مصوبه توسط شورای عالی شهرسازی صادر شده که پیامد تمامی آنها قفل ساخت و ساز بوده است.

صارمی گفت: در سال ۹۰ حدود ۳۵ میلیون متر مربع پروانه ساخت صادر شده است اما اکنون این سرانه به ۵ میلیون متر مربع رسیده است و اگر امسال ۱۰ میلیون متر مربع پروانه ساخت صادر شود اشتغال رشد چشمگیری خواهد داشت.

کد خبر 5600038

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha