پشت پرده سناریوی هولناک صهیونیسم در آستانه انتخابات کنست

سناریوی وحشتناک تبعید ۲۰۰ هزار فلسطینی ساکن سرزمین های اشغالی به کرانه باختری آن هم در شهر چادری، با هدف به مشارکت کشاندن فلسطینی ها در چند قدمی انتخابات کنست طراحی شده است. 

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه تحلیلی «میدل ایست آی» در گزارشی با عنوان «انتخابات اسرائیل: برای نجات استعمارگر قربانیان را شوکه کنید» به اهداف پشت پرده یک سناریوی هولناک در فضای قبل از انتخابات پارلمان رژیم صهیونیستی پرداخت که در ادامه بخش‌هایی از آن را می‌خوانیم؛

شهروندان فلسطینی ساکن در سرزمین‌های اشغالی نه نیروی مازاد برای جناح «چپ» صهیونیستی بلکه بخش حیاتی و نیروهای مبارز برای مردم و میهن خود هستند.

انتخابات رژیم صهیونیستی در حالی اول نوامبر برگزار می‌شود که حدود سه هفته قبل، یک دانشگاه برجسته اسرائیلی مقاله‌ای در روزنامه عبری زبان «هاآرتص» با عنوان «۴۰۰ اتوبوس و یک شهر چادرنشین: اینگونه است که ۲۰۰ هزار عرب اسرائیلی طی دو روز اخراج می شوند»، انتشار داد.

«یورام یوول» به عنوان یک روانپزشک و دانشمند علوم اعصاب که متخصص مدیریت افکار عمومی به شمار می‌رود و در اردوگاه چپ اسرائیل و در کنار مخالفان اشغالگری ایستاده است، یک سناریوی ترسناکی را به تصویر می‌کشد.

سناریویی که از سوی سیاستمداران راست افراطی همچون «ایتمار بن غویر» وزیر دادگستری، «بزالل اسموتریچ» وزیر امنیت و نیز ژنرال «زوی فوگل» در جایگاه وزیر امنیت عمومی مدیریت می‌شود.

این سناریو با ایجاد ترس همراه است به طوری که یوول مجموعه‌ای از وقایع را شرح می‌دهد که می‌تواند در نوامبر و بلافاصله پس از انتخابات اجرایی شود. بر اساس این سناریو یک عملیات نظامی ناگهانی انجام می‌گیرد و در عرض دو ماه، ۲۰۰ هزار شهروند فلسطینی ساکن سرزمین‌های اشغالی جمع آوری شده و با ۴۰۰ اتوبوس به یک شهر چادری در کرانه باختری رود اردن منتقل می‌شوند.

او تاکید می‌کند که به شهروندان تبعید شده هرگز اجازه بازگشت داده نخواهد شد و عملیات با ارعاب سایر فلسطینی‌ها در سرزمین‌های ۱۹۴۸ تکمیل می‌شود و این شهروندان در حالت وحشت دائمی به سر خواهند برد.

نگارنده مطلب خود را با بیان این نکته پایان به می‌دهد که «ممکن است این اتفاق رخ دهد یا ندهد اما با توجه به تحولات سیاسی فعلی در اسرائیل و ذهنیت غالب در این جامعه قابلیت اجرایی دارد.»

حال این چند پرسش مهم به ذهن می رسند که چرا یوول چنین مقاله‌ای را نوشته است؟ آیا هدف یوول ترساندن شهروندان آسیب پذیر فلسطینی ساکن سرزمین‌های اشغالی برای هجوم به پای صندوق‌های رأی است؟ آیا او از بیان معادله اتوبوس‌های تبعید برای آن استفاده کرده تا بستر را برای پرکردن اتوبوس‌های رای‌دهندگان با هدف شرکت در انتخابات کنست هموار کند و فلسطینیان ناچار شوند به «یائیر لاپید»، «بنی گانتز» و «گیدئون صعر» رأی بدهند؟ یا برعکس، برای این است که شهروندان فلسطینی اسرائیل دچار شوک و ناامیدی شوند و برای رأی دادن بیرون نیایند؟

یوول در پی ارعاب رأی دهندگان احزاب کارگر، مرتز یا حزب لاپید نیست. او همچنین قصد ارعاب و شوک وارد کردن به ساکنان محله‌های شمالی تل‌آویو را که از احزاب سکولار صهیونیستی حمایت می‌کنند، ندارد، بلکه به دنبال ترساندن رأی دهندگان فلسطینی است.

به نظر می‌رسد مقاله یوول بخشی از تلاش برای رأی دادن فلسطینی‌هایی است که تحت اشغال سال ۱۹۴۸ زندگی می‌کنند؛ این تلاش در راستای کمپینی است که توسط یهودیان و غیریهودیان آمریکایی تأمین مالی می‌شود و آنان می‌خواهند از بازگشت «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر سابق به قدرت جلوگیری کنند.

کد خبر 5620790

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha