«اصحاب امام زمان در عصر ظهور» چه کسانی هستند؟

«اصحاب امام زمان در عصر ظهور» اثر آیت الله نجم الدین طبسی توسط انتشارات جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «اصحاب امام زمان در عصر ظهور» به قلم آیت الله نجم الدین طبسی در ۵۷۶ صفحه و به قیمت ۲۵۰ هزار تومان از سوی انتشارات جمکران منتشر شده است.

یکی از سنت‌های الهی در جهان این است که هر پدیده، باید از راه فراهم آمدن شرایط و مقدمات آن به وجود آید. بر این اساس، تحقق هر انقلاب و رویداد اجتماعی، به زمینه‌ها و شرایط آن، وابستگی دارد. ظهور و قیام امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف نیز پیرو همین اصل است و بدون تحقق زمینه‌ها و شرایط آن، به وقوع نخواهد پیوست.

از مهم‌ترین شرایط و مقدمات لازم برای تحقق ظهور، وجود یاورانی شایسته و لایق برای پشتیبانی از قیام و انجام کارهای حکومت جهانی است؛ بنابراین همان گونه که نقش یاران در موفقیت حرکت‌های اصلاحی پیامبران الهی تعیین کننده بوده، در قیام امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف نیز نیاز به یاران، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

در کتاب «اصحاب امام زمان در عصر ظهور» آیت‌الله نجم الدین طبسی به معرفی یاران امام زمان (عج) پرداخته است. و آنان را در سه دوره غیبت صغری، غیبت کبری و عصر ظهور دسته بندی و معرفی کرده است. و ضمن آن به تبیین چهره‌هایی پرداخته که برخی ادعا کرده‌اند چهره‌های مثبت و هموارکننده مسیر ظهور هستند کسانی چون سیدحسنی، خراسانی، یمانی و...

آیت الله نجم‌الدین طبسی از اساتید و فضلای حوزه علمیه قم است و چند سالی است که به تدریس دروس خارج فقه اشتغال دارد. به قلم او پیشتر کتاب «رجعت از نظر شیعه» نیز در انتشارات کتاب جمکران منتشر شده بود.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

به نوشته علامه مامقانی، جناب سلمان وصی وصی حضرت عیسی بوده و از آنجا که تنها نبی و یا وصی می‌توانند وصی را غسل بدهند، امیرمؤمنان شخصاً عهده‌دار تجهیز و تغسیل او شده است. گفته شده ایشان قبلاً مجوسی بوده و بلکه گفته شده ایشان اظهار شرک می‌کرده، ا ما در باطن مؤمن بوده و هرگز برای محل طلوع خورشید سجده نکرده است. سجده او برای خدا بوده و قبله ایشان به طرف شرق بوده و پدر و مادر او فکر می‌کردند برای مطلع خورشید سجده می‌کند. در میان یاران پیامبر اکرم و اهل بیت افرادی بودند که به آنان حواریون گفته می‌شد و یکی از حواریون پیامبر خدا سلمان فارسی بود. حواریین انسان‌های پاک و مخلصی بودند که دیگران را نیز از گناه دور می‌کردند و سلمان نیز از حواریون پیامبرخدا بوده و جایگاه بالای ایشان را نشان می‌دهد.

کد خبر 5623967

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha