استفاده ابزاری از زنان برای حمل موادمخدر/کاهش سن اعتیاد در کشور

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: بخش عمده زنانی که در رابطه با مواد مخدر زندانی شدند، در واقع وسیله و ابزار شدند تا موادمخدر را جابه‌جا کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، انسیه خزعلی ظهر شنبه در بیست و نهمین جلسه کمیته تخصصی زنان و خانواده گفت: بخش عمده‌ای از زنانی که در رابطه با مواد مخدر زندانی شدند در واقع وسیله و ابزار شدند تا مواد مخدر را جابه‌جا کنند و اکثر این زنان ابزار شده اند.

معاون زنان رئیس جمهور افزود: تاب آوری زنانی که در خانواده فرد معتاد دارند موضوعی مهم است، همچنین تأمین هزینه‌های زندگی موضوع مهم دیگری است که زنان باید آن را تأمین کنند چراکه مرد و سرپرست خانواده آنها درگیر اعتیاد است.

وی بیان کرد: خانم‌های ما اگر در خط مقدم مبارزه اعتیاد نیستند اما در پشتیبانی این جبهه نقش پررنگی دارند. اگر وزارت بهداشت بخشی از درمان را برعهده دارد اما پای ثابت پیشگیری، درمان این آسیب زنان است.

خزعلی با اشاره به اینکه متأسفانه سن اعتیاد پایین آمده است و اعتیاد در بین زنان بیشتر شده است، گفت: باید به حال خانواده زندانیان باشیم تا جمعیت‌های زنان به عنوان یاریگر و کمک رسان به کمک این خانواده‌ها بیایند.

معاون زنان رئیس جمهور با اشاره به طرح کسب و کار پایدار خانواده که در معاونت زنان ریاست جمهوری تصویب شده است، گفت: بر اساس این طرح زنان بدسرپرست مهارت یاد می‌گیرند و تا چهار سال از طرف کارفرما حمایت می‌شوند.

کد خبر 5645827

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha