۹ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۶:۵۰

در نامه‌ای به معاون گردشگری کشور اعلام شد؛

اعلام شرایط بخشودگی جرایم مالیاتی برای فعالان گردشگری

اعلام شرایط بخشودگی جرایم مالیاتی برای فعالان گردشگری

رئیس سازمان امور مالیاتی به معاون گردشگری در نامه‌ای، موضوع فراهم شدن امکان بهره مندی فعالان بخش گردشگری از تسهیلات بخشودگی جرایم مالیاتی با رعایت برخی مقررات را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، داوود منظور رئیس سازمان امور مالیاتی به علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نامه‌ای نوشت: بازگشت به نامه شماره ۱۴۰۱۲۴۰۰.۳۰۴۸۸ روز ششم بهمن ۱۴۰۱ در خصوص بخشودگی جرایم مالیاتی تأسیسات گردشگری برای سال‌های ۱۳۹۸ لغایت ۱۴۰۰، به استحضار می‌رساند؛

در سال جاری و بنا بر اختیار حاصل از مواد ۱۶۷ و ۱۹۱ قانون مالیات‌های مستقیم، مراتب تفویض اختیار تقسیط بدهی و بخشودگی جرایم قابل بخشش موضوع قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده طی بخشنامه‌های شماره ۲۰۰.۱۴۰۱.۱۰ مورخ ۱۴۰۱.۰۲.۱۰ شماره ۲۰۰.۱۰۷۵۰ ص مورخ ۱۴۰۱.۵.۲۶، شماره ۲۰۰.۵۵۸۳۸. د مورخ ۱۴۰۱.۰۹.۰۵ و شماره ۲۰۰.۲۴۵۴۵. ص مورخ ۱۴۰۱.۱۱.۱۸ به ادارات کل امور مالیاتی ابلاغ شده است.

مطابق بند ۱ بخشنامه ۲۰۰.۱۴۰۱.۱۰ مورخ ۱۴۰۱.۰۲.۱۰ حداکثر بخشودگی برای سال‌های ۱۳۹۸ به بعد، در صورت پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی (اعم از اصل و جرایم غیرقابل بخشش و آن بخشی از جرایمی که با بخشودگی آن موافقت نشده است) حداکثر تا یک ماه پس از ابلاغ برگ قطعی با رعایت سایر بندهای این بخشنامه به میزان صد (۱۰۰) درصد است و پس از آن به ازای هر ماه دو واحد درصد از درصدهای مذکور کسر می‌شود تا حداکثر به چهل (۴۰) درصد برسد.

همچنین بر اساس بخشنامه شماره ۲۰۰.۲۴۵۴۵. ص مورخ ۱۴۰۱.۱۱.۱۸ که به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و تکریم مودیان مالیاتی صادر و به ادارات کل ابلاغ شده، میزان اختیار بخشودگی جرایم مالیات و عوارض هر سال / دوره برای مودیانی که نسبت به پرداخت بدهی سال یا دوره مربوط تا آخر بهمن ماه سال جاری اقدام کنند در خصوص اشخاص حقیقی تا سقف دو میلیارد (۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و در مورد اشخاص حقوقی تا سقف سه میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال، به مدیران کل امور مالیاتی تفویض شده است.

بنابراین امکان بهره مندی فعالان بخش گردشگری از تسهیلات بخشودگی جرایم مالیاتی با رعایت مقررات بخشنامه‌های یادشده فراهم شده است.

کد خبر 5766555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha