۳۱ مرداد ۱۴۰۲، ۱۵:۴۴

به دلیل آلودگی هوا صورت گرفت؛

معرفی شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر به مراجع قضائی

معرفی شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر به مراجع قضائی

ماهشهر – رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماهشهر گفت: به دلیل آلودگی هوا و مرگ‌ومیر ماهیان در ماهشهر و بندر امام، واحدهای آلاینده و شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر به مراجع قضائی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایرج سلیمانی با اعلام این خبر بیان کرد: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ماهشهر به صورت شبانه‌روزی اقدام به پایش نقاط مختلف در سطح شهر و همچنین صنایع مستقر در شهرستان می‌کند.

وی با بیان اینکه در این پایش‌ها صنایع واقع در مناطقی که بو استشمام شده به صورت دقیق‌تر بررسی شدند، ادامه داد: پس از بررسی و مشخص شدن نقاط آلوده، برای تعدادی از صنایع اخطاریه صادر شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ماهشهر گفت: این اداره از شرکت‌های پتروشیمی به دلیل ایجاد آلودگی هوا و همکاری نکردن با کارشناسان حفاظت محیط زیست برای پایش و بازرسی شکایت کرد و این واحدها به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی افزود: برای یکی از شرکت‌های مستقر در شهرک صنعتی بندر ماهشهر نیز توسط دادستان شهرستان حکم پلمب صادر شد.

سلیمانی ضمن قدردانی از دادستان‌های شهرستان بندر ماهشهر و بندر امام به دلیل حمایت از محیط زیست و سلامت شهروندان و همکاری با اداره حفاظت محیط زیست برای برخورد با واحدهای آلاینده، بیان کرد: اداره حفاظت محیط زیست به همراه دادستان بندر ماهشهر و دادستان بندر امام خمینی (ره) در راستای شناسایی و برخورد با منابع آلاینده، از نقاطی که بو استشمام می‌شد و همچنین از شرکت‌های معرفی شده به مراجع قضائی بازدید مشترکی انجام دادند.

وی اضافه کرد: با توجه به استقرار صنایع بزرگ پتروشیمی و تجمیع صنایع در شهرستان و بار آلودگی منطقه در شرایطی که میزان رطوبت در شهرستان افزایش پیدا می‌کند، این بو در محیط شهری بیشتر استشمام می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر ماهشهر توضیح داد: از ابتدای سال‌جاری پروپزال طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهرستان به منظور تعیین سهم هرکدام از صنایع در آلودگی هوای منطقه توسط دانشگاه تهران تهیه و در مراحل بررسی کارشناسی قرار دارد که پس از اتمام بررسی و تصویب در فرمانداری شهرستان، اجرای طرح آغاز می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندر ماهشهر در خصوص مرگ‌ومیر تعدادی از ماهیان دریاچه نمک گفت: این اداره در این خصوص اقدام به پایش و نمونه برداری از آب حوضچه‌های استحصال نمک کرد.

وی ادامه داد: بعد از مرگ‌ومیر ماهیان در سال ۱۴۰۱، مرکز تحقیقات شیلات با انعقاد قراردادی با شرکت پتروشیمی بندر امام خمینی (ره)، متولی انجام تحقیقات و پایش حوضچه‌های استحصال نمک شد که قرار است پس از انجام مطالعات مقتضی، نسبت به ارائه راهکارهای لازم برای کنترل شرایط به منظور جلوگیری از چنین اتفاقاتی اقدام شود.

سلیمانی گفت: همچنین از ابتدای سال جاری مکاتبات متعددی با پتروشیمی بندر امام در خصوص مواردی همچون رشد جلبک‌ها و نحوه آبگیری به منظور جلوگیری از مرگ‌ومیر آبزیان انجام شده است.

کد خبر 5867957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha