جشنواره فیلم کودک امسال پر شور و نشاط‌ تر برگزار می‌شود

نخستین نشست مشترک مدیران و اعضای ستاد اجرایی بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در اصفهان با حضور مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ابتدای نشست گزارشی از روند کارهای جشنواره از ابتدا توسط دبیر جشنواره مهدی مسعود شاهی و حسینعلی شهیدی دبیر اجرایی جشنواره در اصفهان ارائه شد.

محمدرضا جعفری‌ جلوه مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در این نشست گفت: دیدارهای انجام شده و مطرح شدن نتایج موضوعات و مباحث کمیته‌های اجرایی در جلسه، بسیار دلگرم کننده و حاکی از یگانگی و هماهنگی ستادهای نظیر به نظیر ایجاد شده بین تهران و اصفهان بوده و این خود، بهانه‌ ای برای ابراز تشکر و قدردانی است. اتفاقات خوشایندی که نمی‌توان آن را فارغ از مدیریت و منش و روش دبیر محترم جشنواره و حسن سلوک ایشان با مدیران و دوستان اصفهان دانست.

وی در ادامه بیان کرد: جشنواره بیست و هشتم به دلایل عدیده ‌ای در یک مبصر و مقطع ویژه است و بهتر و اصولی عمل کردن پاسخی است به انرژی‌های مثبت و منفی ناظر در صحنه، یگانگی و پیوستگی که بدان اشاره شد را باید قدر بدانیم تا صحنه اصلی عمل، کاستن از حاشیه ‌ها و افزودن به متن و در طول قرار داشتن برنامه‌ها و نه در عرض و تلاقی یکدیگر، و تدابیر صورت گرفته نیز اهمیت موضوع فوق را بیشتر نمایان سازد. دقت به این موضوع نیز بسیار واجد اهمیت است که اصل باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و اصل چیزی نیست جز برگزاری یک جشنواره ملی، بین‌المللی با همه لوازم آن و لوازم آن تمام برنامه‌هایی است که کوشش و تلاش شده است تا مرتبط با جشنواره و سینما باشد.

جعفری جلوه در ادامه با اشاره به موقعیت ویژه اقتصادی از آن به عنوان «عصر اقتصاد مقاومتی» یاد کرد و گفت: باید الگوی اقتصادی را در نظر بگیریم و رفتار ما نیز متناسب با این موضوع بوده و به صرفه و مقرون عمل کردن را در نظر داشته باشیم و این یعنی تا حداکثر مقدور بصورت منطقی جهت جشنواره هزینه نماییم.

مهدی مسعودشاهی دبیر جشنواره در این نشست عنوان کرد که در سالهای گذشته قطعا برنامه‌ های کاربردی مناسبی اجرا شده و در مواردی هم باید اصلاح داشته باشیم. امیدواریم امسال نیز با توجه به نیروهای کارآمد و برنامه ‌ریزی‌های انجام شده جشنواره پرشوری در خور نظام و کودکان و نوجوانان ایران زمین برگزار کنیم و با حضور این تیم اجرایی احساس می‌کنم که با همراهی و همدلی یکدیگر انفجار کاری که صورت می گیرد نورش سرتاسر کشور را می گیرد.

وی در ادامه با بیان آرزوی بهبود فعالیت در عرصه سینمای کودک افزود: ما دستمان را به سوی تمام کسانی که در سینمای کودک فعالیت می‌ کنند حتی آنهایی که در زمان‌های گذشته در این سینما حضور داشتند، دراز می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم که با کمک یکدیگر به احیای سینمای کودک بپردازیم و با ایده‌های نو و حرکت‌های تازه به سمت سینمایی برای کودکان ایران برویم که شایسته الگوبرداری است. زیرا جامعه‌ ای که قرار است در آینده به بار بنشیند اکنون باید بهترین الگوها را پیش رو داشته باشد که قطعا این جشنواره با توجه با تأثیر سینما یکی از الگوهای مناسب برای خانواده‌ها و کودک و نوجوان آنها است.

سیدحسینعلی شهیدی دبیر اجرایی جشنواره در اصفهان در ادامه توضیح داد: ما یقین داریم با توجه به اینکه امسال برنامه‌های ویژه‌ای برای حضور پر رنگ ‌تر کودکان و خانواده‌ها در طول برگزاری جشنواره در نظر گرفته شده است جشنواره پیش رو بسیار پرشورتر و با نشاط‌تر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: قصد داریم با همکاری کمیته‌های مختلف شور و نشاط مضاعفی از سال‌های گذشته به شهر اصفهان و مردم هنرمند، هنردوست و مهمان‌نوازش هدیه دهیم تا مردم نیز با انرژی مثبتی به پیگیری رویدادهای جشنواره بپردازند و به همه مردم دنیا نشان دهیم که اصفهان به حق شایسته میزبانی این جشنواره بین‌المللی است.

در ادامه زارعان مدیرگروه کودک و نوجوان شبکه دو درباره همکاری و پخش برنامه‌های مربوط به جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از این شبکه توضیحاتی داد و گفت: همچون سالهای گذشته شبکه دو و گروه کودک برای ساخت و تولید برنامه‌هایی در رابطه با جشنواره آمادگی لازم از قبیل ساخت برنامه و تولید تصویر حتی برای در اختیار گذاشتن شبکه‌های داخلی و خارجی برای ساخت برنامه و پخش در آن شبکه‌ها را اعلام می‌کند.

در ادامه این دیدار نشست‌های کمیته‌های مرتبط از سوی ستادهای اجرایی اصفهان و تهران بصورت مشترک به منظور هدفمند کردن و پیشبرد اهداف مناسب برگزار شد.

در این نشست مهندس محمدرضا جعفری جلوه مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، مهدی مسعودشاهی دبیر جشنواره، سیدحسینعلی شهیدی دبیر اجرایی جشنواره در اصفهان، زارعان مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو و مدیران اجرایی جشنواره حضور داشتند.

کد خبر 2346271

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =