اکران ۷۰۰ اثر فاخر فرهنگی و هنری در پایتخت

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: بیش از ۱۵۰۰ سازه های تبلیغات محیطی به اکران ۷۰۰ اثر فاخر فرهنگی و هنری در سطح شهر تهران اختصاص پیدا می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمال کامیاب در نشست خبری نگارخانه ای به وسعت یک شهر، از اکران آثار فاخر فرهنگی خبر داد و گفت: بیش از ۱۵۰۰ سازه های تبلیغات محیطی به اکران ۷۰۰ اثر فاخر فرهنگی و هنری در سطح شهر تهران اختصاص پیدا می کند.

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۵۰۰ طرح از آثار فاخر نگارگری، خوشنویسی، فرش، کتیبه نویسی و بناهای تاریخی ایرانی است، ادامه داد: مابقی طرح ها، آثار فاخر دیگر کشورهای جهان است که از ۱۵ تا ۲۶ اردیبهشت ماه در سطح شهر اکران می شود.

کامیاب با اشاره به اینکه امیدواریم از رهگذر اکران این طرح ها بتوانیم شهروندان را تشویق به بازدید از مراکز فرهنگی و هنری به ویژه موزه ها ترغیب کنیم، افزود: متاسفانه آمار بازدید از برخی موزه ها از تعداد افرادی که در آن مشغول به کار هستند کمتر است و امیدواریم بتوانیم با اکران این طرح ها در سطح شهر شهروندان را با بخش های فرهنگی و هنری آشتی دهیم.

وی با بیان اینکه از چند ماه قبل با شرکت های تبلیغاتی در این زمینه مذاکره شد تا بخشی از سهم فرهنگی تابلوهای تبلیغات تجاری در این بازه زمانی به این کار اختصاص پیدا کند، گفت: علاوه بر تشکر از این شرکت ها برای همکاری باید از آقایان شهلاپور، موسوی، افسریان، معتقدی، دانایی و حامدی برای همکاری در انتخاب طرح ها و پیش برد این برنامه تشکر کنم.

کامیاب با بیان اینکه به جرات می توان گفت این کار برای اولین بار در ایران و حتی جهان انجام می شود، ادامه داد: تا به حال پیش نیامده تا در یک بازه زمانی مشخص بخش عمده ای سازه های تبلیغات تجاری به اکران های فرهنگی اختصاص پیدا کند، از این رهگذر می توان گفت که اجرای  آن برای اولین بار ممکن است با کاستی هایی همراه باشد که امیدواریم اصحاب رسانه در رفع این نقاط ضعف ما را یاری کنند.

به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، برای نخستین بار کل سازه های تبلیغات تجاری به اکران های فرهنگی و هنری اختصاص پیدا کرده که امیدواریم با بازخوردهایی که در این ۱۰ روز از اصحاب رسانه، هنرمندان و هنردوستان دریافت می کنیم به یک سطح کیفیت بالاتر در سالهای بعد برسیم.

کامیاب با تاکید بر اینکه نمی توان نقش رسانه ها را در انجام بهتر این طرح نادیده گرفت، ادامه داد: بخش عمده ای از ارزیابی این تجربه و دریافت بازخوردهای آن به نحوه مشارکت رسانه ها و حضور و تحلیل و معرفی آنها از این اقدام بر می گردد.

کد خبر 2567990

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =