با هدف ارتقا سلامت اجتماعی تاکید شد؛

خیرین امنیت در استان اردبیل فعال شوند

شناسهٔ خبر: 4110903 -
اردبیل – جانشین معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان اردبیل به ضرورت فعال‌سازی ظرفیت خیرین امنیت در این استان تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین رحیمی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست تخصصی توسعه تعامل و توانمندسازی سمن‌های استان اردبیل تصریح کرد: خیرین امنیت ظرفیتی برای استفاده از توانمندی مردم‌نهادها جهت تأمین و ارتقا امنیت اجتماعی جامعه است.

وی افزود: به مانند خیرین مدرسه‌ساز و خیرین سلامت، خیرین امنیت نیز می‌توانند در ارتقا سلامت اجتماعی نقش ایفا کنند.

جانشین معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان با تأکید به اینکه این مفهوم می‌تواند زمینه تعامل نیروی انتظامی و مردم‌نهادها را فراهم سازد، ادامه داد: از سویی چهره اجتماعی پلیس در قالب این طرح معرفی خواهد شد.

رحیمی با اشاره به آمادگی نیروی انتظامی استان جهت استفاده از ظرفیت مردم‌نهادها ادامه داد: به منظور ارتقا امنیت و حتی ارتقا احساس امنیت نیروی انتظامی استفاده از ظرفیت مردم‌نهادها را از برنامه‌های خود می‌داند.

وی رویکرد اصلی نیروی انتظامی را تامین آرامش و امنیت عمومی عنوان کرد و افزود: پلیس در کمترین زمان در محل حوادث حضور می یابد تا از سطح آسیب ها کاسته شود.

جانشین معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان میانگین زمان حضور پلیس در حوادث فوریتی اعلام شده داخل شهر را کمتر از هفت دقیقه عنوان و اضافه کرد: در حوادث فوریتی خارج شهر نیز در کمتر از ۱۵ دقیقه حضور پلیس ثبت شده است.

رحیمی با بیان اینکه در حوادث غیر فوریتی نیز حضور پلیس در حدود ۱۵ دقیقه است، ادامه داد: در برخی حوادث ویژه از جمله توزیع مواد مخدر پلیس در کمترین زمان در محل حضور می یابد.

سمن ها در تامین امنیت مشارکت کنند

در این جلسه رئیس دفتر اداره حقوقی و نمایندگان نیروی انتظامی استان اردبیل نیز به ضرورت مشارکت سمن‌ها در راستای تأمین امنیت جامعه تأکید کرد.

بهلول نجفی با بیان اینکه دولت به تنهایی قادر به رفع تمامی مشکلات اجتماعی نیست، اضافه کرد: ضروری است برای بهبود امنیت اجتماعی از مشارکت خود مردم استفاده کرد.

وی دیدگاه نیروی انتظامی را تأمین امنیت عمومی توصیف و تأکید کرد: مردم‌نهادها می‌توانند در برنامه‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی و حتی رعایت قوانین یاری گر نیروی انتظامی باشند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 10 =