«سفیر آفتاب» روایت اربعین از نگاه نوجوانان است

تهیه کننده نماهنگ «سفیر آفتاب» از حضور نوجوانان در ساخت این نماهنگ با محوریت اربعین سخن گفت.

حمید مراوندی تهیه کننده نماهنگ «سفیر آفتاب» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نماهنگی که به مناسبت ایام اربعین برای تلویزیون ساخته است، گفت: سفارش این نماهنگ را مرکز مأوا به گروه ما داد، که به دلیل همزمانی ایام اربعین و روز دانش آموز این اثر با محوریت دانش آموزان ساخته شد و داستان آن بر اساس زیارتِ نیابتی بود.

وی با اشاره به تاکید رهبر انقلاب برای استفاده از قالب سرود در آثار و اهتمام مرکز آوای انقلاب اسلامی (مأوا) در تولید سرود، عنوان کرد: ما هم سعی کردیم از فضای سرود در این پروژه کمک بگیریم تا تاثیر بیشتری هم در انتقال معنا و هم در تعمیق کردن فرهنگسازی داشته باشد.

تهیه کننده «سفیر آفتاب» اضافه کرد: اربعین در این چند سال همزمان با برگزاری مدارس بود و حضور نوجوانان در این پیاده روی با موارد متعددی روبرو بوده است و ما هم در این اثر سعی کردیم برای فرهنگسازی حضور نوجوانان در این حماسه، با هموار کردن مشکلات فراوانی همچون اجازه مدارس، رضایت اولیا و... جمعی از دانش آموزان را به عنوان بازیگران این اثر، در این سفر به مدت یک هفته همراه گروه تولید کنیم تا برای حضور دانش آموزان در این حماسه باشکوه در سال های آتی فضایی تهییجی ترغیبی ایجاد شود.

مراوندی عنوان کرد: ما در این کلیپ برخلاف فضای تولیداتی که در ایام اربعین در عراق ساخته می شود از تجهیزات به روز و حرفه ای استفاده کردیم که علیرغم سختی هایی در انتقال، حراست و استفاده از آنها خواستیم کاری باکیفیت ارایه دهیم.

این تهیه کننده به عنوان نماهنگ اشاره و بیان کرد: کامیونی به نام «سفیر آفتاب» در مسیر کربلا وجود دارد که در موقعیت ها و مکان های مختلف در طول سال حاضر می شود و گروه های مختلف روی آن اجرای زنده دارند. در ایام اربعین نیز این کامیون در عمود ۹۷۴ مستقر بود و گروه های مختلفی روزهای منتهی به ایام اربعین را روی این استیج حضور یافتند و سرودهایی با زبان های ایرانی و عربی اجرا کردند و مخاطبان بسیاری از ملیت های مختلف به تماشای این آثار نشستند.

وی در پایان گفت: ما به نوعی در نماهنگ و عنوان اثر به این حرکت فرهنگی نیز پرداختیم که باعث وحدت و فرهنگسازی برای ملیت های مختلفی می شود که به تماشای این گروه های سرود می نشینند.

عوامل اصلی این نماهنگ به این شرح هستند کارگردان: امیرعباس شیرانی، نویسنده: محمدرضا رضائیان، گروه سرود: ندای ثامن، شاعر: قاسم صرافان.

کد خبر 4139601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =