شهید نواب صفوی با ‎آغوش باز به سوی شهادت رفت

قم - دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام گفت: شهید نواب صفوی و یارانش با آغوش باز به استقبال شهادت رفتند و هیچ هراسی از مرگ نداشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی عبدخدایی غروب پنج‌شنبه در مراسم بزرگداشت شهید نواب صفوی که در حسینیه امام حسن عسکری(ع) قم برگزار شد طی سخنانی به تعریف سه نوع استعمار سنتی، نو و فرانو پرداخت و گفت: استعماری که در آن یک طایفه در یک کشور حکومت داشتند، استعمار سنتی بود.

وی در ادامه استعمار نو را ایجاد کشورهای مستعمره توسط برخی از کشورهای اروپایی برای تامین نیروی کار و همچنین مصرف تولیدات را استعمار نو معرفی و ادامه داد: استعمار فرانو هم بعد از جنگ جهانی دوم شکل گرفت که آمریکا درصدد تحت سلطه قرار دادن دیگر کشورها بود تا آنها را از لحاظ اقتصادی به خود وابسته کند.

دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام در ادامه ایجاد پیمان‌های نظامی را به نوعی شکل گرفته از استعمار نو و شیوه‌ای از استعمارگری آمریکا عنوان کرد و افزود: آمریکا با وابسته کردن اقتصاد دیگر کشورها به خود هر زمان که نیاز باشد آنها را تحریم اقتصادی می‌کند.

وی ادامه داد: آمریکا برای تأمین شغل بیکاران کشورش به عربستان سلاح می‌فروشد تا از این طریق عربستان را مستعمره خود کند و پول این کشور را که از طریق فروش نفت است به جیب آمریکا برود.

وجود فساد اقتصادی در دوران پهلوی

عبدخدایی با اشاره به دیکتاتوری رضاخان، گفت: نقل است رضاخان نانوایی را به دلیل اینکه نان خمیر به دست مردم می‌داد در تنور انداخت که این نشانه اوج دیکتاتوری یک فرد است ولی با این وجود در زمان وی فسادهای اقتصادی وجود داشت.

وی با اشاره به اینکه عمده بودجه کشور در دوران طاغوت از نفت بود، گفت: این درحالی است که کشور در آن زمان ویرانی‌های زیادی داشت و بخش عظیمی از مردم در فقر به سر می‌بردند اما در حال حاضر وضعیت معیشتی مردم با توجه به اینکه جمعیت ۳۰ میلیونی آن زمان به ۷۰ میلیون نفر رسیده نسبت به آن دوران بهتر شده است.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام در ادامه به خاطرات یکی از شاهدان اعدام شهید نواب صفوی اشاره و با بیان اینکه این فرد گفت که شهید نواب با شهادتش باعث احترام ما به وی شد، گفت: این شهید با آغوش باز به سمت شهادت رفت وبه یارانش اعلام کرد که آماده باشید که می‌خواهیم به دیدار حضرت زهرا(س) برویم.

وی با اشاره به اینکه شهید نواب قبل از شهادت آب برای غسل شهادت درخواست کرد، افزود: وی حتی اجازه نداد هنگام اعدام چشمانش را ببندند و می‌گفت می‌خواهد با چشمان باز به دیدار حضرت زهرا(س) برود.

عبدخدایی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره برجام، گفت: زمانی که ترامپ گفت ما برجام را پاره می‌کنیم رهبر انقلاب فرمودند چنانچه آنها برجام را پاره کنند ما برجام را آتش می‌زنیم که این بسیار باعث غرور است.

کد خبر 4203724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =