ماجرای قتل خانوادگی با اعتراف متهمان روشن شد

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از پیگیری های پلیس در حل یک قتل خانوادگی و دستگیری متهمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علی ولیپور گودرزی گفت: با وقوع یک فقره قتل با سلاح گرم در خانه‌ای واقع در یوسف‌آباد، پرونده‌ای در این یگان تشکیل و کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

این مقام انتظامی بیان کرد: در بررسی‌های انجام‌ شده از محل جنایت مشخص شد که مقتول با سلاح گرم و پس از برخورد گلوله به سرش در اتاق پذیرایی منزلش به قتل رسیده و از آنجا که در خانه باز بوده و هیچ‌گونه آثار تخریبی وجود نداشت این ظن ایجاد شد که قتل از سوی فرد یا افرادی آشنا انجام‌ گرفته است.

وی افزود: از آنجاکه خواهرزاده مقتول اولین کسی بود که با جسد روبرو شده و به پلیس خبر داده بود، تحقیقات از وی آغاز شد که این فرد به کارآگاهان اظهار کرد:"روز حادثه دایی و همسر و فرزندش قرار بود ناهار به منزل ما بیایند، زن‌دایی و فرزندش آمدند اما از وی خبری نشد تا اینکه به اصرار خانواده برای این‌که ببینم چرا دایی نیامده به منزلشان رفتم اما زمانی که با کلید وارد خانه شدم، جسد دایی خود را در اتاق پذیرایی مشاهده و با پلیس تماس گرفتم".

گودرزی، تصریح کرد: با اقدامات و تحقیقات انجام‌شده از سوی کارآگاهان از خانواده مقتول، همسر وی اظهار کرد که از ماجرای قتل شوهرش خبر ندارد، اما زمانی که تحقیقات تخصصی از وی انجام شد مشخص شد که وی بارها به خاطر اختلاف با همسرش با وی درگیری و نزاع داشته و خانواده‌اش نیز از این مسئله آگاه بودند.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به این مطلب که همسر مقتول در ادامه تحقیقات تخصصی به مشارکت در قتل همسرش اعتراف کرد، گفت: با مشخص شدن اختلاف میان این زن و شوهر، تحقیقات وارد مرحله‌ای جدید شد و درنهایت همسرش مقتول به نام (نازی) از جزییات قتل همسرش پرده برداشت و به تشریح ماجرا پرداخت.

وی اظهار کرد: ازآنجاکه نازی، به حضور شوهر خواهرش به‌عنوان قاتل اصلی پرونده اشاره داشت کارآگاهان با کسب نیابت قضایی به شهر اصفهان اعزام و با همکاری کارآگاهان اداره آگاهی این شهر، موفق به دستگیری با جناق مقتول به نام (مراد) و همسرش شدند.

ولیپور گودرزی، بیان کرد: مراد و همسرش به آگاهی تهران بزرگ منتقل و تحت بازجویی قرار گرفتند اما منکر اتهامات وارده و اظهارات نازی شدند، اما درنهایت با ارائه مستندات متقن پلیس لب به اعتراف گشوده و به طراحی نقشه قتل باجناقش اعتراف کرد.

این مقام انتظامی، در تشریح جزییات قتل از سوی باجناق قاتل، گفت: این متهم در تحقیقات انجام‌شده اظهار کرد که به مدت چند سال نازی از بداخلاقی‌های شوهرش و فساد اخلاقی وی گله‌مند بوده و هر بار از وی و خواهرش می‌خواسته که کسی را پیدا کنند که او را به قتل برسانند و از زندگی‌اش محو کنند، که درنهایت خود مراد، این وظیفه را برعهده‌ گرفته و با طراحی یک نقشه جنایت‌کارانه تصمیم به عملی کردن آن می‌گیرد.

وی بیان کرد: قاتل در اعترافات خود اقرار کرد که یک هفته قبل از اقدام به قتل، پس از تهیه سلاح گرم از شهرهای غربی کشور، از نازی می‌خواهد که روز حادثه به بهانه‌ای از منزل بیرون رفته و در خانه را باز بگذارد و او نیز به بهانه صرف ناهار به خانه خواهر مقتول می‌رود که ردی از خود به‌جا نگذارد، اما قبل از حرکت با آبمیوه حاوی قرص‌های خواب‌آور مقتول را بی‌هوش می‌کند، به‌این‌ترتیب قاتل با خیال  راحت وارد خانه شده و با سلاح گرم به سر مقتول شلیک می‌کند و پس از قتل به اصفهان گریخته و سلاح را در رودخانه زاینده‌رود می‌اندازد.

با اعترافات قاتل، تحقیقات از همسر مقتول(نازی) و خواهرش انجام شد که در نهایت این دو تن نیز به مشارکت در قتل اقرار کرده و با تشریح جزییات ماجرا عنوان داشتند که در ماجرای قتل دخیل هستند.

علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر پرونده در بازپرسی شعبه ۴ ناحیه ۲۷ تهران، در حال رسیدگی است.

کد خبر 4550056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =