فیلتر شنی مشکل کدورت آب چشمه لنگان فریدونشهر را برطرف کرد

فریدونشهر -رئیس آبفای فریدونشهر گفت: مشکل بزرگ چشمه لنگان فریدونشهر، نبود فیلتر شنی و گل آلود شدن آب موقع بارندگی بود که با فیلتر شنی موفق به رفع این مشکل شدیم.

داوود باتوانی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این موضوع که امسال با بارندگی زیاد و افزایش دبی چشمه لنگان قطعی آب را مگر در موارد خاص نخواهیم داشت، اظهار داشت: در خشکسالی‌های گذشته شرایط سختی داشتیم و به خاطر کاهش دبی چشمه لنگان آب را از پایین دست پمپاژ و هدایت می‌کردیم.

وی اضافه کرد: بارندگی امسال نبود بارندگی سال گذشته را جبران می‌کند ولی توانایی جبران خشکسالی‌های گذشته و پایین بودن سطح سفره آب‌های زیرزمینی را ندارد.

خط انتقال آب از چشمه لنگان به فریدونشهر ۱۸ کیلومتر طول دارد

رئیس آبفای شهری فریدونشهر با بیان این مطلب که خط انتقال آب از چشمه لنگان به فریدونشهر ۱۸ کیلومتر است که مسیری بسیار طولانی و پر پیچ و خم است، ابراز داشت: ما در زمان بارش برف با توجه به اینکه این مسیر اختصاصی است و توسط راهداری برف‌روبی نمی‌شود برای تعویض شیفت و سرکشی به سایت‌ها با مشکل مواجه هستیم و تنها با اتومبیل مخصوص باید به آنجا برویم.

وی افزود: زمانی که بارش باران داریم کدورت آب زیاد می‌شود و کارشناسان ما هنگام بارش باران، گاهی شب تا صبح در چشمه لنگان مستقر هستند و کدورت آب را کنترل می‌کنند.

فیلتر شنی مشکل کدورت آب چشمه لنگان را برطرف کرده است

باتوانی با بیان این موضوع که مشکل بزرگ چشمه لنگان نبود فیلتر شنی و گل آلود بودن آب موقع بارندگی بود ابراز داشت: چهار دستگاه فیلتر شنی در ایستگاه شماره دو چشمه لنگان برای رفع مشکل کدورت آب تعبیه شده است و علاوه بر آن سوله‌هایی هم برای جلوگیری از یخ زدن فیلترهای شنی ساخته شد و در دهه فجر افتتاح شد.

وصل شدن ۲۶۴ واحد مسکن مهر به پکیج تصفیه فاضلاب

رئیس آبفای فریدونشهر با اشاره به این مطلب که راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب مسکن مهر که ۲۶۴ واحد مسکن مهر را تحت پوشش قرار می‌دهد از مهمترین طرح‌های انجام شده آبفای فریدونشهر است، تصریح کرد: تعدادی دیگر از طرح‌های مهم انجام شده عبارتند از خط انتقال آب و مخزن ۲۰۰۰ متر مکعبی شهر برف انبار، در مدار قرار گرفتن مخزن ۵۰۰ متر مکعبی داخل محوطه اداره که از مدار خارج شده بود.

وی افزود: نصب فلوتر مخزن ۲۷۰۰ متر مکعبی کوی فرهنگیان برای جلوگیری از سرریز مخزن هم از طرح‌های مهم انجام شده است.

خرید دو دستگاه ژنراتور برای به حداقل رساندن قطعی آب

باتوانی با اشاره به این مطلب که یکی از مهمترین طرح‌های در حال انجام آبفای شهری فریدونشهر خرید دو دستگاه ژنراتور است، تصریح کرد: یکی از این ژنراتورها در سایت یک چشمه لنگان و دیگری در سایت ۲ قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: این ژنراتورها مشکل قطع شدن آب در هنگام نبود برق را حل خواهند کرد.

مژده افزایش فشار آب به ساکنین کوی فرهنگیان

رئیس آبفای شهری فریدونشهر با بیان این مطلب که آبفای شهری فریدونشهر در نظر دارد چند طرح را تا پایان سال به انجام رساند ابراز داشت: این طرح‌ها توسعه و لوله گذاری شبکه آب مجموعه الغدیر جنوب ترمینال روستایی، تأمین فشار آب کوی فرهنگیان، در مدار قرار دادن مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی محله وحدت آباد فریدونشهر برای جبران کمبود آب در زمان قطعی برق را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: طرح دیگری که در داخل اداره آبفای شهری انجام خواهد شد مهار آب‌های مجهول المنبع اطراف اداره و زهکشی آب برای آبیاری درختان اداره با آب زهکشی است.

کد خبر 4608036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =