هوشمندسازی شهر همدان نیازمند تدوین طرح جامع فیبر نوری است

همدان - نایب رئیس شورای شهر همدان بابیان اینکه متأسفانه تنها بخشی از حوزه فناوری شهر همدان به فیبر نوری مجهز شده است، گفت: هوشمندسازی شهر همدان نیازمند تدوین طرح جامع فیبر نوری است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید بادامی نجات بعدازظهر چهارشنبه در صحن شورای شهر همدان با بیان اینکه تجمیع دکل‌های مخابراتی اقدامی ماندگار برای شورای شهر و شهرداری است، گفت: اجرای این طرح فارغ از مباحث درآمدزایی که پایدار نیز خواهد بود، می‌تواند به عنوان الگو در کشور مطرح و وضعیت آشفته دکل‌ها در شهر نیز ساماندهی شود.

حمید بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه روند توسعه زیرساخت‌های الکترونیکی شهر همدان با همراهی و ارائه خدمات شرکت مخابرات تسریع می یابد؛ افزود: متأسفانه تنها بخشی از حوزه فناوری شهر به فیبر نوری مجهز شده است؛ در صورتی که کل سطح شهر در راستای ایجاد امنیت، نیازمند پوشش کامل است تا بتوانیم دیتاها که ضرورت زیرساختهاست، را در حوزه‌های مختلف بسط و گسترش بدهیم.

لزوم تدوین طرح جامع فیبر نوری

بادامی‌نجات با تأکید بر تدوین طرح جامع فیبر نوری به عنوان یک ضرورت اساسی در شهر و اعلام آمادگی شهرداری همدان در این زمینه، اظهار کرد: مکان‌یابی تجهیز تمامی نقاط شهر به فیبرنوری از نظر فنی، امری بدیهی است که نمی‌توان سلیقه‌ای عمل کرد.

وی افزود: هوشمندسازی شهرها و ایجاد شهرالکترونیک به توسعه زیرساخت فیبرنوری نیاز دارد که باید تمامی شهر به این ابزار فناوری، مجهز شود.

نایب رئیس شورای شهر همدان در ادامه فیبر نوری را به عنوان اساسی‌ترین نیاز برای شهر هوشمند در همدان دانست و بر ضرورت مطالعات و نیازسنجی فیبر نوری در شهر تأکید کرد و گفت: مطالعات این طرح تا حدودی در جریان است؛ اما با توجه به اینکه مخابرات شرکت مادر تخصصی دارای زیرساختهای اساسی این اقدام است در این راستا شهرداری همدان در کنار این شرکت، باید زیرساخت لازم را در اختیار آنها قرار دهد و تمایل به همکاری و مشارکت دارد.

بادامی‌نجات بیان کرد: شهرداری همدان، توان سرمایه‌گذاری در این زمینه را ندارد بنابراین باید این اقدام را با همکاری سرمایه‌گذار به سرانجام برساند.

وی ادامه داد: در این زمینه باید نظرات کارشناسی دریافت شود تا با مشارکت اپراتور ها و شرکت مخابرات، وضعیت موجود را مناسب‌تر مدیریت کنیم؛ زیرا این طرح در شهرهای کیش و تهران به بهترین روش ممکن، عملیاتی شده که قطعاً همدان هم دارای این ظرفیت است.

اجرای طرح پیشنهادی مخارات در راستای معرفی جاذبه های گردشگری استان بادامی‌نجات با اشاره به اجرای طرح پیشنهادی مخارات در راستای معرفی جاذبه های گردشگری استان گفت: می توانیم ظرفیت‌های گردشگری شهر را از طریق شهر هوشمند و فضاهای مجازی به دنیا نشان دهیم.

رئیس شورای شهر همدان نیز عنوان کرد: به منظور یکسان‌سازی دکل‌های مخابراتی در سطح شهر مقرر شد برنامه‌ریزی برای مکان‌یابی نقاط مناسب نصب دکل‌های مخابراتی در شهر، نحوه اجرا و… این طرح مشخص شود.

کامران گردان افزود: رفع معضل دکل‌های مخابراتی یا بی‌تی‌اس در دوره چهارم شورای شهر با قوت بسیاری آغاز و در نهایت دستورالعمل جامعی همراه با لحاظ کردن فرآیندهای استاندارد هم تدوین شد.

گردان با بیان اینکه متأسفانه دکل‌ها در شهر به صورت نازیبا خودنمایی می‌کنند، عنوان کرد: در مرحله دوم این دستورالعمل اجرایی، قرار بود تجمیع دکل‌ها به مانند نمادها یا سازه‌های مناسب با محیط یکسان‌سازی شوند.

رئیس شورای شهر همدان با اشاره به وظیفه مدیریت شهری نسبت به ساماندهی این دکل‌ها تأکید کرد: تمامی دکل‌های مخابراتی در شهر باید در مرحله نخست جمع آوری و تجمیع شوند و سپس به منظور مباحث زیباشناختی سیما و منظر شهر، یکسان سازی صورت گیرد.

گردان همچنین گفت: اگر شهرداری همدان لایحه اثرگذاری به شورا ارائه نمی‌دهد؛ شورای شهر با ارائه طرح‌های مناسب، پویایی و خدمات‌رسانی را به مردم تسریع دهد.

کد خبر 4651988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =