شهرداری تهران باید اولویت ایمن‌سازی را به ساختمان‌های خودش بدهد

عضو شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران چون خود صادر کننده پروانه ساختمانی و پایان‌کار است، این الزام را برای خود نمی‌بیند که ساختمان‌هایش را ایمن کند.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا صدراعظم نوری در موافقت با طرح الزام شهرداری تهران به تعیین تکلیف پروانه عملیات ساختمانی و گواهی پایان کار همه ساختمان‌های در تملک شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران چون خود صادر کننده پروانه ساختمانی و پایان‌کار است این الزام را برای خود نمی‌بیند که ساختمان‌هایش را ایمن کند، این در حالی است که شهرداری باید اولویت ایمن‌سازی را به ساختمان‌های خودش بدهد.

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران گفت: ما هم به عنوان شورای شهر که کار سیاستگذاری انجام می‌دهیم باید از هرچه ضابطه‌مند شدن شهرداری حمایت کنیم.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: برای صدور پروانه و پایان‌کار هزینه زیادی به شهرداری تهران تحمیل نمی‌شود، زیرا بخش بزرگ این هزینه‌ها مربوط به هزینه‌های شهرسازی که شامل شهرداری و ساختمان‌های ساخته شده است، نمی‌شود.

نوری با بیان اینکه بخشی از ساختمان‌های ساخته شده شهرداری در قالب طرح مشارکتی بوده است، اضافه کرد: در نتیجه ضرورت دارد که در قالب این طرح وضعیت مالکیت این ساختمان‌ها نیز مشخص شود.

وی گفت: اجرای این طرح سبب درآمدزایی برای شهرداری می‌شود و ارزش افزوده املاک را نیز بیشتر می‌کند، بنابر این طرح گره‌گشا است و من با این طرح موافق هستم.

کد خبر 4666151

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =