بانوان باحجاب شاهرودی تشویق شوند/نیاز به اقدامات تشویقی در ادارات

شاهرود-امام جمعه شاهرود با بیان اینکه در امور ترویج حجاب نباید به دنبال اقدامات سلبی بود بلکه باید اقدامات ایجابی را مد نظر قرار داد، گفت: باید بانوان مججبه شهرستان مورد تشویق قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی صبح پنج شنبه در سومین جلسه شورای اداری شاهرود با حضور رئیس سازمان عشایری به میزبانی سالن جلسات فرمانداری شاهرود بابیان اینکه مسئله بی.حیایی و بی‌حجابی هدف‌گذاری اصلی دشمن است، ابراز داشت: ادارات و دانشگاه‌ها عفاف و حجاب را در دستور کار خود قرار دهند و این را بدانند که در زمینه حجاب ما دنبال کارهای سلبی نیستیم لذا می‌بایست بانوان با حجابی که مشغول فعالیت اجتماعی هستند تشویق شوند.

وی ضمن بیان اینکه اگر عفاف و حجاب رها شد همان چیزی که دشمن می‌خواهد رقم خواهد خورد، افزود: نشاط اجتماعی صرفاً برگزاری کنسرت نیست که البته با بدترین وضع برگزار می‌شود و می‌بایست حواشی آن هم کنترل شود، بلکه نشاط اجتماعی مجموعه اقداماتی است که به ارتقای شادی در جامعه منجر می‌شود.

توجه به حجاب گردشگران در جنگل ابر

امام جمعه شاهرود بابیان اینکه وضعیت گردشگری در جنگل ابر در فصل تابستان باید مدیریت شود، تاکید کرد: ترویج بی حجابی باعث ضرر همه است از سوی دیگر محیط زیست فقط درخت و هوا نیست بلکه باید به جنبه اجتماعی و فرهنگی آن نیز دقت کرد.

امینی در دومین بخش از سخنان خود ضمن اشاره به میزبانی شاهرود از سومین اجلاسیه بزرگ شهدا، ابراز داشت: در شهری که میزبان سومین اجلاسیه بزرگ شهدا است می‌بایست با مدیریت خوب، ترویج کرامت و خوبی‌ها در واقع از بروز بسیاری از ناهنجاری پیشگیری کرد، از طرف دیگر باید گفت این انتظار از تمام دستگاه‌ها وجود دارد که در زمینه برگزاری باشکوه اجلاسیه شهدا برگزار کنددگان را یاری رسانند.

وی افزود: در فصل تابستان مصرف بهینه انرژی می‌بایست از ادارات آغاز شود چرا که رعایت الگوی مصرف در نظام اداری بر مردم مقدم است لیکن اگر چنین رویه‌ای در جامعه بیشتر شود مردم نیز صرفه جویی در مصرف آب و برق را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

مصرفه بهینه از ادارات آغاز می‌شود

امام جمعه شاهرود همچنین بابیان اینکه رؤسای ادارات شهرستان هیچ وقت نباید به خاطر کارهای سرنوشت ساز کارهای کوچک را اندک و کم بشمارند، ابراز داشت: کارگزاران نظام اسلامی نباید به خاطر کارهای بزرگ کارهای کوچک اما تاثیرگذار را فراموش کنند ما معتقدیم که با انجام کارهای کوچک می‌بایست مردم را از خدمات بزرگ بهره‌مند کرد.

امینی بابیان اینکه نامه منشور حکومت‌داری حضرت علی (ع) می‌بایست از سوی سازمان ملل، جهانی شود، تصریح کرد: طبق نامه ۵۳ حضرت علی (ع) فرمانده باید صالح، اهل انصاف و دارای سوابق خوب، شجاع اهل سخاوت باشد زیرا این صفات شاخه‌هایی از کرامت و معروف ها است.

وی بابیان اینکه اگر کسی قدرت و فکر نظامی داشته باشد این فرمانده اهل خیانت نیست، افزود: کسی رئیس اداره شد زیر دستان را باید تفقد کند و این موارد باعث می‌شود مردم امیدوار به ارائه خدمات باشند.

کد خبر 4669718

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =