تأمین آب شرب عشایر خار توران شاهرود در دستور کار قرار گیرد

شاهرود - فرماندار شاهرود بابیان اینکه تأمین آب شرب عشایر توران در دستور کار قرار گیرد، گفت: در این حوزه کوتاهی و قصور وجود دارد که باید با رفع آن‌ها به مطالبه مردم جامه عمل پوشاند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کرم محمدی پیش از ظهر پنج‌شنبه در سومین جلسه شورای اداری شاهرود به میزبانی سالن جلسات فرمانداری این شهرستان ضمن بیان اینکه شاهرود با وسعت ۵۵ درصدی از استان سمنان بخش عمده‌ای از عشایر منطقه شرق استان را در دل خود جای‌داده است، ابراز داشت: بیشترین میزان عشایر شاهرود در توران زندگی می‌کنند اما نسبت به تأمین آب شرب به‌عنوان مهم‌ترین خواسته عشایر قصور و کوتاهی وجود دارد.

وی ضمن بیان اینکه اعتبارات خوبی در زمینهٔ احیای قنوات و آبخیزداری منظور شده است، افزود: در حوزه قنوات عشایر خارتوران کار عمده‌ای صورت نگرفته اما در زمینهٔ آبخیزداری با انجام اقدامات مؤثر امسال شاهد سرریز شدن سدها و قنات‌های منطقه بسطام بوده‌ایم که درنهایت باید اذعان کرد که در زمره عمده فاجعه‌های طبیعی ناشی از عدم توجه به طبیعت است.

اعتبارات هر روستا در همان منطقه هزینه شود

فرماندار شاهرود بابیان اینکه ۹۷ سال درخشان بوده است، ابراز داشت: رئیس‌جمهور آذرماه سال گذشته به شاهرود سفر کرد و ماحصل این سفر اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای دو سال در این شهرستان بود لذا انتظار است که مدیران دستگاه‌های اجرایی به‌منظور تداوم اقدامات زیر بنایی به دنبال جذب این اعتبارات باشند.

محمدی ضمن بیان اینکه در حوزه جذب اعتبارات وام اشتغال‌زایی روستایی و عشایری شاهرود مقام اول را در استان سمنان دارد، تصریح کرد: آنچه از اعتبارات به شهرستان شاهرود تعلق گرفت باید به‌صورت ملی و استانی پیگیری شود اما ۳۰۰ میلیون تومان برای به حداقل رسیدن آسیب‌های اجتماعی در برخی نقاط شهرستان تخصیص پیدا کرده است.

وی ضمن بیان اینکه در حوزه راه‌آهن و راه و شهرسازی در شاهرود زیرگذرها و پل‌هایی وجود دارد که آسیب‌زا هستند، افزود: مدیران این دو حوزه باید اصلاح این موارد را در دستور کار خود قرار دهند چرا که متأسفانه با کوچک‌ترین بارندگی در برخی قسمت‌های شاهرود، احتمال بروز آسیب‌ها افزایش می‌یابد.

فرماندار شاهرود گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان همچنین می‌بایست اعتبارات مربوط به روستاها را در همان داخل روستا هزینه کنند تا مردم به چشم خود اقدامات صورت گرفته را ببینند.

کد خبر 4669897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =