افزایش جمعیت شناور آستارا در افت فشار آب تاثیر گذار است

آستارا- رئیس اداره آب و فاضلاب شهری آستارا، با اشاره به اینکه سیستم آب شرب این شهرستان برای جمعیت ساکن طراحی شده است، گفت: افزایش جمعیت شناور در افت فشار آب آستارا تاثیر گذار است.  

علیرضا ملکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در حال حاضر تولید آب با جمعیت ثابت و شناور شهرستان گردشگر پذیر آستارا که دارای مسافرین ورودی داخلی و خارجی است، متناسب نیست.

وی با بیان اینکه آب شهر لوندویل از شهر آستارا مستقل است و از دو حلقه چاه تامین می شود، ادامه داد: در فصل تابستان با توجه به افزایش مصرف و حضور گردشگران، یک حلقه چاه نیز اجاره و به شبکه توزیع آب لوندویل متصل می شود.

ملکی نژاد با اشاره به اینکه سرانه مصرف روزانه آب در آستارا ۱۸۰ لیتر است و با توجه به گردشگر پذیر بودن این شهرستان، مصرف بهینه برای جلوگیری از افت فشار شبکه توزیع ضروری است، گفت: شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا ۳۳ هزار مشترک دارد و در همین راستا در هفته دولت امسال خط انتقال آب رودخانه آقچای به تصفیه خانه بهارستان آستارا با هدف افزایش منابع و تقویت شبکه توزیع افتتاح می شود.

مدیر آب و فاضلاب شهری آستارا، افزود: طول این خط انتقال ۴ هزار و ۶۰۰ متر است و برای احداث آن ۲۵ میلیارد ریال  هزینه و عملیات شستشوی خط انجام شده است.

وی گفت: تنها منبع تامین آب شهر مرزی آستارا رودخانه و تصفیه خانه بهارستان با ۲۲۰ لیتر در ثانیه است و در فصل تابستان نیاز شهر به ۳۰۰ لیتر آب در ثانیه افزایش می یابد و با این خط انتقال، ۱۲۰ لیتر در ثانیه بر میزان تولید تصفیه خانه افزوده شده و بخشی از کمبود آب شرب آستارا جبران می شود.

ملکی نژاد با بیان اینکه برای بازسازی تصفیه خانه بهارستان ۲۰۰ میلیارد ریال  اعتبار اختصاص یافته است، اظهار کرد: آستارا از منابع آب های زیر زمینی به دلیل ماسه دهی و مقرون به صرفه نبودن محروم است و تنها از منابع آب سطحی در این شهرستان  استفاده می شود.

کد خبر 4702619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =