۳۸ درصد دانش آموختگان علمی کاربردی در رشته های خود شاغل هستند

رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: بیش از ۷۰درصد از دانش آموختگان این دانشگاه شاغل هستند، تا 2 سال پیش ۲۰درصد و اکنون ۳۸درصد از دانش آموختگان این دانشگاه در رشته های خود مشغول به کار هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمد حسین امید در خصوص آخرین آمار ثبت نام دانشجویان این دانشگاه برای پذیرش مهر ماه گفت : گرچه امسال کاهش شدید دانشجویان را در کل دانشگاه ها شاهد هستیم ولی دانشگاه جامع علمی کاربردی به دلیل اینکه دانشگاه مهارتی است و رشته های این دانشگاه اشتغال پذیری مناسبی دارد، پذیرش مناسبی را داشته است.

وی افزود: ثبت نام داوطلبان دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی تا پایان این هفته وکارشناسی تا پایان هفته بعد ادامه دارد.

امید، بیکاری را معضل خانواده های ایرانی دانست و تصریح کرد: راه کاهش آمار بیکاری و افزایش اشتغال آموزش های مهارتی است که بیش از دو، سوم این آموزش ها بر عهده دانشگاه جامع علمی کاربردی است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه اغلب رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی بازار کار مناسبی دارند اظهار داشت: رشته های مختلف در دانشگاه جامع علمی کاربردی وجود دارد و دانشجویان علاقه مند می توانند به سمت این رشته ها سوق یابند تا بتوانند به اهدافشان برسند.

وی افزود: مهمترین رکن آموزش های مهارتی و ظرفیت کافی برای پذیرش را داریم و مشکلی در این خصوص نداریم و براساس سوابق تحصیلی دانشجویان را جذب خواهیم کرد بگونه ای که مدرک این دانشگاه در خارج از کشور نیز در درجه اعتبار بالای است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اضافه کرد: رشته هایی در دانشگاه داریم که به محض فارغ التحصیل شدن دانشجو، فرد می تواند مشغول به کار شود و افراد دیگر را نیز به کار بگیرد.

وی با بیان اینکه در دانشگاه جامع علمی کاربردی رشته های تخصصی داریم تصریح کرد: این رشته ها با بازار کاری که دارد اشتغال تضمین شده ای برای فارغ التحصیلان آن دارد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰درصد از دانش آموختگان این دانشگاه شاغل هستند و تا دو سال پیش ۲۰درصد از دانش آموختگان در رشته های خود مشغول به کار بودند ولی امروز به ۳۸درصد رسیده است.

وی انعطاف پذیری را یکی از ویژگی های دانشگاه جامع علمی کاربردی دانست و تصریح کرد: نکته قابل توجه در خصوص دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که می تواند به راحتی طی شش ماه یک رشته جدید راه اندازی و به همین ترتیب رشته هایی که مورد استقبال قرار نمیگرند را حذف کند.

کد خبر 4705528

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =