دولت از بیمه زنان خانه‌دار حمایت کند/ نقش مهم زنان در جنگ اقتصادی

مشهد- استاد دانشگاه امام صادق(ع) گفت: در جنگ اقتصادی، زنان با مدیریت مصرف کالای ایرانی نقشی تعیین‌کننده خواهند داشت؛ نتیجتاً دولت باید به حمایت از بیمه زنان خانه‌دار موظف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، پنجمین نشست گفتمانی زن و خانواده با حضور عادل پیغامی، استاد دانشگاه امام صادق (ع)، بعد از ظهر پنج‌شنبه در مشهد مقدس برگزار شد. پیغامی در این نشست با بیان اینکه خانواده مهم‌ترین سلول اجتماع است، افزود: در غرب، فرد و جامعه و برای ما فرد، خانواده و جامعه اهمیت دارد. در غرب به خانواده به عنوان شرکت نگاه می‌شود برای آنان شرکت اصالت ندارد؛ اما در نگاه ما، خانواده اصیل است؛ بنابراین اقتصاد خانواده، سلول بنیادین اقتصاد مقاومتی برای جامعه است.

وی افزود: اگر خانواده در غرب تخریب و ویران شود، برایشان اهمیت ندارد؛ چراکه برای آنان فقط اقتصاد مهم است. آن‌ها به دنبال نیروی ارزان هستند و با انقلاب صنعتی و سپس ورود زنان به عرصه اقتصاد، این نیروی کار ارزان تأمین شد.

استاد دانشگاه امام صادق (ع) ضمن بیان اینکه امروزه به زن هجمه همه‌جانبه داریم، تصریح کرد: دولت‌مردان باید متوجه باشند و حمایت‌های لازم را داشته باشند که در عرصه صیانت از زن و خانواده، کمبود قوانین و مقررات داریم. کار خانگی که زن در آن هویت می‌یابد، در قانون ما به عنوان کار شناخته نشده است و هویتی ندارد.

پیغامی در ادامه بیان کرد: قوانین نباید به گونه‌ای باشد که زن در محوریت آن‌ها قرار نگیرد. خانواده در اسلام، آن‌گونه که در غرب تعریف شده است، شرکت نیست؛ به‌دلیل اینکه ما در خانواده بنیان انسانی داریم.

وی ضمن طرح این موضوع که عواملی چون غفلت ما از اسلام ناب و سواستفاده فمنیست‌ها، که در واقع نفوذی ماتریالیست هستند، باعث وضعیت کنونی زنان ما شده است، ادامه داد: حضور زنان در جامعه سرنوشت‌ساز بوده است، همانطور که این قشر، در انقلاب نیز نقش مؤثری داشته‌اند.

پیغامی با بیان اینکه به دلیل آسیذیری زنان، باید از عنصر زن صیانت شود، سخن خود را ادامه داده و خاطر نشان کرد: زن در عرصه پیشرفت، کارکردهایی دارد که باید شناخته شود.

وی افزود: باتوجه به اینکه زن مدیریت مصرف در خانواده را دارد و مرد نوعاً مدیر اقتصادی است، در جنگ اقتصادی، زنان با مدیریت مصرف کالای ایرانی نقشی تعیین‌کننده خواهند داشت؛ نتیجتاً دولت باید به حمایت از بیمه زنان خانه‌دار موظف شود.

این مدرس دانشگاه همچنین عنوان کرد: بیشترین وقف در اسلام توسط زنان صورت گرفته و اقتصاد براساس آن می‌چرخیده است.

پیغامی خطاب به زنان و در خصوص اهمیت مدیریت اقتصادی آنان، ابراز کرد: اگر شما مدیریت اقتصادی را دست بگیرید، الگوی اسلامی شکل می‌گیرد و اگر فمنیست‌ها آن را به دست بگیرند، الگوی سکولار شکل می‌گیرد.

وی در انتهای سخنرانی خود ضمن تأکید بر اینکه فرزندآوری در هیچ بنگاه دیگری تولید نمی‌شود و بدون خواست زنان، افزایش جمعیت به مشکل می‌خورد، گفت: مهاجرت‌ها جهت تأمین نیروی کار، با هدف از بین رفتن کانون فرزندآوری، بین کشورها اتفاق می‌افتد.

کد خبر 4712329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =