مسیر توسعه چهارمحال و بختیاری هموارتر شد/ بهره برداری از ۲۶۸ طرح

شهرکرد- ۳۶۳ طرح با چهارهزار و ۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار ویک هزارو ۶۲۰ نفر اشتغالزایی به مناسبت هفته دولت در چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد که مسیر توسعه این استان را هموارتر کرد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: هفته اول شهریورماه به یاد شهیدان رجایی و باهنر به نام هفته دولت نام گرفته است و فرصتی ارزشمند برای بیان خدمات دولت به مردم است.

هر ساله پروژه‌های مهم هر استان که زمینه ساز توسعه و پیشرفت است به مناسبت هفته دولت با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی در استان‌ها افتتاح می‌شوند. در هفته دولت همچنین کلنگ پروژه‌های جدیدی نیز در استان‌ها بر زمین می‌خورد.

هفته دولت به نوعی بستر ساز توسعه یک منطقه به شمار می‌رود. امسال نیز طبق روال سال‌های گذشته پروژه‌های بسیاری در این استان افتتاح و کلنگ زنی شد که مسیر توسعه این استان را هموار کرده است.

نگاهی به پروژه‌های افتتاح شده و یا بهره برداری شده در استان چهارمحال و بختیاری نشان دهنده آن است که تلاش‌ها برای به ثمر رساندن برنامه‌ها همچنان ادامه دارد.

۲۶۸ طرح در این استان افتتاح شد که برای بهره‌برداری از این تعداد طرح دو هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری همزمان با هفته دولت امسال ۲۶۸ طرح در این استان افتتاح شد که برای بهره‌برداری از این تعداد طرح دو هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مجید نظری افزود: طرح‌های هفته دولت در چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۰۰ شغل ایجاد کرد.

نظری دهکردی تصریح کرد: ۶۸ طرح افتتاح شده هفته دولت در این استان از اعتبارات ملی بهره مند شده است که میزان آن یک هزار و ۹۰ میلیارد ریال بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ۴۱ طرح افتتاح شده در هفته دولت با ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار استانی تکمیل شده است و ۱۵۹ طرح نیز با ۷۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سایر به بهره برداری رسیده است.

وی یادآور شد: در هفته دولت سالجاری کلنگ ۹۵ طرح جدید در استان چهارمحال و بختیاری بر زمین زده شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طرح‌های جدید کلنگ زنی شده در این استان با اعتبار بیش از دو هزار میلیارد ریال تکمیل می‌شوند، اظهار داشت‌: این طرح‌ها بیش از ۶۰۰ شغل در استان ایجاد می‌کند.

کلنگ ۹۵ طرح در چهارمحال و بختیاری بر زمین خورد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طرح‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری چهارمحال و بختیاری در هفته دولت سالجاری در بخش‌های مختلف بود، بیان کرد: بیشترین طرح‌های افتتاح شده در این استان در بخش زیرساخت‌های استان چهارمحال و بختیاری بوده است.

وی بیان کرد: ۱۸۴ طرح در این استان با اعتبار یک هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال در بخش زیر ساخت‌ها افتتاح شده است.

وی بیان کرد: بقیه طرح‌ها در بخش‌های صنعتی، کشاورزی، شیلات، بهداشت و درمانی بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بیشترین طرح‌های کلنگ زنی شده در این استان در هفته دولت در بخش زیر ساخت‌ها بوده است، اظهار داشت: ۶۳ طرح با اعتبار یک هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال در این استان در بخش زیرساخت‌ها کلنگ زنی شده است.

افتتاح و کلنگ زنی ۲۴ طرح در شهرستان بن

بررسی‌ها پروژه افتتاح شده در شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری با توجه به ظرفیت‌های موجود در هر شهرستان‌ها روند قابل قبولی دارد. شهرستان بن یکی از شهرستان‌های تازه تأسیس استان چهارمحال و بختیاری است که طی سال‌های اخیر در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است.

فرماندار شهرستان بن با اشاره به افتتاح ۱۶ طرح عمرانی در این شهرستان، گفت: ۱۶ طرح عمرانی با اعتبار بیش از پنج میلیارد تومان در شهرستان بن به مناسبت هفته دولت افتتاح شد.

کیانوش نادری افزود: ۶۶ شغل جدید با بهره برداری از طرح‌های هفته دولت در شهرستان بن ایجاد شده است.

فرماندار بن با بیان اینکه کلنگ هشت پروژه جدید در هفته دولت در این شهرستان بر زمین خورد، بیان کرد: این طرح‌ها با اعتبار بیش از ۳۴ میلیارد تومان در این شهرستان تکمیل می‌شوند.

در شهرستان بن در سال گذشته هشت پروژه افتتاح شده بود که در سالجاری شاهد افزایش تعداد پروژه‌های افتتاح شده بودیم.

افتتاح ۴۱ طرح در شهرستان بروجن

روند افتتاح پروژه‌ها در شهرستان بروجن نیز روند قابل قبولی داشته است به طوری که ۴۱ طرح در این شهرستان در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، زیر ساخت و… افتتاح شد.

فرماندار بروجن در این خصوص گفت: ۴۱ طرح در شهرستان بروجن به مناسبت هفته دولت تکمیل شده است.

مسعود ملکی با بیان اینکه طرح‌های هفته دولت در چهارمحال و بختیاری با اعتبار ۵۶۲ میلیارد ریال اعتبار تکمیل شده است، تاکید کرد: بیش از ۱۸۰ شغل با بهره‌برداری از طرح‌های هفته دولت در شهرستان بروجن ایجاد شد.

ملکی با بیان اینکه کلنگ ۱۰ طرح جدید در شهرستان بروجن همزمان با هفته دولت بر زمین خورد، بیان کرد: این طرح‌ها با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال اعتبار تکمیل می‌شوند.

پروژه‌های افتتاح شده در هفته دولت سال گذشته در شهرستان بروجن ۲۹ مورد بوده است که در سالجاری تعداد پروژه‌های افتتاح شده به ۴۱ مورد رسیده است.

شهرستان‌های دیگر استان نیز از جمله شهرستان‌های کیار، شهرکرد، سامان، اردل، فارسان و کوهرنگ سهمی قابل توجهی در پروژه‌های افتتاح شده هفته دولت داشتند و بررسی‌ها نشان می‌دهد که بهره برداری از این پروژه که بسیاری از این پروژه‌ها در بخش زیر ساختی بوده است روند توسعه این مناطق را شتاب می‌دهد.

دو هزار نیازمند چهارمحال و بختیاری خانه دار می‌شوند

نماینده مردم شهرستان‌های کوهرنگ، اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار داشت: استان چهارمحال و بختیاری به برکت انقلاب اسلامی در مسیر و توسعه و پیشرفت قرار گرفت.

علی کاظمی بیان کرد: تلاش‌های بسیار زیادی طی فعالیت دولت‌های مختلف در این استان انجام شده است که نیاز است توجه‌های ویژه‌تری از سوی مسئولان کشوری به این استان شود.

وی بیان کرد: طی هفته دولت شاهد بهره برداری از پروژه‌های مختلف در سطح استان بودیم که نقش مهمی در توسعه و پیشرفت استان دارد.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح تأمین مسکن برای نیازمندان چهارمحال و بختیاری قابل تقدیر است، بیان کرد: تأمین مسکن برای نیازمندان از مهمترین طرح‌هایی بود که کلنگ آن در هفته دولت امسال بر زمین خورد و بیش از دو هزار نیازمند در این استان خانه دار می‌شوند.

نماینده مردم شهرستان‌های کوهرنگ، اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید تلاش شود که پروژه‌های بزرگی همچون راه آهن در سطح استان نیز عملیاتی شود و این استان به شبکه ریلی کشور متصل شود.

در مجموع ۳۶۳ طرح با چهار هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار و یک هزار و ۶۲۰ نفر اشتغالزایی مستقیم در چهارمحال و بختیاری در هفته دولت سالجاری افتتاح، بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد.

مقایسه پروژه‌های هفته دولت امسال با پروژه‌ها و طرح‌های هفته دولت سال گذشته این استان بیانگر افزایش پروژه در تعداد پروژه‌های افتتاحی و کلنگ زنی است که به نوعی بیانگر تلاش برای توسعه این استان است.

کد خبر 4712895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =