فتنه اخیر مهارت نیروهای انتظامی در کنترل اوضاع را نشان داد

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در جریان فتنه اخیر خصوصا در برخی استان ها شایستگی و فرهنگ مردم و مهارت نیروهای انتظامی و امنیتی در کنترل اوضاع نشان داده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر دوشنبه در دیدار با فرماندهان کلانتری ها و روسای پاسگاه های خراسان جنوبی، اظهار کرد: در جریان فتنه خصوصا در برخی استان ها شایستگی و فرهنگ مردم و مهارت نیروهای انتظامی و امنیتی نشان داده شد.

وی با بیان اینکه به دست آوردن برخی از مسائل فاصله مکانی نمی خواهد و برای بدست آرودن هر چیزی باید به دنبال آن رفت، افزود: انسان برای اینکه به اهداف و آرمان های اصلی برسد باید با استفاده از اسباب و مسببات موانع را از سر راه بردارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه چه از طریق اسباب و چه از طریق ماورای اسباب باید امید به خداوند وجود داشته باشد، گفت: بسیاری از جاهایی که بین انسان و آرمان های اسلامی فاصله می افتد جاهایی است که به دیگران طمع و یا از آن ها ترسیده اند.

وی با بیان اینکه انسان جز گناهانش نباید از هیچ چیز دیگری بترسد، عنوان کرد: اگر انسان در هر قضیه ای عصیان و گناه نکرده باشد مسلما به خیر خواهد رسید و آنچه که همه چیز را تغییر می دهد گناه است.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه سیاست، مسائل اقتصادی و اجتماعی را معصیت ها خراب می کند، بیان کرد: اگر توجه به ایمان و امید به خداوند و برداشتن موانع وجود داشته باشد، هیچ مشکلی در رسیدن به آرمان ها نداریم.

وی با بیان اینکه حیا دو نوع عقلی و جهلی است، اظهار داشت: حیای عقل از بزرگ ترین فضائل انسان است و باید به آن توجه ویژه شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دین و حیا همیشه با عقل همراه و همواره به دنبال کمال است، افزود: بر اساس روایات جایگاه مقاومت و ایمان مانند سر و تن است لذا ایمانی که در آن مقاومت نباشد هیچ فایده ای ندارد.

وی با بیان اینکه ازکسی ادعای ایمان کند اما ادعای مقاومت نداشته باشد هیچ کاری ساخته نیست و محکوم به فنا است، گفت: صبر همواره راه پیروزی و موفقیت است.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه صبر همیشه محصول هدف است، عنوان کرد: کسی می تواند پای مردی داشته باشد که اهداف درست برای او تبیین شده باشد.

وی ادامه داد: اگر انسان به حد نصاب انسانی خود برسد و بتواند زندگی را تفسیر و اهداف انسانی و اسلامی را به دست آورد هدفمند می شود و در این صورت دیگر هیچ چیز مانع کار او نمی شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: نیروی انتظامی نیرویی است که با مسئولیت های مختلف در جامعه خدمت می کند و اکثر آن مربوط به امر به معروف و نهی از منکر است که هیچ خدمتی بالاتر از این نیست.

کد خبر 4793056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =