نگاهی به جدول پخش برنامه‌های رمضانی شبکه‌های سیما

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، شبکه های سیما برنامه های مختلفی را برای روزه داران تدارک دیده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، شبکه‌های تلویزیونی علاوه بر چهار مجموعه نمایشی جدید، مسابقات و جنگ‌های شادی را در جدول پخش رمضانی خود جانمایی کرده اند.

ویژه برنامه‌های شبکه یک در ضیافت الهی

پخش مجموعه مستند «حدیث سرو» با موضوع زندگی عرفای دینی عصر حاضر، هر روز ساعت ۱۰:۲۵ دقیقه و همچنین برنامه «درس هایی از قرآن» با محوریت سخنرانی حجت الاسلام قرائتی درباره اقتصاد اسلامی هر روز ساعت ۱۸ از جمله برنامه‌های رمضانی شبکه یک سیماست.

علاقه مندان به برنامه‌های خبر، «سیمای خانواده»، «حرف حساب» و «مناجات شبانه» نیز می‌توانند این برنامه را همانند قبل از شبکه یک مشاهده کنند.

همچنین صحبت‌های امام (ره) هر روز بعد از اذان مغرب، برنامه «ایران» بعد از شب‌های احیا به مدت ۵ شب تا عید سعید فطر، «تلاوت مجلسی» از قراء ایرانی و مصری و وله های کوتاه با محوریت احکام نیز از دیگر برنامه‌های شبکه در این ایام است.

ویژه برنامه‌های شبکه دو سیما

«شبگرد» عنوان ویژه برنامه شبانه شبکه دو سیماست که هر شب در ماه مبارک رمضان روانه آنتن می‌شود. محوریت این برنامه گفتگو پیرامون فضای جهان پیش‌رو و سیر در حال و هوای شبانه به همراه تصویرسازی ذهنی است و سعی می‌شود ایام پیش‌رو و پس از کرونا که به نظر می‌رسد اندکی تغییر شکل یافته همراه با بینندگان ترسیم شود.

برنامه شبانگاهی «شبگرد» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی و اجرای محمد سلوکی که هر شب حوالی ساعت ۲۳:۳۰ به صورت زنده روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود.

جدیدترین سخنرانی‌های حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان در حسینیه همدانی‌ها به تهیه کنندگی سعید پورفرج، کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی که ساعت ۱۳:۲۰ در روزهای ماه مبارک رمضان برای پخش در نظر گرفته شده و ساعت ۶ نیز تکرار آن روانه آنتن می‌شود.

مناجات و ادعیه خوانی در حرم حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) با نوای حاج محمود کریمی و درس اخلاق حجت‌الاسلام پناهیان ویژه برنامه دیگری است که در ماه رمضان هر شب ساعت ۱ بامداد روانه آنتن می‌شود.

در لیالی نورانی قدر شبکه دو سیما ویژه برنامه‌های خود را در قالب قرائت دعای جوشن کبیر و برگزاری مراسم احیا از ساعت ۲۳:۱۵ در آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها پخش می‌کند.

گروه کودک و نوجوان نیز با مجموعه تلویزیونی «بچه محل»، «دهکده بچه‌ها» و ویژه‌برنامه‌های دیگر در ماه مبارک رمضان همراه مخاطبان این شبکه خواهد بود.

«بچه محل» به تهیه کنندگی مسلم آقاجانزاده، اجرای داریوش فرضایی و کارگردانی احمد درویش علیپور هر روز ساعت ۱۸ روانه آنتن خواهد شد.

«آدم‌های خوب شهر» روایتی است از زندگی انسان‌هایی که توانسته‌اند در زندگی دیگران به صورتی مثبت مؤثر باشند که این تأثیرگذاری از مسیر آموزش، اشتغال زایی، شرکت در امور خیر و … می‌گذرد. این برنامه کاری است از گروه خانواده به تهیه‌کنندگی علی‌اکبر کریمی که شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۷ روانه آنتن می‌شود.

مستند «از لاک جیغ تا خدا» در این ایام از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این برنامه کاری است از گروه خانواده و با محوریت تکریم حجاب و بانوان محجبه که همراه با روایت‌هایی از بانوانی که به تازگی موفق به بهره مندی از پوشش چادر شده اند، روایت می‌شود. الگوسازی برای جامعه دختران و زنان کشور و نیز ارائه حجاب برتر از اهداف این برنامه است.

ویژه برنامه معارفی «کوی محبت» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی با تهیه کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی است که با حضور اساتید حوزه و دانشگاه، شخصیت‌ها و کارشناسان به تعمیق معارف اسلامی در گفتگوی کارشناسی از عتبات عالیات می‌پردازد. این برنامه در مناسبت‌های مذهبی و لیالی قدر در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار دارد.

«نمادو» کاری از گروه دانش و اقتصاد در ایام رمضان با گزارش‌هایی از استان‌ها و مناطق مختلف کشور پیرامون انعکاس مراسم ویژه این ماه هر روز در فواصل کنداکتور برای بینندگان شبکه دو سیما پخش می‌شود.

شبکه سه در ماه رمضان

برنامه «سمت خدا» از ساعت ۱۳:۲۰، برنامه گفتگو محور «مکث» در حوزه اندیشه ساعت ۱۶:۳۰، مسابقه «شیرازه»، «بازیمون» شنبه و یکشنبه بعد از خبر ۲۲، «فوتبال برتر» دوشنبه بعد از خبر ۲۲، مسابقه «میدون» پنجشنبه و جمعه بعد از خبر ۲۲، از جمله برنامه‌های شبکه سه در این ایام است.

ویژه برنامه‌های شبکه چهار سیما در ماه مبارک رمضان

برنامه تلویزیونی قرآنی «سوره» با رویکردی جدید و اُنس بیشتر با معارف قرآن در ایام ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد. در این برنامه شاهد گفتگو و بخش‌های متنوع پیرامون قرآن و زندگی، قرآن و سیاست، قرآن و هنر و … خواهیم بود.

برنامه «سوره» به تهیه کنندگی علی خواجه کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار است که هر شب ساعت ۲۲:۴۵ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. این برنامه از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۷ و جمعه ساعت ۱۶ بازپخش می‌شود.

سری جدید مجموعه کوتاه تلویزیونی «تربت» کاری است از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما که در قالب تصویرسازی روی خاک، روایت‌های کوتاه را با موضوع ماه مبارک رمضان، منعکس خواهد کرد. عنوان «تربت» علاوه بر تمرکز بر قالب طراحی بر روی خاک، اشاره‌ای است به پیاده‌روی عاشقان امام حسین (ع) که با پای پیاده بر خاک کربلا و تربت سیدالشهدا (ع) قدم می‌گذارند. در سری جدید «تربت» تمثیلات اخلاقی آیت الله حائری شیرازی در ۳۰ قسمت روایت می‌شود.

این مجموعه به تهیه‌کنندگی مصطفی موسی‌پسندی کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار است که به صورت میان‌برنامه از این شبکه پخش خواهد شد.

هر روز معرفی یک کتاب و نویسنده به همراه یک مسابقه با جوایز ارزنده برای مخاطبان برنامه و همچنین آیتم استنداپ کمدی با موضوع کتاب و کتابخوانی، همه و همه در برنامه «کتاب خوب» برای مخاطبین شبکه گنجانده شده که به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتاب، در ایام ماه مبارک پخش خواهد شد.

«کتاب خوب» کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیماست که به تهیه کنندگی هیدوی و کارگردانی مصطفی امامی هرروز ساعت ۱۴ در این ایام روی آنتن خواهد رفت.

سریال ژاپنی «ابری بر بالای کوه» به کارگردانی میکیو ساتو از ۱۳ اردیبهشت ماه مصادف با ۸ رمضان هر شب ساعت ۱۲ از شبکه چهار پخش می‌شود.

این سریال ژاپنی زندگی ۳ جوان روستایی ژاپنی را روایت می‌کند که بعدها هر سه افراد تأثیر گذاری در تاریخ و فرهنگ ژاپن می‌شوند. دو برادر که قهرمانان ملی ژاپن و از فرماندهان نظامی ژاپن هستند و رشادت و راهکارهای آنها باعث می‌شود ژاپن برای ۳ دهه قدرت بی رقیب جنوب و شرق آسیا باشد. نفر سوم دوست صمیمی آنهاست که بعدها شاعر بزرگ ژاپن می‌شود و تغییرات مثبتی در شعر سنتی ژاپن ایجاد می‌کند.

این سریال به همت تأمین برنامه شبکه چهار سیما برای اولین بار از سیما، هرشب ساعت ۲۴ پخش و ساعت ۱۸ بازپخش می‌شود.

سخنرانی الهی قمشه ای با موضوع معنی و مفهوم «بسم الله الرحمن الرحیم» شنبه ۶ اردیبهشت ماه ساعت ۵ صبح از شبکه پخش و ساعت ۱۷ بازپخش می‌شود. پخش برنامه «معرفت» با موضوعات منعطف با ماه مبارک رمضان به صورت هفتگی جمعه‌ها ساعت ۱۹ ادامه می‌یابد.

تفسیر قرآن با آیت الله جوادی آملی هر روز بعد از اذان ظهر ۱۲:۱۵ و بازپخش روز بعد ۶:۱۵ صبح، قرائت‌های کوتاه قرآن کریم همراه با تفسیر، جزخوانی قرآنی کریم هر روز ساعت به صورت زنده از شاهچراغ شیراز ساعت ۱۲ و بازپخش ساعت ۵ صبح از دیگر برنامه هاو میان برنامه‌هایی است که شبکه چهار سیما برای ماه مبارک رمضان تدارک دیده است.

مجموعه «حدیث سرو» که به زندگینامه و سیره فردی و علمی بزرگان و علما می‌پردازد، مستندهای مربوط به آیت الله آقانجفی، آیت الله انصاری همدانی، آیت الله رحیم ارباب را هر شب از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱ پخش می‌کند. بازپخش این مجموعه روز بعد ساعت ۳ بامداد است.

شبکه پنج سیما در ماه عبادت و بندگی

ویژه برنامه «انس با قرآن» در ماه مبارک رمضان هر روز به صورت زنده بعد از نماز ظهر و عصر از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) پخش می‌شود. این برنامه پخش روزانه یک جز از قرآن کریم به صورت ترتیل با حضور قاریان بین المللی و ممتاز قرآن است که از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) بدون حضور روزه داران (به دلیل شیوع بیماری کرونا) روی آنتن می‌رود.

گروه معارف شبکه پنج سیما، در ماه مبارک رمضان برای روزه داران برنامه «تنها مسیر» که سخنرانی مذهبی حجت الاسلام پناهیان است را پخش می‌کند. این برنامه به تهیه کنندگی محمد هادی سلیم زاده از حرم مطهر امام رضا (ع) بدون حضور مردم ضبط و تهیه می‌شود. سرفصل محور سخنرانی حجت الاسلام پناهیان شامل دو موضوع عبادت، کارکرد و انواع آن و دیگری ولایت و مدیریت است.

مستند «عشق یعنی» به تهیه کنندگی علیرضا کرمی در مناسبت‌های مختلف ماه مبارک رمضان شب وفات حضرت خدیجه (س)، ولادت امام حسن (ع) و شب‌های قدر از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. برنامه ارتباط زنده با اماکن مذهبی ویژه شب‌های قدر (۱۹، ۲۱ و ۲۳ رمضان) دارد که به تهیه کنندگی خشایار بکان به پوشش تصویری مراسم شب‌های قدر از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) می‌پردازد.

برنامه «تا نیایش» در ماه رمضان هر روز قبل از اذان ظهر از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. این برنامه به تهیه کنندگی علیرضا هنرمند و علیرضا توحیدی و اجرای مجید یراق بافان خواهد بود. «تا نیایش» هر روز یک موضوع را با حضور کارشناسان مذهبی مطرح می‌کند.

برنامه «جشن رمضان» امسال هم طبق سال‌های قبل در ماه مبارک رمضان مهمان خانه مخاطبان شبکه پنج می‌شود. این برنامه امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا بدون حضور مردم در بخش استودیویی پخش می‌شود. «جشن رمضان» به تهیه کنندگی رسول آذر سرا امسال میزبان گروه‌ها و چهره‌های جهادی است و با دعوت از آنها و گفتگو پیرامون فعالیت شأن، بخشی از عملکرد این گروه‌های جهادی در قالب مستند نمایشی به تصویر کشیده می‌شود. این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که با اجرای حسین مولایی هر شب پخش می‌شود.

فصل جدید برنامه «چراغ» با موضوع عفاف و حجاب در ماه مبارک رمضان پخش می‌شود. این برنامه به تهیه کنندگی مصطفی هیودی کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست.

دیگر برنامه شبکه پنج سیما همچون «یه روز تازه»، «به خانه بر می گردیم»، «رنگین کمان»، «تهران ۲۰» و … در ماه مبارک رمضان معطوف به این ایام خواهند بود.

مهمانی شبکه جام جم در ماه رمضان

برنامه «جمع ایرانی» در ماه مبارک رمضان همراه با فضایی شاد و معنوی یک ساعت قبل از افطار (به وقت وین) تا یک ساعت بعد از آن پخش خواهد شد. پخش ترتیل قرآن کریم هر روز ساعت ۵:۳۰ دقیقه به وقت تهران از دیگر برنامه‌های ماه مبارک رمضان در شبکه جهانی جام جم است.

همچنین فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی متناسب با ماه مبارک رمضان برای پخش در نظر گرفته شده است.

عطر رمضان در شبکه قرآن و معارف

جنگ شبانگاهی «عطر رمضان» از دیگر تدارکات این شبکه در ماه مبارک رمضان است که هر شب از ساعت ۲۲ از بقعه متبرکه امام زاده عبدالله ابوالحسن علیه السلام و شیخ صدوق رحمت الله علیه روی آنتن می‌رود. همچنین تفسیر قرآن کریم برای جوانان با عنوان «بیکران» در قالب پرسش و پاسخ دانشجویی هر روز ساعت ۱۵ و تکرار آن روز بعد ساعت ۹ صبح پخش می‌شود.

برنامه «هشتگ دین» ویژه ماه مبارک رمضان با محور پاسخگویی به احکام و سوالات شرعی این ماه از دیگر شبکه قرآن و معارف سیما در این ماه مبارک است. برنامه «یاد خدا» نیز با موضوعات و کارشناسان مختلف هر روز ساعت ۱۴:۳۰ پخش می‌شود. مسابقه «اسرا» نیز روزهای زوج ساعت ۲۱ و برنامه ویژه خردسالان با عنوان «منم بچه مسلمان» متناسب با این ماه مبارک هر روز ساعت ۱۷ پخش می‌شود.

شبکه امید در ماه رمضان

برنامه «به توان خدا» ویژه ماه مبارک رمضان در ۳۰ قسمت ۲۲ دقیقه و در سه نوبت بعد از اذان صبح، ظهر و مغرب از شبکه امید پخش می‌شود. این برنامه با محوریت احکام ویژه ماه مبارک رمضان، مسائل اخلاقی ویژه نوجوانان و پرسش‌های نوجوانان در حوزه سبک زندگی دینی با حضور حجه الاسلام ماندگاری، حجه الاسلام رضا جوان آراسته، حجه الاسلام مهدی کرمی و حجت الاسلام شاکری تولید و پخش خواهد شد. اجرای این برنامه را سید محمدصادق تربتیان و تهیه کنندگی آن را آقایان سید عبدالمجید رکنی و جواد بیک محمدی بر عهده دارند.

برنامه «فصل امتحان» با توجه به نزدیک شدن فصل امتحانات و پایان سال تحصیلی و نظر به تعطیلی مدارس در ماه‌های اخیر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مرور سریع دروس دانش آموزان مقاطع هفتم تا دوازدهم که مخاطبان اصلی شبکه هستند در چیدمان برنامه‌های ماه مبارک شبکه امید گنجانده شده است. با توجه به طولانی بودن روزها برای روزه داران نوجوان و احتمال افت کیفیت آموزش در طول روز، پخش اصلی برنامه «فصل امتحان» هر شب از ساعت ۲۴ تا ۳ بامداد در جدول شبکه امید جانمایی شده است. در هر برنامه ۶ باکس نیم ساعته ویژه مرور دروس تدارک دیده شده که مابین این باکس‌ها نیز انیمیشن‌های کوتاه برای رفع خستگی و نکات ویژه درس خواندن در ایام تعطیلی مدارس به مخاطبان شبکه ارائه خواهد شد.

همچنین جدول دروس برنامه ریزی شده به صورت هفتگی برای برنامه ریزی بهتر مخاطبان اعلام می‌شود. باز پخش این برنامه نیز هر روز از ساعت ۹ تا ۱۲ صبح خواهد بود. این برنامه به تهیه کنندگی آقای سعید شهبازی است و اجرای زهرا خردمند نیک روانه آنتن شبکه خواهد شد.

«راز جزیره» به عنوان یکی از مسابقات تعاملی و جذاب شبکه امید با توجه به اوقات فراغت نوجوانان در این ایام، پس از وقفه‌ای چند ماهه مجدداً هرروز در ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۷ تا ۱۸ روی آنتن شبکه امید می‌رود. متقاضیان حضور در این مسابقه با ارسال درخواست به شماره پیامکی شبکه امید در نوبت شرکت قرار می‌گیرند و سپس در رقابت با یکدیگر اطلاعات درسی، عمومی و معارفی خود را محک می‌زنند. تهیه کنندگی این برنامه را عبدالوهاب عالمی و اجرای آن را پرهام عمرانی و نیما دلاوری بر عهده دارند.

برنامه «فیلمستون» هرروز یک فیلم سینمایی ویژه نوجوانان را بررسی خواهد کرد و اطلاعاتی را در مورد فیلم به مخاطبان منتقل می‌کند و پس از آن مخاطبان می‌توانند فیلم بررسی شده را از شبکه مشاهده کنند. این برنامه هر روز ساعت ۱۷:۴۵ از شبکه امید پخش خواهد شد تولید این مجموعه کاری از گروه تأمین شبکه امید است و سینا هوشمندی نژاد مجری آن خواهد بود.

در ایام ماه مبارک رمضان همانند سال‌های گذشته نوجوانان می‌توانند هر روز از حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) شاهد برنامه ترتیل خوانی نیم جز قرآن کریم باشند. «ایوان آئینه» عنوان این برنامه است و توسط آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) تولید خواهد شد.

ویژه برنامه‌های ماه رمضان شبکه افق

پخش مناجات ماه مبارک رمضان هر شب ساعت ۲۴، سخنرانی مذهبی هر روز ساعت ۷:۳۰ و جز خوانی قرآن کریم هر روز ساعت ۱۸، از دیگر برنامه‌های شبکه افق ویژه ماه رمضان به شمار می‌روند.

«مکث» ویژه برنامه‌ای اجتماعی و گفتگومحور عنوان دیگر برنامه شبکه افق برای این ماه است که هر روز ساعت ۱۷:۳۰ پخش خواهد شد. از دیگر برنامه‌های ویژه ماه رمضان امسال در شبکه افق سیما می‌توان به «همه با هم» هر شب ساعت ۲۱، «انارستان» (گفتگو با متخصصان طب سنتی و پزشکان پیرامون راهکارهای سلامت جسم و جان و پیشگیری از کرونا) هر روز ساعت ۱۲ و «جوانمرد» در ۳۰ قسمت ۷۵ دقیقه‌ای اشاره کرد.

شبکه افق سیما ویژه برنامه‌ای معارفی را هم هر شب ساعت ۲۳ روی آنتن می‌برد.

ریتم سلامت روزه داران در شبکه سلامت

«مثبت سلامت» در طول این ماه علاوه بر اطلاع رسانی برنامه‌های دیگر شبکه تلاش می‌کند تا با همکاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی متخصصان مختلف را روی آنتن آورده و توصیه‌های آنها را به روزه داران پخش کند. همچنین از دیگر موضوعاتی که این برنامه روی آن کار می‌کند راه‌های کنترل بیشتر بیماری کرونا برای روزه داران است. همچنین برنامه «ایران فعال» در طول یک ماه به صورت ویژه هر شب از ساعت ۱۲ تا ۲ بامداد به صورت زنده پخش می‌شود. «ایران فعال» برنامه‌ای است که با ریتمی تند و پخش ورزش‌های خانگی، مسابقات گروهی در خانه دوران قرنطینه خانگی را قابل تحمل تر ساخته است و راهکارهایی در جهت تندرستی به بینندگان خود ارائه می‌دهد.

«ضربان» برنامه دیگری است که هر روز یک ساعت روی آنتن می‌رود این برنامه که با هدف ارتقای سطح آگاهی مردم نسبت به بیماری‌های جسم و روان پخش می‌شود در طول ماه مبارک رمضان روش زندگی روزه داران را محور کار قرار داده و با اشاره به سبک زندگی افراد روزه دار از خواب، تغذیه و ورزش آنها در این ایام می‌گوید. در این برنامه متخصصان و کارشناسان متعدد به روش‌های روزه داری در دوره‌ای که جهان با پاندمی کرونا دست و پنجه نرم می‌کند؛ اشاره‌های مؤثری خواهد داشت.

پخش ادعیه‌های متعدد اعم از دعای سحر و افطار، دعای نادعلی در حرم اولین امام شیعیان، همخوانی سوره مبارکه ممتحنه در حرم امیرالمومنین (ع)، دعای روز ماه مبارک و… از دیگر تولیدات شبکه سلامت را در این ایام است.

آنتن شبکه مستند در اختیار ماه مهمانی خدا

مجموعه مستند «یک چکه ماه» به تهیه‌کنندگی نازنین پیرکاری ویژه برنامه رمضانی شبکه مستندسیما است که هر شب روی آنتن خواهد رفت. این مجموعه روایتی از زندگی افرادی است که قبلاً شرایط مناسبی نداشته اما با ظهور یک تحول در زندگی‌شان، اوضاع را تغییر داده‌اند. در هر قسمت از «یک چکه ماه» سوژه‌ای این چنینی زیر ذره‌بین می‌رود.

این مجموعه مستند که در ۳۰ قسمت آماده شده است از شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه هر شب ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن می‌رود و بازپخش آن روز بعد ساعت ۶ و ۱۰:۳۰ است.

مجموعه مستند «نور» دیگر برنامه رمضانی شبکه مستند است که در ۳۰ قسمت مهمان خانه‌های مردم روزه‌دار می‌شود. در هر قسمت از این مجموعه مستند ۳۰ دقیقه‌ای که به تهیه‌کنندگی مهدی فارسی تهیه شده است، یک مثال عینی از معروفات و منکراتی را که خدای سبحان در قرآن به آن اشاره کرده است به زبان ساده و قصه‌گونه برای مخاطب بازگو می‌کند. این مجموعه مستند قصه آدم‌هایی است که با معیار شناخت قرآن، سبک و سنگین می‌شوند.

این مجموعه مستند از روز شنبه ۶ اردیبهشت ساعت ۱۹:۳۰ تا اذان مغرب از شبکه مستندسیما پخش می‌شود. بازپخش آن بامداد روز بعد و ساعت ۱۳ خواهد بود.

مجموعه مستند ۱۳ قسمتی «بازگشت» دیگر ویژه برنامه شبکه مستندسیما برای رمضان ۱۳۹۹ است. این مجموعه مستند که به تهیه‌کنندگی بابک بهداد آماده شده است، در خصوص مهاجرت معکوس به روستاها است و تلاش افرادی را به تصویر می‌کشد که توانسته‌اند چرخ صنعت و اقتصاد این کشور را در شهرهای کوچک و یا روستا بچرخانند و باعث رونق اقتصادی شوند؛ تلاش‌هایی که از مهاجرت جوانان به شهرها جلوگیری کرده است.

این مجموعه مستند ۳۰ دقیقه‌ای از ۶ اردیبهشت هر روز ساعت ۱۷ از شبکه مستند پخش می‌شود و بازپخش آن نیز روز بعد ساعت ۳ بامداد و ۸ صبح است.

مجموعه مستند ورزشی «قهرمانان» به کارگردانی پناه برخدا رضایی از دیگر تولیدات شبکه مستند است که برای ماه رمضان آماده پخش شده است. این مجموعه که در ۲۰ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای آماده شده است، روایتی از زندگی و فعالیت‌های ورزشی قهرمانان المپیک است که در مقابل ورزشکاران رژیم صهیونیستی حاضر به مسابقه نشدند. بیوگرافی قهرمانان المپیک در رشته‌های مختلف و تلاش آنان از کودکی تا به امروز، موضوع اصلی این مجموعه است.

«قهرمانان» از ۶ اردیبهشت هر روز ساعت ۱۷:۳۰ پخش می‌شود و بازپخش آن در ساعت‌های ۳:۳۰ بامداد و ۸:۳۰ روز بعد است.

مستند ۷ قسمتی «تیپ مخصوص» به تهیه کنندگی و کارگردانی مجید بهرامی مقدم مجموعه‌ای در قالب مستند مسابقه است که به نمایش رقابتی برترین کماندوهای ارتش در بخش‌های مختلف می‌پردازد. این برنامه در ماه مبارک رمضان امسال هر روز ساعت ۱۸ روی آنتن می‌رود و بازپخش آن نیز ساعت ۱۰ صبح روز بعد خواهد بود.

مجموعه مستند بازسازی «حدیث سرو» تلاش کرده است با استفاده از عکس‌ها، اسناد و تصاویر مستند و گفتگو با نزدیکان و خانواده بزرگان تصویری از علمای دینی حقیقی را ارائه دهد. این ویژه برنامه رمضانی در ۲۹ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای آماده شده و هر روز ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه مستندسیما پخش می‌شود. بازپخش آن نیز ساعت ۴ بامداد و ۱۲ است.

مجموعه مستند «برای مهمانی» به معرفی آئین‌های بومی و فرهنگی استان‌های مختلف کشورمان در ماه مبارک رمضان می‌پردازد. این مجموعه به تهیه‌کنندگی سیدمهدی مویدی در ۳۰ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای تولید شده و از روز اول ماه رمضان ساعت ۲۰:۳۰ پخش می‌شود. بازپخش آن نیز روز بعد ساعت ۶:۳۰ و ۱۵:۳۰ است.

مجموعه مستند ۷ قسمتی «کهبنگ» به بررسی موقعیت جغرافیایی و پیشینه قوم لر و بختیاری در استان کهگیلویه و بویراحمد می‌پردازد. این مجموعه نیز در جدول پخش رمضانی شبکه مستندسیما قرار گرفته و در این ایام هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن می‌رود. بازپخش این مجموعه روز بعد ساعت ۵:۳۰ و ۱۵ است.

کد خبر 4906143

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =