طراحی لباس ویژه برای بانوان ملی‌پوش شطرنج ایران

فدراسیون شطرنج در راستای برنامه فدراسیون جهانی برای حضور شطرنجبازان در میادین با پوشش رسمی، قصد دارد برای ملی پوشان بخش بانوان لباسی ویژه طراحی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حضور شطرنجبازان با پوشش رسمی مانند کت و شلوار طرحی است که فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) به دنبال اجرای آن برای مسابقات سطح اول مصوب در تقویم سالیانه خود است. این طرح در راستای حضور پُررنگ اسپانسرهای مطرح در مسابقات بزرگ شطرنج در برنامه فیده قرار گرفته است.

در همین راستا و برای همراهی با فیده، فدراسیون شطرنج ایران طراحی پوششی ویژه برای بخش بانوان را در دستور کار خود قرار داده است تا از این پس ملی پوشان با لباس یکدست و رسمی در میادین مختلف شرکت داشته باشند.

شادی پریدر نایب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر گفت: البته فدراسیون جهانی هیچ اجبار و دستورالعملی برای پوشش شطرنجبازان نداشته است اما فدراسیون شطرنج صرفاً برای یکدست کردن پوشش بانوان با معیارهای ارزشی و هنری، چنین اقدامی را در برنامه دارد.

وی تصریح کرد: قرار است لباس ویژه شطرنجبازان متناسب با معیارها و ارزش‌های ایرانی - اسلامی و همچنین با لحاظ کردن مقیاس‌های فدراسیون جهانی طراحی شود به گونه‌ای که بانوان ملی پوش در عین حال که پوشش لازم را دارند، بتوانند با ظاهری زیبا و یکدست در میادین شرکت داشته باشند.

نایب رئیس فدراسیون شطرنج تاکید کرد: در طراحی این لباس توجه به شرایط رقابت شطرنج و اینکه بعضاً مسابقات ساعت‌ها به طول می‌انجامد، اهمیت زیادی دارد. بنابراین طراحی لباس باید به گونه‌ای باشد که برای شطرنجباز و به تن داشتن آن در ۷ - ۶ ساعت آزاردهنده نباشد.

وی با تاکید بر اینکه لباس طراحی شده باید مجوز وزارت ورزش را بگیرد، تصریح کرد: در همین زمینه در نشست اخیری که با معاون بانوان وزارت ورزش داشتیم، صحبت‌هایی مطرح کردیم. البته فعلاً در مرحله طرح گیری برای لباس مورد نظر هستیم تا از میان آنها و با اعمال نظر وزارت ورزش، گزینه نهایی را انتخاب کنیم.

پریدر در همین زمینه از طراحان کشور دعوت کرد تا طرح‌های پیشنهادی خود را در اختیار فدراسیون شطرنج قرار دهند.

کد خبر 4932461

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =